ZMR H250 CF Mini Quad Multicopter

Abi esc bağlarken derken tam analayamadım, Benim esc'ler opto, o yüzden regulatör bağlayıp, 5V almaya çalışıyorum ? :saygilar:

Fatihsultanmehmed' Alıntı:
Abi esc bağlarken derken tam analayamadım, Benim esc'ler opto, o yüzden regulatör bağlayıp, 5V almaya çalışıyorum ? :saygilar:

ESC leri kontrolcüye bağlarken sadece sinyal kablosunu bağlaman yeterli. (-) eksi ucuna gerek yok anlamında demiştim. Opto veya bec li olması farketmez.

Nesimi Sakmak' Alıntı:
ESC leri kontrolcüye bağlarken sadece sinyal kablosunu bağlaman yeterli. (-) eksi ucuna gerek yok anlamında demiştim. Opto veya bec li olması farketmez.

abi anladım da, ESC ile alakalı bir şey sormadım, sanırım sen regulatör olayını görünce yazdın. :coolxf: Neyse bilginin sorduğu, sormadığını olmaz :evil: :evil:

Fatihsultanmehmed' Alıntı:
abi anladım da, ESC ile alakalı bir şey sormadım, sanırım sen regulatör olayını görünce yazdın. :coolxf: Neyse bilginin sorduğu, sormadığını olmaz :evil: :evil:

Ben karta bağladığın pinleri görünce araya gireyim dedim.

:D :D Ben regülatör işlerine karışmıyorum. Bunun için İrfan veya Zafer Bey'e bağlanalım. :D

Gerçi buna verecek cevabım var elbet. 400 mA kontrol kartı için yeterli olur ama alıcıya da buradan elektrik alacağın için güzel bir test yapmanı tavsiye ederim. Bazı alıcılar fazla enerji isteyebiliyor.

Nesimi Sakmak' Alıntı:
Ben karta bağladığın pinleri görünce araya gireyim dedim.

:D :D Ben regülatör işlerine karışmıyorum. Bunun için İrfan veya Zafer Bey'e bağlanalım. :D

Gerçi buna verecek cevabım var elbet. 400 mA kontrol kartı için yeterli olur ama alıcıya da buradan elektrik alacağın için güzel bir test yapmanı tavsiye ederim. Bazı alıcılar fazla enerji isteyebiliyor.

Yok abi, alıcıyı aynı regülatörden beslemeyeceğim, onu da ayrı bir regülatör ile besleyeceğim, aynından sipariş ettim alıcı için.

Nesimi abinin dedigi gibi hicbir sikinti olmaz. Zaten senin kullandigin voltaj araliginda 500mA'in uzerinde cikisi var. Hatta bu modelin speclerini dusurmusler. Ben 400mA gormemistim. 500lugu artik 400mA olarak satiyorlar herhalde.
Grafige bakarsaniz 12-16volt arasinda ortalama maksimum deger olarak 550 mA veriyor.
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Nesimi abi esclerin ground kablolari konusunda bende bir donem uygulama olarakda senin dedigin gibi biliyor ve yapiyordum ancak artik imkanim varsa tum groundlarida bagliyorum.
Bircok esc-motor senkronizasyon problemlerinin bir kisminin sebebi groundun baglanmamasiymis.
Detaylarini tam olarak bilmiyorum kiss esc threadinde detaylari varmis ama hic okumadim. Zaten muhtemelen Zafer abi haricinde pek kimse anlamayacaktir :saygilar:
Sende sunny-afro ikilisi testlerinde groundlari baglarsan iyi olur gibime geliyor.

irfan buzdağlı' Alıntı:
Nesimi abi esclerin ground kablolari konusunda bende bir donem uygulama olarakda senin dedigin gibi biliyor ve yapiyordum ancak artik imkanim varsa tum groundlarida bagliyorum.
Bircok esc-motor senkronizasyon problemlerinin bir kisminin sebebi groundun baglanmamasiymis.
Detaylarini tam olarak bilmiyorum kiss esc threadinde detaylari varmis ama hic okumadim. Zaten muhtemelen Zafer abi haricinde pek kimse anlamayacaktir :saygilar:
Sende sunny-afro ikilisi testlerinde groundlari baglarsan iyi olur gibime geliyor.

Hımmm. Çok alakasız gibi geldi. Ground girişini zaten ESC elektrik bağlantısından alıyor diye düşünüyordum. Ama işin daha da kötüsü o ikiliyi denediğim sıralarda pozitif ucu hariç hepsi bağlıydı. :D Yine de bir sonraki denemede buna dikkat edeceğim. Her şey olabilir. Elektronik söz konusu olduğunda bu kesin böyledir diyemiyorum.

Abiler hala karasızım. RunCam HD yi mecburen alacağım en hafifi bu olduğu için ama 3s mi 4s mi onda karasız kaldım. 5040 veya 5030 pervane kullanacağım.(ikiside mevcut)
Modelin (RunCam HD kamerada dahil) pilsiz ağırlığı = 467,8 gr
Elektronik
-DYS 1806 2300kv motorlar
-Afro 12a 3s-4s ESC
-Naze32
-Voltaj regülatör devresi

Seçenekler
[3s e devam] veya [4s geç ]
****3s 1400 mah 40C pil (115 gr) kullanırsam ------> 467,8+115= 582,83 gr

****4s 1400 mah 40C pil (153 gr) kullanırsam-------> 467,8+153=620,8 gr

****4s 1800 mah 35C pil (207 gr) kullanırsam-------> 467,8+207=674,8 gr.

****Lumenier 4s 1800 mah 35C pil (182gr) kullanırsam------->467,8+182=649,8 gr.

{Turnigy Nano-tech 1800mah 4S 65~130C Lipo Pack (EU Warehouse) artık satılmıyormuş. }
{Lumenier 1800mAh 4s 75c de stoklarda yok } Ve ikisi de çok pahalı.

Sizce hangisi en iyi performansı verir?
Bu gün ki uçuşumda autotuneyi kullanıp pid ayarlarını yaptım ve acro modda uçtum ama modelin tepkilerinin çok ağır olduğunu gördüm.Bu yüzden sistemi değiştirme gereksinimi duyuyorum.
Xiaomi yi ve 3s 1400 mah 40c pil ile ağırlığı 620 gr'di.

Berke Karlı' Alıntı:
Abiler hala karasızım. RunCam HD yi mecburen alacağım en hafifi bu olduğu için ama 3s mi 4s mi onda karasız kaldım. 5040 veya 5030 pervane kullanacağım.(ikiside mevcut)
Modelin (RunCam HD kamerada dahil) pilsiz ağırlığı = 467,8 gr
Elektronik
-DYS 1806 2300kv motorlar
-Afro 12a 3s-4s ESC
-Naze32
-Voltaj regülatör devresi

Seçenekler
[3s e devam] veya [4s geç ]
****3s 1400 mah 40C pil (115 gr) kullanırsam ------> 467,8+115= 582,83 gr

****4s 1400 mah 40C pil (153 gr) kullanırsam-------> 467,8+153=620,8 gr

****4s 1800 mah 35C pil (207 gr) kullanırsam-------> 467,8+207=674,8 gr.

****Lumenier 4s 1800 mah 35C pil (182gr) kullanırsam------->467,8+182=649,8 gr.

{Turnigy Nano-tech 1800mah 4S 65~130C Lipo Pack (EU Warehouse) artık satılmıyormuş. }
{Lumenier 1800mAh 4s 75c de stoklarda yok } Ve ikisi de çok pahalı.

Sizce hangisi en iyi performansı verir?
Bu gün ki uçuşumda autotuneyi kullanıp pid ayarlarını yaptım ve acro modda uçtum ama modelin tepkilerinin çok ağır olduğunu gördüm.Bu yüzden sistemi değiştirme gereksinimi duyuyorum.
Xiaomi yi ve 3s 1400 mah 40c pil ile ağırlığı 620 gr'di.

Berke modelden beklentini anlamaya çalışıyorum ama anlayamıyorum. Seninle aynı parçaları kullanıyoruz. Bu parçalarla uçuşta hiç bir sorun yok. Sorun büyük bir kamera kullanmak istediğinde başlıyor. Xiaomi kamera Goprodan 10-15 gr daha ağır bir kamera. Mobius veya Runcam kamera taktığında bu model çok rahat ve seri şekilde 3S pille uçar. 4S pil kullanayım ama parçalarım aynı kalsın dediğinde sorunlar başlıyor. Mutlaka kullanan var ama bu motorların da bir sınırı var. Çok agresif bir model istiyorsan bu motorlar yanlış tercih. Zaten üreticisi en fazla 3S ile kullanın diyor. Bu motoru 4S ile zorladığında ömrünü yarı yarıya düşürmüş olacaksın. Yine 4S kullanmak istediğinde 5030 veya 5040 pervane kullanamazsın. En azından 5045 kullanacaksın ki o yarılanan ömrü biraz daha düşürürsün. Düşündüğünün aksine yüksek voltajda daha az akım çekmiyor bu motorlar. Daha fazla akıma ihtiyacı olacak ve senin 12A esc ler yetmemeye başlayacak. Daha yazılacak çok şey var. Sen beni dinle sadece kameranı değiştir veya hiç kamera takma. 5030 pervanelerle bile çok seri bir modelin olur ki şu an ben bu şekilde uçuruyorum ve fazlasıyla memnunum. Senin için kayıt yapmak çok önemli ise Mobius veya Runcam kullan. Ne kadar ekmek o kadar köfte. Elindeki kamera için hem model yanlış seçim hem de parçalar.

Nesimi Sakmak' Alıntı:
Berke modelden beklentini anlamaya çalışıyorum ama anlayamıyorum. Seninle aynı parçaları kullanıyoruz. Bu parçalarla uçuşta hiç bir sorun yok. Sorun büyük bir kamera kullanmak istediğinde başlıyor. Xiaomi kamera Goprodan 10-15 gr daha ağır bir kamera. Mobius veya Runcam kamera taktığında bu model çok rahat ve seri şekilde 3S pille uçar. 4S pil kullanayım ama parçalarım aynı kalsın dediğinde sorunlar başlıyor. Mutlaka kullanan var ama bu motorların da bir sınırı var. Çok agresif bir model istiyorsan bu motorlar yanlış tercih. Zaten üreticisi en fazla 3S ile kullanın diyor. Bu motoru 4S ile zorladığında ömrünü yarı yarıya düşürmüş olacaksın. Yine 4S kullanmak istediğinde 5030 veya 5040 pervane kullanamazsın. En azından 5045 kullanacaksın ki o yarılanan ömrü biraz daha düşürürsün. Düşündüğünün aksine yüksek voltajda daha az akım çekmiyor bu motorlar. Daha fazla akıma ihtiyacı olacak ve senin 12A esc ler yetmemeye başlayacak. Daha yazılacak çok şey var. Sen beni dinle sadece kameranı değiştir veya hiç kamera takma. 5030 pervanelerle bile çok seri bir modelin olur ki şu an ben bu şekilde uçuruyorum ve fazlasıyla memnunum. Senin için kayıt yapmak çok önemli ise Mobius veya Runcam kullan. Ne kadar ekmek o kadar köfte. Elindeki kamera için hem model yanlış seçim hem de parçalar.
tamam Nesimi abi :saygilar:
O zaman 3s e devam 5040 pervane kullanacağım run cam alacağım. Bu arada bu gün auto tuneyi test ettim gerçekten çok işe yarayan bir uygulama, tek sorun rüzgarsız havada yapmanız gerekiyor yoksa ayarlar azıcık yanlış oluyor. Ben bu gün rüzgarlı havada denedim ayarlar güzeldi fakat pitch up problemi vardı, yarın rüzgarsız bir hava yakalayabilirsem deneyeceğim. Sonuçları paylaşacağım. :RCKolik:

Berke Karlı' Alıntı:
tamam Nesimi abi :saygilar:
O zaman 3s e devam 5040 pervane kullanacağım run cam alacağım. Bu arada bu gün auto tuneyi test ettim gerçekten çok işe yarayan bir uygulama, tek sorun rüzgarsız havada yapmanız gerekiyor yoksa ayarlar azıcık yanlış oluyor. Ben bu gün rüzgarlı havada denedim ayarlar güzeldi fakat pitch up problemi vardı, yarın rüzgarsız bir hava yakalayabilirsem deneyeceğim. Sonuçları paylaşacağım. :RCKolik:
Berke acro modda makinanin hantal olmasinin sebebi muhtemelen proplarin ve asil olarak pid ayarlarinda. Autotune ozelligini bosver. Henuz gelisimini tam tamamlamadi. Senin sisteminin birebir aynisini TRde bile kullanan birsuru insan var. Onlardan pidlerini iste. Eminim cok memnun olacaksindir.

Bugun zmr framei fpv sistemi haricinde bitirdim. Onumuzdeki haftasonunada fpv sistemi yuklenmis olacak insallah.

Sunnysky x2204s 2300kv (bangooddaki fake olanlardan degil)
HK blueseries 12amp esc
Acro naze32 kontrol karti

Buda ucus agirligi pil ve fpv sistemi haric.
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

irfan buzdağlı' Alıntı:
Bugun zmr framei fpv sistemi haricinde bitirdim. Onumuzdeki haftasonunada fpv sistemi yuklenmis olacak insallah.
Sunnysky x2204s 2300kv (bangooddaki fake olanlardan degil)
HK blueseries 12amp esc
Acro naze32 kontrol karti
Buda ucus agirligi pil ve fpv sistemi haric.

İrfan Anca Fotoğraf paylaşıyorsun artık senden video bekliyorum...

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Musa Serdar TERZİOĞLU' Alıntı:

Video dedigin fotograflar dizisi degilmi Serdar ;D
Nasil uctugumu merak ediyorsan senden kotu olduguna emin olabilirsin ;)
Zaten o yuzden cekim yapmiyorum. Senden iyi oldugum gun cekip yukleyecegim. 3 model birden bosuna toplamadim :yuppi:
Bu arada ben ucamadikca sen iyice kendini gelistiriyorsun masallah. Ucus guzel.
Yanliz yolun ustune geldiginde korktum valla.

Musa Serdar TERZİOĞLU' Alıntı:

Serdar hocam video hızlandırılmış değil di mi ? [emoji2]
[emoji122]