ZMR H250 CF Mini Quad Multicopter

Zafer abi senin quadda kullanacagin donanimida duymak isteriz ;)

irfan buzdağlı' Alıntı:
Abi pinleri alta alinca cok temiz bir kurulum oluyor gercekten. Sen birde power sistemini alta almissin gercekten kitin ici at bin kostur olmus :)
Ama alt iki frame parcasini bu sekilde ayirmak sikintiya sebep olabilirmi diyede aklimdan geciyor. Kollar artik frame o kadar rijit baglanmiyor. Muhtemelen titresime sebep olacak diye dusunuyorum. Cunku kollar sadece vidalarla degil bir yuzey olarak iki frame parcasi arasinda sıkışıyordu.
Birde kazalar ucus sekli nedeniyle surekli framein tam on kisminda gerceklesiyor. Ayni sekilde alt iki frame arasi mesafe arttigi icin birbirlerine yaptiklari destek azalacagi icin bu kisimda kitde hasar olusma ihtimali artabilir. Tabi plastik vida kullandigimiz icin bu ihtimal daha dusuk.

Abi senin pdbnin aynisindan hexa icin bende siparis vermistim ama henuz gelmedi. Bakalim pdb ile acro nazei ben nasil halledicem. Gerci senin yaptigina benzer bir uygulama yapabilirim ama iki frame arasina degilde en alta koymayi planliyorum. Hexada birde gopro/battery tray diye bir kisimda var. Onunla frame arasinda yeterli bosluk var. Bakalim nasil olacak. Ah bi gelsede su pdb hexayi kurmaya baslasam super olacak.
Abi kumandayida sattin ve benimde hayalimdeki kumandayi aldin hadi hayirli olsun. Arada benide seytan durtuyor sat futabayi al taranisi diye ama kumandami cok seviyorum :yuppi:

İrfan söylediklerinin bazılarında haklısın. Bunu bende çok düşündüm. Acaba kol üstlerine koymak için bütün bir parçamı yapsam diye çok düşündüm ama kullandığım plastik yükseltmeleri bulunca vazgeçtim. İçte 3 mm delik ve et kalınlığı 2 mm parçaların. Yani her bir parçanın çapı yaklaşık 7-8 mm. Bu yeterli gibi geldi bana. Titreşim yapar mı bilmiyorum göreceğiz. Olabildiğince sağlamlaştırmaya çalıştım. Ön taraf için haklısın 3 mm olan boşluk 8 mm'e çıktı. Olmazsa araya 8 mm lik parçalar ayarlarım. Zaten siparişimde ön ve arka için ledler de olacak. Bunlara zemin lazım. Diğer taraftan bu frame deneme olarak kullanıyorum. Bunda göreceğim eksiklikleri CF olana aktaracağım biliyorsun.

O PDB den ben de alıyorum. Her eve lazım. Hatta bir kaç tane mi alsam demeden duramıyorum.

Kumanda konusunda bir şey söylemeyeyim. Biliyorsun bende Aurora'yı çok seviyordum. Daha almadım kumandayı. Sattığım kumandanın parası gelsin önümüzdeki hafta vereyim diye düşünüyorum siparişi.

Mini quadlarda kullanmak için çok güzel bir video verici alternatifi çıkmış. İlgilenenlere duyurulur.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Ynt: ZMR H250 CF Mini Quad Multicopter

cok iyimis :)

LG-D802 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Uçuş videosu ne zaman gelecek :)

Kadir Kurt' Alıntı:
Uçuş videosu ne zaman gelecek :)
Kadir takip etmiyor musun? Hem kontrolcuyu degistirdim hem kumandayi sattim. Herhalde bu ayin sonuna kadar video gelmez benden.

SM-N900 cihazımdan gönderildi

Nesimi Sakmak' Alıntı:
Kadir takip etmiyor musun? Hem kontrolcuyu degistirdim hem kumandayi sattim. Herhalde bu ayin sonuna kadar video gelmez benden.

Haklısın abi unuttum kumandanın satıldığını

Ynt: Ynt: ZMR H250 CF Mini Quad Multicopter

Kadir Kurt' Alıntı:
Haklısın abi unuttum kumandanın satıldığını
Kadircim bende cok merak ediyorum bu modelin ucusunu. Bende cok sabirsizlaniyorum ama biraz daha bekleyecegiz mecburen. Su parca ve ayar sikintilarini bir atlatalim cok guzel videolar izleyecegiz.

Ynt: Ynt: ZMR H250 CF Mini Quad Multicopter

Nesimi Sakmak' Alıntı:
Kadircim bende cok merak ediyorum bu modelin ucusunu. Bende cok sabirsizlaniyorum ama biraz daha bekleyecegiz mecburen. Su parca ve ayar sikintilarini bir atlatalim cok guzel videolar izleyecegiz.

Yazın ben de aranıza katılacak gibiyim. Şimdi hem okul var hemde fpv için para yok sadece quadı alsam zevkli olmaz diye almıyorum yazın tam set aranıza katılacak gibiyim bir aksilik olmazsa :)

Ynt: Ynt: Ynt: ZMR H250 CF Mini Quad Multicopter

Kadir Kurt' Alıntı:
Yazın ben de aranıza katılacak gibiyim. Şimdi hem okul var hemde fpv için para yok sadece quadı alsam zevkli olmaz diye almıyorum yazın tam set aranıza katılacak gibiyim bir aksilik olmazsa :)
Daha guzel haber olabilir mi? Okulua oncelik vermen cok iyi. Zamaninda benim yapamadigim sey bu.

Nesimi bey,

Kullandığınız PDB konusunda bazı şüphelerim var. O PDB vasıtası ile, son derece dar bir alana, hem de 2 tane, "shielding" uygulanmamış "switchmode power supply" konuşlanmış oluyor. İlk modelinizde VTX de alttaydı gördüğüm kadarı ile. İlk modelinizde, her ne kadar alıcı antenini ön tarafataki ESC'nin yanına konuşlandırıp(o da bir parazit kaynağı...) merkezdeki gürültüden uzaklaştırmış olsanız bile o PDB, alıcınızda "glitch" oluşması riskini arttırabilecek gibi geldi. Bu cihazlar, uzun mesafe uçuşları için tasarlanmamış bile olsalar yer çok dar. Elektronik gürültü, alıcıları daha çok etkiliyor. Daha önceki mesajlarınızdan birinde de nedensiz bir kontrol kaybı yaşadığınızı belirtmiştiniz. Bence o PDB'yi bir daha düşünün... ESC'lerde kullanılan BEC'ler genelde "lineer power supply" olduklarından ve kollarda konuşlandıklarından, daha düşük gürültü elde etme konusunda daha başarılı oluyor...

Bu da benim ZMR250 siparişim. Frame + motor + ESC'nin siparişini dün verdim, büyük ihtimalle piller ile beraber gelmesi 1 ayı geçer ... Kit, Nesim bey'inki ile hemen hemen aynı ...

1 - Gövde :

2 - Kontrol kartı :

3 - Motorlar :

4 - ESC'ler :

5 - Kamera :
Görüntü kalitesi fena değil ama metal kasası yüzünden 44 gram ağırlığa sahip bir kamera. kullanarak ağırlığı 20gram civarına çekebileceğim gibi gözüküyor. Ek olarak kayıt kamerası kullanmayı düşünmüyorum ama alternatifler, elimde bulunan 808#9 ya da 808#16 olacak. Ya da (çözünürlük biraz düşük olacak ama) bir capture kartı ile doğrudan PC'ye kayıt ederim.

6 - Video TX/RX :
Boscam'ın en çok satılan modellerinden biri, yorumları fena değil, kullanan ve memnun olan arkadaşlar var... Verici gücü 400mw.

7 - Antenler :
Sadece stokta var diye aldım. Kalitesini kullanınca göreceğim.

7 - Gözlük :
400$'lık duygusal :) bir Fatshark kiti almak yerine, şimdilik bunu deneyeceğim.

8 - Piller :
Hemen hemen Turnigy kalitesinde, belki biraz daha iyi olan piller... Ağırlık 113gr boyutlar ise 58x30x30mm.

9 - Alıcı :
Kumanda olarak Taranis kullanıyor olduğumdan dolayı ona uyumlu ve hafif bir alıcı seçtim. Naze32 CPPM kabul ediyor. Bu alıcı da CPPM olarak 8 kanala kadar(FrSky'ın tasarım hatası nedeni ile sadece 6 kanalını kullanabilecek olsam da...) destek veriyor. Ayrıca Naze32'de FrSky telemetri desteği de var :).

Zafer bey yeni modelimiz hayirli olsun. :thumbup: gun gectikce Action fpv sayisi artiyor :halay: bakalim bizler ne zaman bu kervane katilacagiz :laugh:

Bu arada ilk sayfaya bu konfigurasyonu tasidim ve hemen altindaki mesaji da size rezerve ettim :RCKolik: Ihtiyac olursa ilk sayfada ilave yer acariz ;)

Zafer SAHIN' Alıntı:
Nesimi bey,

Kullandığınız PDB konusunda bazı şüphelerim var. O PDB vasıtası ile, son derece dar bir alana, hem de 2 tane, "shielding" uygulanmamış "switchmode power supply" konuşlanmış oluyor. İlk modelinizde VTX de alttaydı gördüğüm kadarı ile. İlk modelinizde, her ne kadar alıcı antenini ön tarafataki ESC'nin yanına konuşlandırıp(o da bir parazit kaynağı...) merkezdeki gürültüden uzaklaştırmış olsanız bile o PDB, alıcınızda "glitch" oluşması riskini arttırabilecek gibi geldi. Bu cihazlar, uzun mesafe uçuşları için tasarlanmamış bile olsalar yer çok dar. Elektronik gürültü, alıcıları daha çok etkiliyor. Daha önceki mesajlarınızdan birinde de nedensiz bir kontrol kaybı yaşadığınızı belirtmiştiniz. Bence o PDB'yi bir daha düşünün... ESC'lerde kullanılan BEC'ler genelde "lineer power supply" olduklarından ve kollarda konuşlandıklarından, daha düşük gürültü elde etme konusunda daha başarılı oluyor...

Önerileriniz için teşekkürler Zafer Bey. Yazdıklarınızı okuyunca PDB kesinlikle böyle bir sorun yaratmaz diyemiyorum. Daha önceki sorun neden oldu bilemiyorum ama modelin yeni halinde alıcı antenini PDB den olabildiğince uzaklaştırmış olacağım. Kontrol kartına etki edeceğini de düşünmüyorum. Belki aynı sorunu yaşamam ama tabii ki her ihtimale karşı tedbirli olacağım. Video verici için yukarıda linkini paylaştığım vericiyi almayı düşünüyorum. Boscam den daha iyi olur gibi geliyor. Zaten Boscam hiçbir yere sığmıyor ve fazla ağır.

Nesimi Sakmak' Alıntı:
Önerileriniz için teşekkürler Zafer Bey. Yazdıklarınızı okuyunca PDB kesinlikle böyle bir sorun yaratmaz diyemiyorum. Daha önceki sorun neden oldu bilemiyorum ama modelin yeni halinde alıcı antenini PDB den olabildiğince uzaklaştırmış olacağım. Kontrol kartına etki edeceğini de düşünmüyorum. Belki aynı sorunu yaşamam ama tabii ki her ihtimale karşı tedbirli olacağım. Video verici için yukarıda linkini paylaştığım vericiyi almayı düşünüyorum. Boscam den daha iyi olur gibi geliyor. Zaten Boscam hiçbir yere sığmıyor ve fazla ağır.

Merhaba;

Yukarıdaki vericiyi ben de almayı düşünüyorum alırsanız dört gözle incelemenizi bekliyorum:)

Zafer SAHIN' Alıntı:
Bu da benim ZMR250 siparişim. Frame + motor + ESC'nin siparişini dün verdim, büyük ihtimalle piller ile beraber gelmesi 1 ayı geçer ... Kit, Nesim bey'inki ile hemen hemen aynı ...

...

Neden 165 dolara fatshark teleporter v3 yerine bu sistemi tercih ettiniz?