ZMR H250 CF Mini Quad Multicopter

Nesimi Sakmak' Alıntı:
Cevap kısa ve net. Minim osd den uzak dur.
Ama sadece minim osd değil, uhf alıcı ve vericiyide proglamlayamıyorum. Videolarda adamlar hemen hallediyor, biz yapınca olmuyor :mad: :'( arduino da deneyim sahibi biri bi elini uzatsa da yardım etse güzel olur aslında. ;D

Zmr250 icin yedek kol lazim elinde olan varmi acaba :(

Evet arkadaşlar artık bende bir ZMR250 V2 quad sahibi olarak sevincimi ve heyecanımı sizlerle paylaşmak istedim.
Aksarayda bu hobiyle fazla ilgilenen kimse olmasada sadece RCKOLİK formu ve ailesinden çok şeyler öğrendim. Tamamen amatör olarak burada okuduklarıma dayanarak kendime bir sipariş oluşturdum ve lipo şarz cihazım ve lipolarım hariç hemen hemen kargolarım tamamlandı.
ZMR250 V2 yi aşağıdaki siteden sipariş ettim. Yani anlaşılacağı gibi toplanması gereken bir set olarak aldım. İlerde güçlendirilebilir.

Şimdi sizlerle mutfakta masanın üzerinde çektiğim bir kaç resmi paylaşmak istiyorum. Lipolarım ve şarz cihazım gelsin inşallah bende bir kaç haftaya kalmaz sizler gibi videolarımı atmaya başlarım. :yuppi:

Yapım aşamasında NAZE32 kartla alakalı sizlerlen biraz destek alacak gibiyim. Bu arada FrSky ACCST Taranis X9D PLUS 16CH 2.4GHz Transmitter kumandanın içinde çıkan
X8R vericiyi kullanmayı düşünüyorum. Biliyorum diyeceksiniz ki NAZE32 ile en güzel uyumlu olan verici FrSky D4R-II 2.4G 4CH ACCST Telemetry Receiver fakat henüz onun siparişini vermediğim için ilk etapta stoktaki vericiyi kullanmayı düşünüyorum.
Belki merak eden olur diye masada görülenlerin listesini sizlerle paylaşmak istedim.
:thumbup: TÜM RCKOLİK AİLESİNE TEŞEKKÜR EDERİM :thumbup:

1- Frame, motorlar, Escler, Fpv Kamera, Naze32 Acro ve yapımda kullanılabilecek diğer herşey

2 - FrSky ACCST Taranis X9D PLUS 16CH 2.4GHz Transmitter with X8R

3 - Fatshark Dominator V2 FPV Goggles Video Glasses 600 X 480 VGA

4 - Fatshark Dominator 5.8GHz Receiver RX Module

5 - Mobius Wide Angle Lens C HD Action Camera &8GB MicroSD TF Memory Card

6 - RC lipo Safty Bag/Lipo Guard Bag For Charging Large 235*65*180mm

7 - Tarot Para Board TL2716 Lipo Parallel Charger Board XT60 pro version

8 - iMAX B6-AC B6AC Lipo NiMH 3S RC Battery Balance Charger

9 - 160pcs M3 Nylon Black M-F Hex Spacers Screw Nut Assortment Kit

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Fuat Bey hayırlı olsun güle güle kullanın yeni modelinizi. Size mevcut alıcıyla kullanmak için bir parca lazım olacak. Sbus to cppm olarak ararsanız bulabilirsiniz veya elektronik bilginiz varsa kendiniz yapabilirsiniz. Bu durumda D4 alıcıya ihtiyacınız olmaz. Cleanflight yeni sürümü bu alıcıya telemetri desteği veriyor.

Seçtiğiniz parçalar da çok iyi bu arada. Takıldığınız konularda elimizden geldiğince yardımcı oluruz.

Nesimi Sakmak' Alıntı:
Fuat Bey hayırlı olsun güle güle kullanın yeni modelinizi. Size mevcut alıcıyla kullanmak için bir parca lazım olacak. Sbus to cppm olarak ararsanız bulabilirsiniz veya elektronik bilginiz varsa kendiniz yapabilirsiniz. Bu durumda D4 alıcıya ihtiyacınız olmaz. Cleanflight yeni sürümü bu alıcıya telemetri desteği veriyor.

Seçtiğiniz parçalar da çok iyi bu arada. Takıldığınız konularda elimizden geldiğince yardımcı oluruz.
Nesimi Bey çok teşekkür ederim ilk önce şu frame işini bi halledeyim ondan sonra sık sık takıldığım konularda kafanızı ağrıtacağım.

Hayırlı olsun Fuat abi. Kit çok güzelmiş, sanki uçsun diye değil de vitrinde sergilensin diye yapılmış. Güle güle kullan :RCKolik:

FERDİ İKİZ' Alıntı:
Hayırlı olsun Fuat abi. Kit çok güzelmiş, sanki uçsun diye değil de vitrinde sergilensin diye yapılmış. Güle güle kullan :RCKolik:
Teşekkür ederim Ferdi kardeşim :) vitrindede güzel durur ama uçurabilirsem daha iyi olacak gibi [emoji1]

Sent from my iPhone using Tapatalk

fuat bey hayırlı olsun. konyadan bir zmr 250 ci olarak en kısa sürede uçuşlarınızı görmek dileği ile.

fatih solgun' Alıntı:
fuat bey hayırlı olsun. konyadan bir zmr 250 ci olarak en kısa sürede uçuşlarınızı görmek dileği ile.

Teşekkür ederim Fatih kardeşim. Lİpolarım ve şarz cihazım henüz kargodan çıkmadı. Onlarda gelince ekipman tam olacak inşallah :)

ZMR250 V2 yi kurarken dikkat ettiğim bazı konular oldu. Birincisi kollar önceki versiyona göre 2mm daha kalın olduklarından motorların içinden çıkan vidalar tutmuyor. Yarın ilk işim 1mm daha uzun bir vidaya bakmak olacak. Ayrıca benim gibi ilk defa quad toplayanlara tavsiyem motorun üzerine takılan pervane sıkılaştırıcıların saat yönüne veya tersi istikamette sıkıldıklarını unutmasınlar. Çünkü ben açmak isterken sıkarak bir tanesine diiş attattım. Yedek de yok ne yapacağım bilemiyorum !!!

Yeni model hayırlı olsun Fuat Bey. Maiden videosunu merakla bekliyoruz. Bol kırimsiz uçuşlar şimdiden :halay:

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Yeni model hayırlı olsun Fuat Bey. Maiden videosunu merakla bekliyoruz. Bol kırimsiz uçuşlar şimdiden :halay:

Teşekkür ederim Mehmet bey :)
Çok güzel olacağına inanıyorum ama kurulumda acemilikten dolayı ufak tefek aksilikler yaşıyorum. İnşallah sizlerin de yardımlarıyla başaracağım.

Arkadaşlar hepinize iyi akşamlar
Bir kaç sorum ve problemim var [emoji53]
Öncelikle resimde görülen motorun 1 numaralı sarı yuvarlak parçası ne işe yaramaktadır.
2 numaralı olan pervane sıkılaştırıcı parçam yanlış sıktığımdan dolayı diş atladı ve artık kullanılamaz hale geldi acil bu parçadan lazım bana.
3 numaralı vidanında 2 mm daha uzunu lazım
Nacizane olarak özellikle 2 ve 3 numaralı parçalardan elinde olan veya linklerini bilen varsa benimle paylaşırsa çok sevinirim.

Ekli dosyalar

• ImageUploadedByTapatalk1437936245.499140.jpg
    ImageUploadedByTapatalk1437936245.499140.jpg
    107.5 KB · Görülme: 34

FUAT KALAYCI' Alıntı:
Arkadaşlar hepinize iyi akşamlar
Bir kaç sorum ve problemim var [emoji53]
Öncelikle resimde görülen motorun 1 numaralı sarı yuvarlak parçası ne işe yaramaktadır.
2 numaralı olan pervane sıkılaştırıcı parçam yanlış sıktığımdan dolayı diş atladı ve artık kullanılamaz hale geldi acil bu parçadan lazım bana.
3 numaralı vidanında 2 mm daha uzunu lazım
Nacizane olarak özellikle 2 ve 3 numaralı parçalardan elinde olan veya linklerini bilen varsa benimle paylaşırsa çok sevinirim.

1 numaralı parça karbon pervaneler için. Kullanılmayacak yani. 2 numara için elimden bir şey gelmiyor maalesef. 3 numara için promodel de metrik 2 cıvatalar vardı çeşitli boylarda. Sitesinden kontrol edebilirsiniz. Nalburlardan bulmak küçük şehirlerde çok zor.

Teşekkürler Nesimi Bey promodelden vidayı halletsekte 2 numaralı parçayı bulamazsam siteden bir tane daha ccw motor sipariş etmek zorunda kalacağım bu da modelin yapımının en az 20-25 gün daha uzaması demek [emoji53]