ZMR H250 CF Mini Quad Multicopter

FUAT KALAYCI' Alıntı:
Teşekkürler Nesimi Bey promodelden vidayı halletsekte 2 numaralı parçayı bulamazsam siteden bir tane daha ccw motor sipariş etmek zorunda kalacağım bu da modelin yapımının en az 20-25 gün daha uzaması demek [emoji53]

Sent from my iPhone using Tapatalk
İsinize yarar mı bilmiyorum DYS nin 4 mm başlıklarından var elimde. Sizdekiler sanıyorum 5 mm. Ayrıca vida delikleri uyar mı bilmiyorum. İsin kötüsü bu motorlardan iki başlık çıkıyordu eskiden. Anlaşılan bir yerlerden kısmaya başlamışlar.

FUAT KALAYCI' Alıntı:
Teşekkürler Nesimi Bey promodelden vidayı halletsekte 2 numaralı parçayı bulamazsam siteden bir tane daha ccw motor sipariş etmek zorunda kalacağım bu da modelin yapımının en az 20-25 gün daha uzaması demek [emoji53]

Sent from my iPhone using Tapatalk
Fuat bey oncelikle merhabalar. Hobinin bu dalina iyice okuyarak girmissiniz cok belli. Bunun icin kisaca kutlamak isterim. Aslinda daha sonra daha detayli bir sekilde size bir karsilama yazisi yazacaktim ama caresiz bir duruma dustugunuz icin bekleyemedim.
1 numarali parcaya zaten gerek yoktu Nesimi abininde dedigi gibi. 3 numarali m2 vidayida promodelde uygun boyutta ve stokta bulamazsaniz vidanin boyutunu bana bildirin elimde varsa muhakkak gonderirim.
Sordugunuz 2 numarali parca ccw motorun anladigim kadariyla. Bu arada ismi prop adapter. İlla ccw yonlu prop adapter kullanmaniza gerek yok. Ben bugune kadar hic kullanmadim. Onun yerine cw olanida kullanabilirsiniz ama uzerine fiberli somun kullanmalisiniz. Fiberli somunu hirdavatcilarda muhakkak bulabilirsiniz. 2 numara dediginiz prop daptorun uzerindeki vida deliklerinin karsilikli olarak merkezleri arasindaki mesafeyi olcun. Muhtemelen dys motorlarla aynidir diye tahmin ediyorum. Eger ayniysa yurticindende bulmaniz cok kolay olacaktir hatta olculeri verirseniz bende elimdekilere bakarim uyan varsa gonderebilirimde. Tabi sali gununden once bakma ve gonderme ihtimalim yok onuda simdiden soyleyeyim.

Nesimi Sakmak' Alıntı:
İsinize yarar mı bilmiyorum DYS nin 4 mm başlıklarından var elimde. Sizdekiler sanıyorum 5 mm. Ayrıca vida delikleri uyar mı bilmiyorum. İsin kötüsü bu motorlardan iki başlık çıkıyordu eskiden. Anlaşılan bir yerlerden kısmaya başlamışlar.
Abi vida delikleri uyarsa 4mm-5mm baslik farketmez. Zaten tum proplarin paketlerinde uydurmak icin yuzukler var.
Yeterki motor uzerindrki vida delikleri tutsun

Simdi dys 1806 ile mc 1806nin data sheetlerine baktim prop adaptorler ikisindede 9mm
Yani birbirlerine uyumlu gorunuyor

[attachimg=1]
irfan buzdağlı' Alıntı:
Fuat bey oncelikle merhabalar. Hobinin bu dalina iyice okuyarak girmissiniz cok belli. Bunun icin kisaca kutlamak isterim. Aslinda daha sonra daha detayli bir sekilde size bir karsilama yazisi yazacaktim ama caresiz bir duruma dustugunuz icin bekleyemedim.
1 numarali parcaya zaten gerek yoktu Nesimi abininde dedigi gibi. 3 numarali m2 vidayida promodelde uygun boyutta ve stokta bulamazsaniz vidanin boyutunu bana bildirin elimde varsa muhakkak gonderirim.
Sordugunuz 2 numarali parca ccw motorun anladigim kadariyla. Bu arada ismi prop adapter. İlla ccw yonlu prop adapter kullanmaniza gerek yok. Ben bugune kadar hic kullanmadim. Onun yerine cw olanida kullanabilirsiniz ama uzerine fiberli somun kullanmalisiniz. Fiberli somunu hirdavatcilarda muhakkak bulabilirsiniz. 2 numara dediginiz prop daptorun uzerindeki vida deliklerinin karsilikli olarak merkezleri arasindaki mesafeyi olcun. Muhtemelen dys motorlarla aynidir diye tahmin ediyorum. Eger ayniysa yurticindende bulmaniz cok kolay olacaktir hatta olculeri verirseniz bende elimdekilere bakarim uyan varsa gonderebilirimde. Tabi sali gununden once bakma ve gonderme ihtimalim yok onuda simdiden soyleyeyim.

İrfan Bey teşekkür ederim :)
Evet aslına bakarsanız bu hobide sizlerin inanılmaz katkıları oldu ve bir heyecanla bir cesaretle kolları sıvadım ve sizlerin arasına katılmaya karar verdim.
Fakat inanılmaz basit hatalarla başladım.
Öncelikle yukardada anlattığım üzere ccw prop adapteri yanlış tarafa sıkmaktan ve aşırı güç uygulamakdan dişleri sıyrıldı şimdi kullanılamıyor.
Ama sizinde dediğiniz gibi dys 1806 ile mc 1806 uyuyorsa sanırım uyumsuzluk sorunu çekmeyeceğim veyahutta yeniden bir motor siparişi vermekten kurtulacağım.
şimdi size bir kaç resim atacağım

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Resimlerdede görüldüğü gibi prop adapter pert :halay: hele vidanın boyu tam uyumsuz neyse yarından itibaren araştırmalara başlayacağım.
Herşeyde vardır bir hayır diyorum ve çok teşekkür ediyorum

FUAT KALAYCI' Alıntı:
Resimlerdede görüldüğü gibi prop adapter pert :halay: hele vidanın boyu tam uyumsuz neyse yarından itibaren araştırmalara başlayacağım.
Herşeyde vardır bir hayır diyorum ve çok teşekkür ediyorum

Fuat Bey bir yanlışınız var. Bu eklediğiniz küçük vidalar prop adaptör için verilmiş vidalar. Motor setinin içinden motor bağlantı vidaları çıkmıyor görünüyor. İçeriğini inceledim. Sizin modelin kolları 4 mm en azından 5 mm de motor içine girmeli, yani sizin ihtiyacınız M2x10 mm vidalar olacaktır. Daha uzun almayın motorun statörüne değme ihtimali olabilir. Belki 12 mm kurtarır. Her motor için dört adetten en az 16 adet vidaya ihtiyacınız var ki eğer bulabilirseniz fazladan alın ki yedeğiniz olsun.

Yeni model toplamak isteyen arkadaşları hep uyarıyoruz motor ve esc lerden en azından ikişer adet yedek alın. Bu aletlerin tamamı elektronik ve özellikle başlangıç zamanlarında motorlar düşmeler nedeniyle çok hırpalanıyor. Diğer taraftan tamamı çin işi olduğu için adam akıllı kalite kontrol yok maalesef. Aldığınız sıfır ürünün bile sorunlu çıkma ihtimali var. Yedekli çalışmakta fayda var her zaman.

Kullanacağınız pervanelerle ilgili de öneride bulunayım. Aldığınız motorlar DYS lerden daha güçlüdür. Size tavsiyem 5045 pervane kullanmanızdır. Hem 3S hem de 4S sistemde bu pervaneyi öneririm.

Nesimi Sakmak' Alıntı:
Fuat Bey bir yanlışınız var. Bu eklediğiniz küçük vidalar prop adaptör için verilmiş vidalar. Motor setinin içinden motor bağlantı vidaları çıkmıyor görünüyor. İçeriğini inceledim. Sizin modelin kolları 4 mm en azından 5 mm de motor içine girmeli, yani sizin ihtiyacınız M2x10 mm vidalar olacaktır. Daha uzun almayın motorun statörüne değme ihtimali olabilir. Belki 12 mm kurtarır. Her motor için dört adetten en az 16 adet vidaya ihtiyacınız var ki eğer bulabilirseniz fazladan alın ki yedeğiniz olsun.

Yeni model toplamak isteyen arkadaşları hep uyarıyoruz motor ve esc lerden en azından ikişer adet yedek alın. Bu aletlerin tamamı elektronik ve özellikle başlangıç zamanlarında motorlar düşmeler nedeniyle çok hırpalanıyor. Diğer taraftan tamamı çin işi olduğu için adam akıllı kalite kontrol yok maalesef. Aldığınız sıfır ürünün bile sorunlu çıkma ihtimali var. Yedekli çalışmakta fayda var her zaman.

Kullanacağınız pervanelerle ilgili de öneride bulunayım. Aldığınız motorlar DYS lerden daha güçlüdür. Size tavsiyem 5045 pervane kullanmanızdır. Hem 3S hem de 4S sistemde bu pervaneyi öneririm.

Evet motorların kutu içeriğinde resimdeki vidalardan 6 şar adet çıktı. 2 tane motoru şansa bir şekilde bastıra bastıra tutturdum ama inanın emanet duruyorlardı :lollol: yani havadeyken motorlar bir yana miniquad bir yere gidecekmiş gibi bir his vardı. Şimdi baktım sitesindede (The motor does not include the screws for mounting with plane arm plate) yazıyormuş dikkat etmemişim :(
Tamam şimdi yarın ilk işim vida sorununu halletmek olacak sonrada inşallah irfan beyin dediği gibi dys 1806 motorların prop adaptörlerinden aramak olacak.
Bu arada sipariş verirken sizlerden edindiğim bilgilere dayanarak yaklaşık 20 set 5030 prop aldım sadece bir tanede çeşit olsun diye 5045 almışım ama ilerde sizin tavsiyelerinize uyup 5045 de yoğunlaşırım.

Fuat bey öncelikle modeliniz hayırlı olsun.

Sonrasında ise sıra ile belirtmek istediğim bazı hususlar var.

- 5030 pervaneler başlangıç için yeterlidir. Biraz uçuş tecrübesi kazanıp akrobasi uçuşu yapar hala gelinceye kadar rahatlıkla kullanabileceğinizi düşünüyorum.
- Fiberli somunlar çok başarılı bir çözüm. Muhakkak deneyin. Eğer bulamazsanız, oto sanayi sitelerinde bulma ihtimaliniz daha fazla.
- Yurtiçinden M3'den daha ufak bir vida almayın. Alsanız bile, yurtdışı fiyatlar(ebay) bire on oranında daha ucuz.

FUAT KALAYCI' Alıntı:
Evet arkadaşlar artık bende bir ZMR250 V2 quad sahibi olarak sevincimi ve heyecanımı sizlerle paylaşmak istedim.
Aksarayda bu hobiyle fazla ilgilenen kimse olmasada sadece RCKOLİK formu ve ailesinden çok şeyler öğrendim. Tamamen amatör olarak burada okuduklarıma dayanarak kendime bir sipariş oluşturdum ve lipo şarz cihazım ve lipolarım hariç hemen hemen kargolarım tamamlandı.
ZMR250 V2 yi aşağıdaki siteden sipariş ettim. Yani anlaşılacağı gibi toplanması gereken bir set olarak aldım. İlerde güçlendirilebilir.

Şimdi sizlerle mutfakta masanın üzerinde çektiğim bir kaç resmi paylaşmak istiyorum. Lipolarım ve şarz cihazım gelsin inşallah bende bir kaç haftaya kalmaz sizler gibi videolarımı atmaya başlarım. :yuppi:

Fuat abi hayırlı olsun seçimlerin gayet başarılı günümüzdeki en iyi parçalardan denilebilir... İnşallah fire verdiğin parçaları tedarik edebilirsin... Not: Motor ve ESC 2 şer adet yedek şimdiden vermeni tavsiye ederim...

Bu da ZMR mizin yeni hali pil araya geldiği için daha stabil uçacak diye inanıyorum gerçi frameyi biraz parça pinçik ettim :D

Bu da ilk uçuş videomuz...

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Musa Serdar TERZİOĞLU' Alıntı:
Bu da ZMR mizin yeni hali pil araya geldiği için daha stabil uçacak diye inanıyorum gerçi frameyi biraz parça pinçik ettim :D

Bu da ilk uçuş videomuz...

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol
Guzel olmus serdar ellerine saglik.
Ucus agirligi fotosu yokmuydu :lollol:
Birde ne guzel low profile yapmistin ne oldu buna boyle :)

irfan buzdağlı' Alıntı:
Guzel olmus serdar ellerine saglik.
Ucus agirligi fotosu yokmuydu :lollol:
Birde ne guzel low profile yapmistin ne oldu buna boyle :)

Dün eski quad ile kaza yaptım durduk yere hava da elektrik kesiyor galiba sıcaklardan escler gevşiyor diye düşündüm. eski sistem ile yeni sistem arasında birleşme gerçekleştirdim Profil hala yerin de sadece pil ve yi kamerayı biraz korumak istedim... Şuanki Yi kamera ve 3s 1800 pil dahil 601 grm... 4s Lik sistem olduğun dan bu ağırlıgı iyi gibi geldi....

Üstadlar selamlar ,
ZMR250 modelimi topladım , ilk uçuşumu yaptım , herşey güzel çok şükür. Uçuşlarada direk acro ve gözlük ile başladım.
Şuanki tek problemim stable mod mu deniyor tam hatırlayamadım (yani acroda değilken) model sola doğru çok fazla eğilmeye çalışıyor.
Kumanda dan trim vermek istemedim , open pilot üzerinden mi ayarlayacağız yoksa başka bir çözüm var mı ?
Bu arada kontrol kartı CC3D..

Doğukan Ocak' Alıntı:
Üstadlar selamlar ,
ZMR250 modelimi topladım , ilk uçuşumu yaptım , herşey güzel çok şükür. Uçuşlarada direk acro ve gözlük ile başladım.
Şuanki tek problemim stable mod mu deniyor tam hatırlayamadım (yani acroda değilken) model sola doğru çok fazla eğilmeye çalışıyor.
Kumanda dan trim vermek istemedim , open pilot üzerinden mi ayarlayacağız yoksa başka bir çözüm var mı ?
Accelerometer'i kalibre ettiniz mi? Bu arada kartınıza clean flight yüklemenizi öneririm.

Doğukan Ocak' Alıntı:
Üstadlar selamlar ,
Doğukan tebrikler. Özellikle direk manuel uçuşla basladigin için. Gyro kalibrasyonunu mümkün olduğu kadar siz bir yerde tekrar yapın. Düzelecektir. Bu aletlerde trim vermek hatadır.