1000 lira bütçeye model önerisi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Atila kahraman

Yeni Uye
merhabalar arkadaşlar.
adım atilla ve foruma iki gün önce kaydoldum 2 haftadır da helikopterleri araştırıp duruyorum. yıllardır içimde kalan bir uhdeydi şimdi ekonomik durumum el verdiği için bu hobiye esaslı bir başlangıç yapmak istedim.

ilk etapta mikro modellere baktım. en ucuz ve en çok tavsiye edilen v911 sanırım. ama mikro modeller bana çok ufak geldiği için tatmin olamam diye düşünüyorum.
onun için 450 lik modeller (450 rakamını doğru mu söyledim onu bile bilmiyorum) sanırım benim daha çok ilgimi çekti. ama bütçeme uygun o ayarda heliler var mı bilemedim.

belki başlangıç için fazla abartmış olabilirim ufak ve ucuz modellerle başlamam mı gerekir diye düşünmeden edemiyorum ama ufak bir model alıp bir kaç ay sonra daha iyisini araştırmaktansa başlangıcı iyi bişeyle yapmak istiyorum.

iyi bişeyle başlamak sanırım similasyon eğitimi de gerektiriyor. onu da nasıl yapacağım kumanda mı almalıyım hangi programı kullanmalıyım
komple mi alınır yoksa parça parça mı toplanır hangi siteden alınır alırken nelere dikkat edilir. çok fazla konuda yardıma ihtiyacım var.

sizlerden yardım bekliyorum

Atilla bey acaba üyelik sonrası size özelden gelen mesaji okudunuz mu hiç. Bir de sürekli V911 tavsiye ediliyor diyorsunuz ama anlaşılan o ki tanisma konunuza verilen cevapları bile henüz okumamışsınız.

Neyse yerinizde olsam biraz forumda vakit geçirip, mevcut kaynak paylaşımları en azından bir göz atardım. Sim ile ilgili her türlü sorunuz ve cok daha fazlası mevcut.

https://www.rckolik.com/yeni-modelci-adaylari-icin-ilk-okunmasi-tavsiye-edilen-konular-t5357.0.html

Lütfen biz paylaşmaktan erinmedik, siz de okumaktan erinmeyin.

Sent from my iPhone using Tapatalk

hocam okudum elbet ben sadece bu forumu değil birçok forumu ve blogu okudum. oralarda da hep v911 den bahsedilmiş. ve ülkemizde sitelerde ençok satılan ve bulunan model olduğu için o şekilde yazdım.
hocam 1 haftadır forumu karıştırıyorum ama çoğu terimi anlamakta zorlanıyorum. dayanamayıp konu açtım ama kirlilik yarattıysam özür dilerim

Atilla bey ozur dilenecek bir sey Yok. Hepimiz bu yollardan gectik, sadece biraz sibar ve okuma. Inanin size verdigimiz linklerdeki konuyu ortaya cikarmak icin hepimiz saatlerimizi hatta gunlerimizi verdik. Siz de haklisiniz, ilk baslarda ogrenecek cok sey var ve bu yuzden kafalar karisabiliyor.

Siz konulari okuyun, anlasilmayan yerleri ilgili konulara mesaj olarak Sorun. Bizler de elimizden geldigince yardimci olmaya calisalim :RCKolik:

atilla kahraman' Alıntı:
hocam okudum elbet ben sadece bu forumu değil birçok forumu ve blogu okudum. oralarda da hep v911 den bahsedilmiş. ve ülkemizde sitelerde ençok satılan ve bulunan model olduğu için o şekilde yazdım.
hocam 1 haftadır forumu karıştırıyorum ama çoğu terimi anlamakta zorlanıyorum. dayanamayıp konu açtım ama kirlilik yarattıysam özür dilerim

İşte bunlar hep o ilk mesajda var. Mesela bir sözlük:

Atilla bey öncelikle hoşgeldiniz. Zamanında 9 1 1 hatasını birçok arkaşımız gibi bende yaptım ve hala ara ara onun sıkıntısını yaşıyorum(tavsiyem uzak durun).
Bende ilk zamanlarımda bahsettiğiniz gibi terimleri anlamakta çok zorlanıyordum ama bu bir sabır işi , ayrıca çok tehlikeli onun için kesinlikle acele etmeyiniz. Forumumuz gibi zengin ve güncel bir bilgi kaynağını yurtiçinde başka yerde bulamazsınız, onun için bol bol okuyun takıldığınız yerde sorun.

değerli arkadaşlar kusura bakmayın. ben forumunuzu rahatsız ettim. özür dilerim. tek söylediğiniz şurayı oku burayı oku. kusura bakmayın tekrar

atilla kahraman' Alıntı:
değerli arkadaşlar kusura bakmayın. ben forumunuzu rahatsız ettim. özür dilerim. tek söylediğiniz şurayı oku burayı oku. kusura bakmayın tekrar

İyi de daha ne söyleyelim? Yazmışız, çizmişiz, videosunu çekmişiz, daha yetmedi indekslemişiz, tek yapacağın indeks konularını açıp bakmak. Daha ne yapalım?

Şöyle güzel bi konu açmak, ne yazacağını planlayıp mümkün olduğunca kısa ve anlaşılır yazmak için en az iki saat harcıyoruz. Video zaten ayrı bi alem. Bi video çekmek için günlerce planlama yapıyoruz, çekim için boş zaman ayarlıyoruz, işi gücü askıya alıp, telefonu falan kapatıyoruz. Sonra editlemesi, upload etmesi, en az 6 saat, 15dk'lık bir video için harcanan emek...

Sonra şurayı oku, burayı oku diyoruz tabi, daha ne yapalım? Biz bunlara üşenmemişiz, okumaya, izlemeye üşeniliyor. Okumayın, uçurmayın o zaman.

Sonuna kadar yönetime katılıyorum, konular tekerrüre düşerse sıkıntı, çünkü yinelenmekten öteye gitmiyor. Oysa konuya katkı sağlanacağınız düşünülse emin olun daha fazla yardım alırsınız. Ama ben yinede ufak bir kısım yazmak istiyorum.

Öncelikle 1000TL bütçe ile yapacağınız en güzel şey, güzel bir kumanda ve simülasyon ekipmanları ile çalışmaya başlamak. Orada kabiliyetinizi gördükten sonra yapabileceğinizi düşündükten sonra W977 ile 4 kanal modunda uçmak. Ardından 6 kanal modunda çalışmalara başlamak. En son hala umudunuzu taşımaya devam ediyorsanız 550 sınıfı bir Align kit toplamak. Güvenilir insanlardan en az 550 ve üstü helikopter satın almak ikinci el. Ben bunu 380 kullanıcısı olarak diyorum. 380 güzel bir sınıf. Ama yere yakın ne yapacağını pek bilemiyorsunuz. Boyut olarak gözle kontrolü zor. Ama maliyet olarak avantajı beni cezbetmişti. İyi hobiler...

FORUMDAKİ HERKESİN EMEĞİNE SAYGIM VAR. EVET GERÇEKTEN VİDEOLAR HAZILANMIŞ KONULAR UZUN UZUN YAZILMIŞ ELİNİZE KOLUNUZA SAĞLIK. AMA HOBİYE YENİ HEVESLENMİŞ BİRİSİNE HİÇBİR AÇIKLAMA YAPMADAN OKU KARDEŞİM O KADAR YAZDIK DEMEK HOBİYE KARŞI OLAN HEVESİNİ KIRMAZ MI. HOBİNİN GELİŞİP YAYGINLAŞMASINA OLUMSUZ YANSIMAZ MI

BENDE BİTKİLİ AKVARYUM HOBİSİ İLE UĞRAŞIYORUM. 1 SENEYİ GEÇTİ PROFESYONEL ŞEKİLDE UĞRAŞIYORUM DİYEBİLİRİM TABİ KIYASLANMASI YANLIŞ OLABİLİR AKVARYUM HOBİSİNE GÖRE SİZİNKİ ÇOK DAHA TEKNİK BİLGİ İÇEREBİLİR. AMA BANA SORAN DANIŞAN KİŞİLERE TELEFONDA OLSUN FORUMDA OLSUN UZUN UZUN ANLATIYORUM GÖRÜŞLERİMİ PAYLAŞIYORUM.

EN AZINDAN GÖRÜŞÜNÜZÜ SÖYLEDİKTEN SONRA BU BÖLÜMÜ OKUYABİLİRSİN DESEYDİNİZ. AZARLAR GİBİ BURAYI OKU DEMEDEN ÖNCE.

NEYSE SAĞOLUN GENEDE

atilla kahraman' Alıntı:
FORUMDAKİ HERKESİN EMEĞİNE SAYGIM VAR. EVET GERÇEKTEN VİDEOLAR HAZILANMIŞ KONULAR UZUN UZUN YAZILMIŞ ELİNİZE KOLUNUZA SAĞLIK. AMA HOBİYE YENİ HEVESLENMİŞ BİRİSİNE HİÇBİR AÇIKLAMA YAPMADAN OKU KARDEŞİM O KADAR YAZDIK DEMEK HOBİYE KARŞI OLAN HEVESİNİ KIRMAZ MI. HOBİNİN GELİŞİP YAYGINLAŞMASINA OLUMSUZ YANSIMAZ MI

BENDE BİTKİLİ AKVARYUM HOBİSİ İLE UĞRAŞIYORUM. 1 SENEYİ GEÇTİ PROFESYONEL ŞEKİLDE UĞRAŞIYORUM DİYEBİLİRİM TABİ KIYASLANMASI YANLIŞ OLABİLİR AKVARYUM HOBİSİNE GÖRE SİZİNKİ ÇOK DAHA TEKNİK BİLGİ İÇEREBİLİR. AMA BANA SORAN DANIŞAN KİŞİLERE TELEFONDA OLSUN FORUMDA OLSUN UZUN UZUN ANLATIYORUM GÖRÜŞLERİMİ PAYLAŞIYORUM.

EN AZINDAN GÖRÜŞÜNÜZÜ SÖYLEDİKTEN SONRA BU BÖLÜMÜ OKUYABİLİRSİN DESEYDİNİZ. AZARLAR GİBİ BURAYI OKU DEMEDEN ÖNCE.

NEYSE SAĞOLUN GENEDE
Forumda büyük harfle yazılan yazıların ne anlama geldiğini umarım biliyorsundur.En azından son mesajına Doğuş'a teşekkür ederek başlayabilirdin elinden geldiğince anlatmış..Ama bu oku kelimesine niye bu kadar taktığını da anlayabilmiş değilim şimdi her soru sorana tekrar tekrar aynı açıklamanın yapilamayacagi aşikardır.Ki bu forum gerçekten çok güzel bir konu indeksine sahip TR deki tek forumdur.Aktif olarak takip ettiğim diğer forumlardan en büyük farkı da budur biraz bu gözle bakıp konuların arasına girdiğinde aşama aşama nasıl ilerlediğine kendin bile inanamayacaksın.Zevkli forumlar uçuşlar dilerim.

HTC Desire 820 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Arkadaş kalıcı olmayacağı için, bence boşuna yazmayalım. Bu mesajı yazarken bile üşendim :)

Sevgili Atilla arkadaşımız akvaryum hobisindeki gibi verilecek cevapların uygulanması, anlaşılması kolay olması açısından durumu farklı değerlendirmiş sanırım. Atilla bey, akvaryumdaki en kompleks olay sanırım NPK+Fe dir. Onu da bi matematik hesabıyla bir başkasına anlatabilirsiniz. Bu Helikopter işinde bu NPK gibi belki 100 madde sayabilirim size. İşte bu yüzden anlatması zor, okuyup kişinin kendi idrak etmesi lazım. Bu yüzden onca çalışma yapılmış sizin gibi hobiye yeni başlayan arkadaşların anlam karkaşası yaşayıp hobiden soğumaması adına bu bilgiler hazırlanmıştır. Biz balık vermek yerine balık tutmayı öğretenlerdeniz maalesef :) Keyifli hobiler dilerim :)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Şafak ALTINTAŞ' Alıntı:
Biz balık vermek yerine balık tutmayı öğretenlerdeniz maalesef :)
Zaten temel olarak anlaşamadığımız nokta burası :)

Arkadaşımız beklentisini paylaştı. Biz de verebileceklerimizi. Bu nedenle konunun daha fazla uzamaması adına, konuyu KILITLIYORUM :saygilar:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...