11 Mayıs F1 Buluşması

Mesut AKIN

RcFanatik
İlgi Alanı
Uçak
Cumartesi günü çok güzel bir buluşma gerçekleştirdik :) havada çok güzeldi , meteoroloji yine yanıldı yağışlı dedikleri gün hava miss gibiydi herzamanki gibi WINDGURU doğru tahminde bulundu yerli meteoroloji çoğu zaman yanılıyor.

gelelim günün özetine , yapacağımız testler vardı :thumbup:

seagull low wing Elektrikli 4S Lipo (Jamara Magnum A3520/6-BL 800KV motor ) vs seagull low wing ASP 46 Glow motor

Sonuç : her ikiside yaklaşık aynı stabilitide ve aynı hızlarda uçuyor, her iki kullanıcıda modellerinden çok memnun :)

gelelim bir diğer testimize :)

Harmon Rocket III EP 4S lipo (Jamara Magnum A3520/6-BL 800KV motor ) vs Harmon Rocket III ASP 52 Glow motor

Benim 52 lik motorlu uçağım dik tırmanışları sorunsuz yaparken aynı modelin EP versiyonu hem tırmanışlarda zayıf kaldı hemde hızda :( bu nedenle arkadaşımızda benim motorun aynısından sıpariş geçti ve onuda yakıtlı kervanına kattık :D yaşasın Nitro :D :lollol: :lollol: :lollol:

Günü anlatan bir vidyo :)

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Buda benim ASP52 li Harmon Rocket III 'üm :D vidyoda invert knife edge gibi hareketler var birde Mert arkadaşımızın yavaş insan gibi geç sözleri var :laugh: :laugh: :laugh:

Buda harmon Rocket III'ün elektrikli versiyonu :D ASP52 takacağız :D :laugh: :laugh: :laugh:

Bunlarda görsellerimiz :) bu hafta sonu bi aksilik olmaz ise Harmon Rocketi Arslanbeye getiricem :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: ;D :laugh:

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

belki eskiler bilir Yücel abimiz , zamanında Doktor X adıyla bilgisayarlar üzerine program yapmıştı tam 500 bölüm yayınlandı :) onuda benim eşliğimde Trainer bağlantı ile uçakçı yaptık :D

Scale'cı Yavuz abimiz :)

11 Mayıs F1 Buluşması

Süper bir buluşma olmuş gerçekten. :bravo:
Videoları izleyemedim, evde izleyeceğim ama fotoğraflar bile yetti. :thumbup:

11 Mayıs F1 Buluşması

Mesut vallahi imrendim video ve resimler için teşekkürler , ortamınız gerçekten çok hoş, uçuş alanı da güzel. Kırımsız uçuşlar ilerim. :saygilar:

11 Mayıs F1 Buluşması

Türker Akgün' Alıntı:
Süper bir buluşma olmuş gerçekten. :bravo:
Videoları izleyemedim, evde izleyeceğim ama fotoğraflar bile yetti. :thumbup:

Türker hasrika bir gündü gerçekten tadı damağımızda kaldı vallahi :D heleki benim aklım hala orda çünkü o gün ancak uçakla 2 depo , heli ilede 1 depo uçabildim çünkü, modelleri ilkez havalanacak 3 arkadaş vardı tüm gün onlara yardım ettim 2 tane uçak yakıtlı 1 tanede nitro 600 lük heli ayar yapıp uçurdum teslim ettim tüm vaktimi aldı bu işlemler :)

Yavuz DEMİRTAŞ' Alıntı:
Mesut vallahi imrendim video ve resimler için teşekkürler , ortamınız gerçekten çok hoş, uçuş alanı da güzel. Kırımsız uçuşlar ilerim. :saygilar:

Yavuz abi teşekkür ederim :) ortam çok iyi abi bizim ekipte :D şahaneler hepsi birbirinden renkli karakterli insanlar :) bu hafta sonu bi aksilik olmaz ise Arslanbeye geliyorum uçağıda getiricem :D bide oraların tadına bakalım :)

bu hafta sizde buluşma olmadımı ? mehmet abi pazar akşamı eklemiş olurdu tüm fotoları ama açılan bi konu yok şuanakadar !

11 Mayıs F1 Buluşması

Bu hafta bizde buluşma pazar günü oldu, ancak Mehmet kardeşim olmayınca ne buluşmanın tadı oluyor nede foto ve video :'(

11 Mayıs F1 Buluşması

Öncelikle sadece ilk video izleyebildim henüz :embarras: Ama gördüğüm kadarı ile süperrr bir buluşma olmuş :thumbup:

Heliler, uçaklar, ilk uçuş tecrübeleri, ayrıca nerede ise tam kadro Yavuz ve Hakan abiler.... Bu alanda bence gayet güzel. Ben olsam burası varken diğer alan olan Orhanlı'ya hiç gitmem :laugh:

Günü özetleyen videoda çekimler, çekim açıları, kurgu, müzik tek kelime ile harika. Montajı kim yaptı, merak ettim doğrusu derken Yücel yapmış :) Kendisini tebrik ederim çok başarılı bir iş çıkarmış :bravo:

Bu arada Özgürün 06:20 iniş sırasında kameramanın tepkisi de görmeye değer doğrusu :lol:

Diğer yorumlar videoları izledikten sonra gelecek :D

Bu arada önümüzdeki hafta senin uçağıda Arslanbey semalarında göreceğiz ya bir insan daha ne isteyebilir ki %p

11 Mayıs F1 Buluşması

Yavuz DEMİRTAŞ' Alıntı:
Bu hafta bizde buluşma pazar günü oldu, ancak Mehmet kardeşim olmayınca ne buluşmanın tadı oluyor nede foto ve video :'(

Yavuz abi sizin cebinizdeki telefonlar fotoğraf çekmiyormu ya :( neden 3 5 tane çekmediniz :(

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Öncelikle sadece ilk video izleyebildim henüz :embarras: Ama gördüğüm kadarı ile süperrr bir buluşma olmuş :thumbup:

Heliler, uçaklar, ilk uçuş tecrübeleri, ayrıca nerede ise tam kadro Yavuz ve Hakan abiler.... Bu alanda bence gayet güzel. Ben olsam burası varken diğer alan olan Orhanlı'ya hiç gitmem :laugh:

Günü özetleyen videoda çekimler, çekim açıları, kurgu, müzik tek kelime ile harika. Montajı kim yaptı, merak ettim doğrusu derken Yücel yapmış :) Kendisini tebrik ederim çok başarılı bir iş çıkarmış :bravo:

Bu arada Özgürün 06:20 iniş sırasında kameramanın tepkisi de görmeye değer doğrusu :lol:

Diğer yorumlar videoları izledikten sonra gelecek :D

Bu arada önümüzdeki hafta senin uçağıda Arslanbey semalarında göreceğiz ya bir insan daha ne isteyebilir ki %p

Mehmet ankara sana yaramadı :d yorumlar gecikmeye başladı paylaşımlar azalmaya başladı :D ;D ;D ;D :lol: :lol:

şaka bir yana bu hafta buluşma hangi gün olacak ? Cumartesi olursa ben gelirim Allahtan bi mani çıkmaz ise :) Merti ve Yücel abiyide getiricem :)

11 Mayıs F1 Buluşması

Yavuz DEMİRTAŞ' Alıntı:
Vay ben bu yazıyı yeni okudum. Demek buluşma oldu fakat hiçbir görsel yok :-\ Ben de foto falan görmeyince, buluşma olmadı da ondan diye düşünmüştüm :embarras:
Mesut AKIN' Alıntı:
Mehmet ankara sana yaramadı :d yorumlar gecikmeye başladı paylaşımlar azalmaya başladı :D ;D ;D ;D :lol: :lol:
şaka bir yana bu hafta buluşma hangi gün olacak ? Cumartesi olursa ben gelirim Allahtan bi mani çıkmaz ise :) Merti ve Yücel abiyide getiricem :)
Evet bu sefer ki Ankara ziyareti ne yazık ki öyle oldu :embarras: Gündem dolu ve akşam internet bağlantısı sağlıklı olmayınca foruma 2 gün ara vermiş oldum :D

Normalde her iki günde oluyor, biri az diğeri kalabalık. Genel de pazar günleri yapılan buluşmalar geniş katılımlı oluyor. 1-2 gün içinde telefonla görüşüp konuyu netleştiririz üstad ;)

11 Mayıs F1 Buluşması

Mesutcum güzel bir buluşma olmuş.hafta sonu bekleriz.pisti bende daha görmedim bu hafta sonu uçuşunda beraber test ederiz.Mehmet bir hafta sonu altanım gitmeden bir mangal yapalım..

Ynt: 11 Mayıs F1 Buluşması

Hüseyin abi teşekkür ederim :) cumartesi olursa mutlaka gelmek istiyorum aksilik çıkmaz ise :)

HTC One X cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

11 Mayıs F1 Buluşması

Sonunda geçte olsa diğer 2 videoyu izleyebildim ;D

İlk olarak şunu ifade edeyim, Özgür maşallah 40 yıllık uçakcı gibi uçmuş :bravo: Tunalar, Looplar. İlk iniş olarak inişte gayet başarılı. %p Ee bu kadar deneyimci modelci olunca, bir de Helici olunca çabuk adapte olmuş. :laugh:

Senin uçuşuna gelince; Harbiden Mert güzel söylemiş "Alçak geçsene, normal insan gibi" :lol: . Bu kadar invert ve üzerine Knife-Edge olunca yine iyi dayanmış valla. Adam video çekeyim de güzelce modeli görelim diyor ama sen maşallah normal hariç her türlü uçmuşsun :lollol:

Bu arada "High-Idle" ve "Low-Idle" ayarı nedir ? :rolleyes: Merak ettim doğrusu. Gerçi uçakcı abilerimiz biliyorlardır ama ben ilk defa duydum da :embarras:

Mehmet abi ya :D insan gibi uçtuk işte :D

Mertin bahsetti olay futaba kumandalarda bi swice yüksek rolanti alçak rolanti atanabiliyormuş . Inişte alçak, normal uçuşta motor stop etmesin diye yüksek rolanti seçilebiliyormuş

HTC One X cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Mesut AKIN' Alıntı:
Mehmet abi ya :D insan gibi uçtuk işte :D

Mertin bahsetti olay futaba kumandalarda bi swice yüksek rolanti alçak rolanti atanabiliyormuş . Inişte alçak, normal uçuşta motor stop etmesin diye yüksek rolanti seçilebiliyormuş
Valla ben Mert'in ve videonun yalancısıyım :laugh: Bu arada idle ile ilgili bilgi için de teşekkürler :)