12v Havya Yapımı

İlgi Alanı
Heli
Kendi yaptığım 12v havyayı size tanıtacağım. Bazen her yerde 220v olamayabiliyor (arabada vs.) o yüzden 12v ile havya yapmaya karar verdim. Isıtıcı olarak 3d yazıcı ısıtıcısı kullandım (40watt) ve dışınada havya ucu geçirdim ki kolayca lehim yapabileyim havya 15 saniye de lehimi eritecek sıcaklığa ulaşıyor. İşin en zor kısmı ise tutucak yapmaktı ki aklıma tornavida geldi ;D. Arka kısmınada soket koydum ki tam taşınabilir olsun. İyi ya da kötü tüm yorumlarınıza açığım.(nasıl daha iyi geliştirilebilir vs)

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Ellerine, emeklerine sağlık ve paylaşım için de ayrıca teşekkürler :RCKolik:
Ne demek rica ederim ?

Bu da 12v slikon tabancam aynı ısıtıcı ile modifiye ettim slikon 15-20 sn içerisinde eriyor, 2dkk da kaynıyor ?

Eline sağlık, araba kızdırma Bujileri ile de güzel havya yapıyorlar, youtu.be a bak istersen

• Beğen
Tepkiler: Berkan Gürsoy
Eline sağlık, araba kızdırma Bujileri ile de güzel havya yapıyorlar, youtu.be a bak istersen
Evet ilk onu düşündüm fakat onlar min 6amper çekiyorlar ve bana daha ufak kompakt bir ısıtıcı lazımdı aklımada 3d yazıcı ısıtıcısı geldi (hem daha ucuz?). Slikon tabancasında da kullanmak istediğim için ufak birşey lazımdı, ama tavsiyeleriniz için teşekkür ederim.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Ali Yalçın