14 Yıl Sonra Mode-1'e Geçen Modelcinin Hali :)

Kolay gelsin Türker bey bu ucak antipatisi yüzünden elinizi kolunu zu kırmak büyük cesaret, 10 yıllık ucak geçmişiniz olduğuna göre bu ucak kötü bir şey arkadaşlar merak dahi etmeyin. :)

Sümer abi de bunun üzerine kumanda lari komple bırakabilir nede olsa aldı eline gerçek lovyeyi.

Her ikinizede bravo diyorum.

SM-G900F cihazımdan gönderildi

Cahit Kaş' Alıntı:
Peki mod 1 deki komutları tamamen ezberlediniz diyelim. Yani elevatör, aileron vs. komutları beyninize kazıdınız diyelim. Peki invert hoverde heli sağa kaydığında refleks olarak hemen düzeltebilecek misiniz.
Gayet iyi anladım ne demek istediğini Cahit hocam. Bu değişikliği yaptığımda benimde ilk anlamaya çalıştığım şeydi bu. :laugh: Belli durumlarda beyin otomatik olarak doğru kontrolleri verebiliyor fakat refleks dediğimiz düşünmeden verilen kontollerde bir adaptasyon süresi gerekecek benim gördüğüm kadarıyla. Örneğin bu sebeple şuan invert uçuş yapmıyorum işler iyice karışıyor. :laugh:

Cahit Kaş' Alıntı:
...Mod tercihi konusuna gelince bence nasıl başlandıysa öyle devam etmeli...
Belkide bu deneyimin ardından böyle bir sonuç çıkacak Cahit hocam. :) Başka bir sonuç çıkarsa benim içinde süpriz olacak esasında, zaman gösterecek... :saygilar:

Mustafa Çoban.' Alıntı:
Kolay gelsin Türker bey bu ucak antipatisi yüzünden elinizi kolunu zu kırmak büyük cesaret, 10 yıllık ucak geçmişiniz olduğuna göre bu ucak kötü bir şey arkadaşlar merak dahi etmeyin. :)
Haşaaaaaaaa ben uçak kötü birşey demiyorum. Zaman kaybı sadece. :laugh: :lollol:

Mustafa Çoban.' Alıntı:
Sümer abi de bunun üzerine kumanda lari komple bırakabilir nede olsa aldı eline gerçek lovyeyi.
Sümer abi nereye doğru gidiyor bende bilemiyorum ama başka bir dünyada olduğu kesin. :) Film gibi severek takip ediyoruz onu. :thumbup:

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Mirko Cesena'dan güzel bi uçuş...

Üst düzey pilotlar arasında mode1 yaygın... Türker abiyi doğruluyor bu durum ama alışkanlıkları bir noktadan sonra değiştirmek de çok zor. Baştan öyle başlansa güzel olurdu :D

Rasim Öztürk' Alıntı:
Üst düzey pilotlar arasında mode1 yaygın... Türker abiyi doğruluyor bu durum ama alışkanlıkları bir noktadan sonra değiştirmek de çok zor. Baştan öyle başlansa güzel olurdu :D
Aynen Rasim, keşke zamanında uyaran olsaydı da Mode-1 olarak başlasaydık.... Şimdi şahsen hiiiç gözüm yemiyor :D

Rasim Öztürk' Alıntı:
...Üst düzey pilotlar arasında mode1 yaygın...

Pilotluğun düzeyiyle pek ilişkili değil bence Mode1 - Mode2 olayı. Ama söz konusu olan heli pilotajı olduğunda avantajları var diye düşünüyorum.

Yoksa yıllarca Tareq'i ağzı açık izleyenlerden biri de benim sonuçta. :laugh: Adam Mode2 ve thumb uçuyor.

Yalnız bu videoda ne var anlamadım ben, stick hareketlerine bakıyorumda bende hover yapmaya çalışırken aynen böyle oluyor. :lollol: :lollol: :lol: