180 CFX Kırım Raporu

180 CFX Kırım Raporu

Ünite deyince, bilmem kullanıyor musun ama faydalı olabilir :)

180 CFX Kırım Raporu

Unitem zaten bu rasim %p kuyruk tutuşu super :) ama selflevel ozelligini tam ayarlayamadim. Heli saga cekiyor. Gerçi ayar icin çokta ugrasmadim.

180 CFX Kırım Raporu

Hafta sonu uçuşumu gerçekleştirdim. Çok şükür bi sıkıntı yok :) Ufakta bi video çektim... Canavar sahalara döndü :)

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

180 CFX Kırım Raporu

oguzhannn' Alıntı:
Hafta sonu uçuşumu gerçekleştirdim. Çok şükür bi sıkıntı yok :) Ufakta bi video çektim... Canavar sahalara döndü :)
Hadi gözün aydın Oguzhan :thumbup: Çok şükür herhangi bir sıkıntı gözükmüyor :)

180 CFX Kırım Raporu

oguzhannn' Alıntı:
Eline sağlık oğuzhan, inşallah palleri bir daha yere yeğmesin. :thumbup:

180 CFX Kırım Raporu

tekrardan hayırlı olsun Oğuzhan kırımsız uçuşlar %p

180 CFX Kırım Raporu

Goblin tarzı iniş takımlarım geldi. :) Ben çok beğendim. Tavsiye ederim. Neyse hafta sonu sahaya uçmaya çıktım. Fakat videoda görüldüğü üzere ilk uçuşta arabamıza kafalama çakıldım.Arabada hafif boya sıyırıkları oluştu. Helikopterde ise enteresan şekilde çok fazla hasar yok :) Bir adet canopy mount. Bir servo dişlisi.Birde pallerde hafif sıyrık. Canopy kafalama çakılmasına rağmen sadece uç kısmında derin sıyrık oluştu. Çatlama falan yok. Baya sağlam canopy imiş. Birde şu sistemi kullandığımdan ( ) beri ilk kazam oldu. Tork tubelarda herhangi bir sıyırma yok.Normalde her kırımda sıyırırdı. Demekki bu sistem iş görüyor. Çarpma sonucu heliyi incelediğimde helinin içinden 2 adet exstra tork tube çıktığını gördüm :) Meğer 2 yaşındaki oğlum helinin içine atmış. (Hanım çocuğu susturmak için genelde benim heliyi veriyor.) Zaten kırım yaşarken motorun boğulduğunu hisstmiştim. Tork tublardan biri sanırım main gearı zorladı. Zaten daha sonra videoyuda izlediğimde katır kutur sesler geliyor. Neyse heliyi hemen toplayıp 2. videoyu çektim. Şu anda sıkıntı yok... :)

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

180 CFX Kırım Raporu

Paylaşım için teşekkürler Oğuzhan, küçük kırım içinde geçmiş olsun. :RCKolik:

180 CFX Kırım Raporu

Geçmiş olsun Oguzhan allahtan model de arabada iyi :thumbup: Renk uyumu olsun, upgrade seçenekleri olsun, model gerçekten göz alıyor :bravo:

Ben özellikle havada çok net ve güzel gözüken Sarı ANA Pallerini çok beğeniyorum :halay:

180 CFX Kırım Raporu

Teşekkür ederim Mehmet Abi ve Türker Abi :)

180 CFX Kırım Raporu

Dün helinin havada kuyruk palinin birinin çıkması (kırılması ) sonucu kırım yaşadım .Swasplate, kuyruk borusu, 2 adet servo case kırıldı. Şimdilik gördüklerim bunlar.Tork tube dişlileri gene sağlam :) Aslında bu durum 3. kez başıma geliyor. Sorunun upgrade kuyruk pal tutucusunda olduğunu düşünüyorum. Pal tutucu pali tam kavramıyor.Sadece uç kısımdan yeterince kavrıyor. Geri kalan kısmında çok çok azda olsa boşluk oluyor.Böylece uçuş esnasında pal sağ sol yapıp zamanla esniyor ve kırılıyor. Resimdeki turuncu palde de dikkat ederseniz beyazlık var. Bu pali daha önceden farkedip çıkarmıştım. Gerçi 3 kırımda da pal vida deliği bölgesinden kırıldı. Kırım sonrası kuyrukta palden parça kalmadı. Bir diğer ihtimalde lynxin pallerinin dayanıksız olması. Ama bu ihtimali hiç mi hiç düşünmüyorum. Böyle bi durum. Aslında bu kırımı hakettim :) 2. kırımdan sonra pal tutucuyu değiştirecektim. Ama üşengeçlikten değiştirmedim. Akşam heliyi ayağa kaldırıp yarın test uçuşu yapmayı planlıyorum.

180 CFX Kırım Raporu

Geçmiş olsun Oguzhan :-\ Bence de orjinal kuyruk pal tutucularını kullan. 130x aksine bence kendi orjinal pal tutucuları gayet güzel çalışıyor %p

Bu arada servo kulakları için koruyucu upgrade parçasını kullanmıyorsun galiba ? Eğer öyle ise kesinlikle tavsiye ederim ;)

180 CFX Kırım Raporu

Blade modelleri bi şeker :) İnsanın upgrade yapası geliyor sürekli... Lynx de iyi besleniyor bu yoldan...

Geçmiş olsun Oğuzhan, bence de çok gerek yok upgrade'e. 130x faciasından sonra, gayet başarılı bir model olarak göze çarpıyor bence 180cfx.. Rescuelu micro brain de iyi oldu sırf bu model için...