2. Spirit Fbl Geldi. Goblin Speed

Cahit Kaş' Alıntı:
Eline sağlık. keyifle izledim. İkinci uçuşta kalkış kısmında modele bişey olacak diye içim gitti. Neden öyle oldu merak ettim?
tamamen benim hatam. bu aralar kendime güzel bir kalkış haraketi arıyorum. eski haraketlerim biraz sıktı. :):):):)

her neyse ben üniteden bank 1 ve bank 2 ye farklı servo hızları atadım. ama bank 1 ile bank 2 nin cylick açısını unutmuşum ayarlamayı. yani max +7,8 derece ile kalkış yaptım bank 2 seçili şekilde. öyle olunca helikopter yarım pyro yapamadı. :lol: :lol: :lol: :lol:

Dün ben de iki uçuş yaptım. İnan benim de aklıma bu kalkış mevzusu geldi. aslında kalkış kadar inişi de estetik yapmak isterim ama henüz pilotaj yetersiz. Bir de iniş yaptığım alanda genelde düzgün bir yer aradığımdan sadece inmek istiyorum.

Cahit Kaş' Alıntı:
Dün ben de iki uçuş yaptım. İnan benim de aklıma bu kalkış mevzusu geldi. aslında kalkış kadar inişi de estetik yapmak isterim ama henüz pilotaj yetersiz. Bir de iniş yaptığım alanda genelde düzgün bir yer aradığımdan sadece inmek istiyorum.

goblin speed de iniş sıkıntı o yüzden mecburen normal iniyorum.

Ama o performanstan dolayı değil de telemetri sistemi ile ilgili bi şikayetinden dolayı kullanmaktan vazgeçmişti.

Cahit Kaş' Alıntı:
Ama o performanstan dolayı değil de telemetri sistemi ile ilgili bi şikayetinden dolayı kullanmaktan vazgeçmişti.

Ben öyle anlamadım. Spirit konusunda var mesajı, tabletten alıntılayamıyorum ama şöyle diyordu;

"" Üniteyi yaklaşık bir 10 pil kadar denedim.
Kurtarma modu ile ilgili çok deneme ve video var. Zaten ünitenin rescue modu üzerinden satış ve reklam yaptığı da düşünülürse ben yararlı olacağını düşündüğüm başka konulara değineceğim. Elimde deneme amaçlı kullandığım bir Heli var ne zaman yeni bir ünite alsam onda denerim. Daha önce denediğim ünitelerin sıralaması şöyle.

1- Bavarian Demon Ölü Helikopteri diriltir. Kuyruk hiçbir şekilde tutmayan ayrı bir modelim vardı. Alamanyadan update edilip gelen demonu taktım amacım rescue vs diğer şeyleri kısa süreli deneyip sonra 700 e takmaktı. Bi baktım 10 larca şey denediğim heli taş gibi uçuyor. Sonrasında bu heliyi de deneme helisi yaptım ki kuyruk ve head stabilitesi açısında üniteleri kıyaslayabileyim.

2- Numara İkondur. Normal helide iyi iş çıkarttı. Kuyrugu denediğim ikinci helide çok ince ayarlar ile heli uçabilir duruma geldi ama bu konuda HC3sx le yarışamaz.

3-Brain her ne dadar ikonun aynısı dense de bence ikon Brainden bir tık daha önde.

4-Tarot fbl. Fiyatına göre mükemmel. İkinci deneme helikopterimde kuyruk zorluyor artık çok zevk vermiyor.

5-3gx normal ünite olarak iyi. Ama mekanik ayarlarınızın ve elektroniğinizin iyi olması gerekiyor.
İlk helide uçuş diğer ünitelere göre biraz yavaş hareketli. Özellikle tarottan sonra biraz sağır gibi geliyor.
Ikinci helide kuyruk tutturmak imkansız halde. Hiçbir şekilde tutmuyor.

6- Spirit. Mormal uçuş iyi hareketler ne çok sert ne cok hızlı. Tarot ve 3gx in arasında. Ikinci helide kuyruk tutturmak imkansız.

Şu ana kadar kullandığım üniteler içinde kuyrugu sorunsuz tutan bir tek 3sx dir bir de ikon uçulacak seviyede tuttu. Yani normal fbl özellikleri açısından da değerlendirirsek. Benim deneyimim yukarıdaki sırayı oluşturuyor.""

Erhan eline sağlık çok güzel uçuşla beraber güzel bir test olmuş. :thumbup:

Arda Erkan' Alıntı:
Erhan eline sağlık çok güzel uçuşla beraber güzel bir test olmuş. [emoji106]
Çok sağol arda. Bu iki uçuş deneme uçuşu idi. İster istemez insan başka fbl sistemine geçtiğinde bi bocalama yaşıyor.

Erhan eline sağlık harika uçuş olmuş.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Akşam çok uzun uğraşlar sonucunda iki farklı Gain atayabildim üniteye. Ama bunu biraz işin puştluğuna kaçıp yaptım. Idıl 1 ve 2 ye değişik kafa turu ve değişken Gain atayabildim en sonunda.

Kurtarma tuşuna hold atadım. Holde de %30 trohtle girdim. Esc den de %30 luk değere 3600 rpm girdim. Yani kurtarmayı aktif ettiğimde hem heli kendini kurtaracak kurtarırken de kafa turu nu 3600 yapmaya çalışıcak.

Idıl normal, ıdıl 3 ve Idıl 4 de 0 throttle değeri girdim. Ve bu Idıl ları da hold tuşuna atadım. Böylelikle model Idıl 3 ve 4 iken motor çalışmaz hale geldi.

Biraz karışık ama olsun.

ERHAN YILMAZ' Alıntı:
çok sağolun teşekkürler.

1. uçuş
Uçuş videosunu yeni izleme fırsatım oldu:( Ellerine sağlık Erhan, 8/10 ile Spirit senden oldukça iyi bir not almış :thumbup: bence ünite için gerçekten büyük bir başarı :laugh:

Ama Cahit hocam'ın de belirtiği üzere 2videonun kalkışında yürekler ağza geliyor resmen :)

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Uçuş videosunu yeni izleme fırsatım oldu:( Ellerine sağlık Erhan, 8/10 ile Spirit senden oldukça iyi bir not almış [emoji106] bence ünite için gerçekten büyük bir başarı :laugh:

Ama Cahit hocam'ın de belirtiği üzere 2videonun kalkışında yürekler ağza geliyor resmen :)
Abi 2. Video da normalde bir kalkış hareketim var. Ama Mode 2 aldım Servo hızları iyi olsun diye. Yalnız Mode 2 ye açı larını ayarlamamışım. :) :) :)