2013 yılında siparişi gümrüğe takılan oldu mu ?

• Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan ÜYE olunuz

Eğer eski üyemizseniz, MEVCUT Kullanıcı ADI ve ŞİFRENİZİ aynen kullanabilirsiniz. Eğer girişte sorun yaşıyorsanız, lütfen şu konuya TIKLAYINIZ.

Berkay Eğmür

Tecrübeli Uye
İlgi Alanı
Heli
Merhabalar bu soruyu neden sordun derseniz bi forumda gümrük vergisinin %30 a yükseltildiğini duymuştum ama doğruluğundan emin değilim ?

Mehmet Kucuksari

Administrator
İlgi Alanı
Heli
Ynt: 2013 yılında siparişi gümrüğe takılan oldu mu ?

Berkay35' Alıntı:
Merhabalar bu soruyu neden sordun derseniz bi forumda gümrük vergisinin %30 a yükseltildiğini duymuştum ama doğruluğundan emin değilim ?
Hiç duymadım Berkay. Link verir misin, bir bakalım neye dayanarak böyle bir haber yapılmış ;)

Berkay Eğmür

Tecrübeli Uye
İlgi Alanı
Heli

abi başka bir forumda birisinin aldığı ürün gümrüğe takılmış ve gümrük ücreti ve fiyata bakınca %30 olduğu kanaatina varmışlar biraz önce o forumun sohbet bölümünde sordum gene size sorduğum sorunu gene birinin aralıkta bi ürünü gümrüğe takılmış ve orada ki yetkili bir bayan verginin %30 olduğunu söylemiş bu durumda bende %30 olduğu kanaatina vardım

Mehmet Kucuksari

Administrator
İlgi Alanı
Heli

Benim ve arkadaşlara verdiğim 7 sipariş var. Az önce baktım, çok şükür 3 tanesi bugun Turkiye'ye Gümrüksüz giriş yapmış. O yuzden bilemeyeceğim ama öyle diyorlar ise demek ki mevzuatta bir değişiklik olmuş. Esasen mevzuatı bulup ona bakmak lazım ;) Baktım ama bulamadım :embarras: