Görseller 29.11.2020 Burdur Buluşması

Hakan Ülgenalp

RcFanatik
İlgi Alanı
Heli
Başlığa bakınca şaşırdınız demi ;D
Tabii ki buluşma falan olmadı , daha çok arka boş arazi kaçamak test uçuşu desek daha doğruydu da , çok uzun be , beklentiyi yüksek tutalım :D
Geçen yıl @Özgür Evren Varol üstadım , değerli eşleriyle hususi bir şekilde ve oldukça maceralı bir dönüş hikayesi ile beni ziyaret etmişti hatırlıyorsanız.Hatırlamadıysanız , hatırlasaydınız bana ne kardeşim işte arayın forumda var konusu :lol:
Neyse uzatmayayım, Özgür hocam gelirken , bana yapmış olduğu maketi getirirken , bir de deposunda kalmış , kırımlı bir Mini Titan e325 i de sağolsun getirmiş , Hakan bunu uçurmasa da yedek yapar diye.
Epeydir modellere elim gitmiyordu , ben bunu bir güzel topladım tekrar , ünite ayarıma kadar gelip takılıp kalmıştım.Dün akşam baya bir beyin fırtınası yaparak üniteyi ayarladım , ve bugün test uçuşunu da 2 pil uçuş yaparak bitirdim çok şükür :)
Arkadaşlar , o kadar çok konuyu unutmuşum ki , ayarları yaparken baya zorlandım , hobiyi yeniden öğrenmek zorunda kaldım desen yalan olmaz yani ;D
Neyse , tabi uçuşu çekecek kameraman olmadığı için , telefonu oğluma verdim , çok acayip Z kuşağı diyologları eşliğinde bir video çekmiş , bence asıl uçuştan daha eğlenceli olmuş;D
Oldukça temkinli , ayarına ve ne yapacağına güvenemediğim üniteye rağmen , sağ salim remaiden bitti.
Buradan , tekrar bana bu modeli kazandıran , ve her mutlu anımda kulaklarını çınlattığım değerli üstadım , idolüm , modelci dostu,örnek insan @Özgür Evren Varol kardeşime minnet ve teşekkürlerimi sunarken , bu maideni O'na ithaf ediyorum :bravo::bravo::bravo::saygilar:

Cumartesi gecesi

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Pazar öğleden sonra

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Ellerine sağlık Hakan,güzel bir maiden uçuşu olmuş.Uzun aradan sonra seni uçarken görmek güzel.:thumbup::thumbup:
Teşekkür ederim Ahmet ustam , hakikaten birkaç yıl geçiverdi , ellerim resmen küflenmiş :D ancak uçmak gerçekten keyifli , gerçi senin semaver çayı ve güveç şöleni gibi yapmış olduğun o güzellikler yanında pek bi basit pek bi sade kalıyor ama , inşallah birgün ben de gelip Eskişehir'e , yiyeceeeem o güveçten :p;D:saygilar:

Hakan, hayırlı olsun, kırımsız uçuşlar! Maske toz için mi? :laugh:

Teşekkür ederim Ahmet ustam , hakikaten birkaç yıl geçiverdi , ellerim resmen küflenmiş :D ancak uçmak gerçekten keyifli , gerçi senin semaver çayı ve güveç şöleni gibi yapmış olduğun o güzellikler yanında pek bi basit pek bi sade kalıyor ama , inşallah birgün ben de gelip Eskişehir'e , yiyeceeeem o güveçten :p;D:saygilar:

Çok da heveslenme! Bana da söz vermişlerdi... :lol:

Hakan, hayırlı olsun, kırımsız uçuşlar! Maske toz için mi? :laugh:

Çok da heveslenme! Bana da söz vermişlerdi... :lol:
Abi biliyorsun helikopter yerden biraz toz kaldırıyor, maske de baya işe yarıyor, toz için tabi :)
Diğer konu , Eskişehir'e gidebilirsek , eminim o güveci tipi de bile yeriz ;D

Başlığa bakınca şaşırdınız demi ;D
Tabii ki buluşma falan olmadı ,

Nasıl olmamış abi, bak ben ordaymışım gıyabında, mis gibi de buluşma olmuş :thumbup:

bu maideni O'na ithaf ediyorum :bravo::bravo::bravo::saygilar:

Modelin toparlanıp uçtuğunu görmek benim için enbüyük mutluluk abi, ellerine sağlık :thumbup:

Video ise tam bir efsane! "Bismillah, ölmeyelim" diye başlayıp 1:40 taki panik anlarına varan harika bir yapım olmuş :) arada "uçağın" da görünmesi iyi olmuş ;D :saygilar:

inşallah birgün ben de gelip Eskişehir'e , yiyeceeeem o güveçten :p;D:saygilar:

Ben de ben de :D:RCKolik::saygilar:

Neyse , tabi uçuşu çekecek kameraman olmadığı için , telefonu oğluma verdim , çok acayip Z kuşağı diyologları eşliğinde bir video çekmiş , bence asıl uçuştan daha eğlenceli olmuş;D
Valla ufaklığın muhabbeti eşliğinde videoyu izlemek gerçekten de süper bir keyifdi kardeşim :heartxf::thumbup:

Yeni modelde tekrar hayırlı uğurlu olsun :yuppi: Bunun Canopy de ayrı bir güzelmiş :heartxf:

Herkese tekrar teşekkür ederim , dandirik bir test uçuşu , sayenizde forumda trend topik oldu ;D
Modele gelirsek , maalesef artık üretilmeyen, ama enteresen bir şekilde halen parçaları bulunabilen bir heli.Tek sıkıntı , Midland'da ara ara stoklar giriyor, ama girdiği gün bitiyor, en çok lazım olan parçalar için tabii ki bu dediğim.Şaft ve dişli gibi.
Sahaya yanlış ayarladığım kuyruk yüzünden 2 kere gittim geldim, aslında bildiğimi sanıyor muşum fakat , Allah' tan Mehmed'in çektiği kuyruk ayar video vardı da , o sayede yeniden ayarladım.
Bir ara esc 6 beep uyarı verdi , (yep40A)
Start fail diye bir hataymış , yeniden stik kalibre ettim düzeldi , asıl enteresan olan , cumartesi gece ayar yaparken ünite (tarot zyx s)birden servolara kumanda etmemeye başladı.:eek:.Servolarda enerji var , ötüyorlar, ama hareket yok.
Yeniden herşeyi sıfırla, üniteye firmvare upgrade yap , kumanda kanalını sıfırla, herşeyi tekrar kur falan derken , hem zaman gitti, hem yoruldum, hem moralim bozuldu.Çalıştı sonradan ama , anlayan beni anlar, gel de şimdi uç bu şekilde....ama kırımı göze alıp uçtuk, şimdilik çalışıyor gibi görünüyor, bu yüzden çok temkinli uçtum , çocuklar da vardı arkamda.Yoksa beni biliyosunuz , normalde heli parçala , beni parçala dercesine uçarım ama ;D:lol::lol: neyse....
Bizim remaiden macerası da bu kadar.:saygilar:

Mehmed'im kanopiyi Evren hocam getirdi, ben de çok sevdim , heli baya yakışıklı görünüyor :saygilar:

Son düzenleme:
Mehmed'im kanopiyi Evren hocam getirdi, ben de çok sevdim , heli baya yakışıklı görünüyor :saygilar:
Abi bu gövde benim ikinci mini titanın kanopisiydi, o mekanikleri direk super cobra olarak topladığım için bu da tamamen boşta kalmıştı. Ama benim sana getirdiğim mekanikler flybarlı idi diye aklımda kalmış, sen güzel bir upgrade yapmışsın modele:D:thumbup:%p:saygilar:

Abi bu gövde benim ikinci mini titanın kanopisiydi, o mekanikleri direk super cobra olarak topladığım için bu da tamamen boşta kalmıştı. Ama benim sana getirdiğim mekanikler flybarlı idi diye aklımda kalmış, sen güzel bir upgrade yapmışsın modele:D:thumbup:%p:saygilar:
Aynen üstadım ,doğru hatırlıyorsun dfc yaptım , ünite taktım, aslında FB de uçardı ama , azıcık daha teknolojiye yetişsin garip dedim :D:saygilar: