30-31 Ağustos Solaklar Buluşması- Yak 54 Veda

• Konbuyu başlatan AYDIN67
  • Başlangıç tarihi
  • 2,325
A

AYDIN67

Guest
30 Ağustos'ta malesef Yak 54 ü düşürdüm. :( Bu büyük hasarlı ve model kaybettiğim ilk kırımım oldu ve acı oldu. :'(
Yak 54 anısına.... işte kırım videosu;
Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

kutlarım aydıncığım. gayet mükemmel bir veda videosu olmuş. hüzünlenmedim dersem yalan olur.
ben parçaladığım modellere video çekseydim uzun metraj belgesel olurdu. alışırsın alışırsın. :thumbup:

Aydin abi gecmis olsun. Kisa bir ucus ve kotu bir veda olmus. :( ama video da bir o kadar sanatsal. Guzel bir calisma olmus %p

Aydın bey geçmiş olsun,üzüldüm...

Aydın hocam tekrar geçmiş olsun. Video çok dokunaklı olmus.

Ynt: 30-31 Ağustos Solaklar Buluşması- Yak 54 Veda

Geçmiş olsun Aydın bey

Aydın abi valla içim ezildi, hakikaten çok acıklı bir video olmuş. :'(
Sağlık olsun, eminim daha güzelini yapacaksın abi en kısa zamanda. :)

Bugun sahada da söylediğim gibi süper bir video olmuş :thumbup: Ama keşke daha güzel bir sahne için olsaydı :-\

Neyse zor olan ilk kırım sokunu atlatmaktır. Bundan sonrası bu kadar zor olmayacak emin olabilirsin :laugh: Şaka bir yana tekrar geçmiş olsun ;)

Teşekkür ederim arkadaşlar. Kırılan model benim ilk model kayıplı kırımım ve en sevdiğim model olunca haliyle üzüldüm. Ancak bu hobiyi yapmanın doğasında böyle riskler var malesef. Bakalım Yak 54 maceramız devam edecek gibi gözüküyor bendeki bu tutku bitmedikçe,
Sağlıcakla kalın :)

aydın abi geçmiş olsun üzücü bir olay olmuş..
klip çektiğine göre moraller iyi. buda iyiye işaret.
neden böyle oldu yönünümü kaybettin ? ben ilk modelimin yönünü kaybettiğim için çaktım.
uzun zamandır uçuşa gelemiyorum. en kısa zamanda aranızdayım.

Aydın abi geçmiş olsun sevdiğin bir modeli kaybetmek zor ama çokta kafaya takmaya gerek yok tabi, bende zamanında oldukça fazla uçak kırdım hatta havalanamadan yerde kırılan yada 30cm yükselip çakılan çok uçağım oldu şimdide başıma gelmeyeceğinin garantisi yok, bizde bu azim olduktan sonra daha çok uçak kırarız ;D

Hakan nerelerdesin özlettin kendini solaklar uzak mı geliyor yoksa gelmiyorsun.

Aydın Bey, kumandanın eğitmen tarafında da ben olunca en az senin kadar üzüldüm, tekrar geçmiş olsun. :'( Video da çok güzel olmuş, tam ağıt tadında. Ama bence, başkalarının da yaşamaması için, kırım nedenini ve nasıl tespit ettiğimizi de buraya yazmalıyız, ne dersin?

hakan' Alıntı:
aydın abi geçmiş olsun üzücü bir olay olmuş..
klip çektiğine göre moraller iyi. buda iyiye işaret.
neden böyle oldu yönünümü kaybettin ? ben ilk modelimin yönünü kaybettiğim için çaktım.
uzun zamandır uçuşa gelemiyorum. en kısa zamanda aranızdayım.
Teşekkür ederim Hakan, artık yeni modellere bakacağız, bu arada özlettin kendini.
Ragıp SARI' Alıntı:
Aydın abi geçmiş olsun sevdiğin bir modeli kaybetmek zor ama çokta kafaya takmaya gerek yok tabi, bende zamanında oldukça fazla uçak kırdım hatta havalanamadan yerde kırılan yada 30cm yükselip çakılan çok uçağım oldu şimdide başıma gelmeyeceğinin garantisi yok, bizde bu azim olduktan sonra daha çok uçak kırarız ;D

Hakan nerelerdesin özlettin kendini solaklar uzak mı geliyor yoksa gelmiyorsun.
Evet Ragıp bu da benim ilk kırımım oldu. İnşallah bir daha olmaz.
Omer Erkan' Alıntı:
Aydın Bey, kumandanın eğitmen tarafında da ben olunca en az senin kadar üzüldüm, tekrar geçmiş olsun. :'( Video da çok güzel olmuş, tam ağıt tadında. Ama bence, başkalarının da yaşamaması için, kırım nedenini ve nasıl tespit ettiğimizi de buraya yazmalıyız, ne dersin?
Evet Ömer Abi haklısın, malesef böyle basit bir durumdan dolayı uçağımı kaybettiğim için iki kat daha üzüldüm. Sebep alıcı pili, alıcı pili son demlerini yaşayıp kendini bırakınca telemetri sisteminden uyarı sinyaliani aldık ancak çok geçti saniyeler içinde uçak kontrolden çıktı ve çakıldı. Bunun için artık her uçağıma led displayli alıcı pili göstergesi takacağım.

[attachimg=1]

Ekli dosyalar

• alýcý pil göstergesi.jpg
    alýcý pil göstergesi.jpg
    11.2 KB · Görülme: 58

Aydın Azman' Alıntı:
Evet Ömer Abi haklısın, malesef böyle basit bir durumdan dolayı uçağımı kaybettiğim için iki kat daha üzüldüm. Sebep alıcı pili, alıcı pili son demlerini yaşayıp kendini bırakınca telemetri sisteminden uyarı sinyaliani aldık ancak çok geçti saniyeler içinde uçak kontrolden çıktı ve çakıldı. Bunun için artık her uçağıma led displayli alıcı pili göstergesi takacağım.
Modellerimizin olmazsa olmaz bir parçası. Mutlaka her modelde olması gerekiyor %p

Aydın Bey geçmiş olsun, kendi modelim kırılmış kadar üzüldüm, hatta o müzikle ağlayasım bile geldi ama yapacak bir şey yok, Yak54 konusundaki aşkını anlıyorum ancak Yak54 gibi bir modele geçmeden önce daha stabil bir 3d uçak almanı ve onunla zaman geçirmeni tavsiye ederim zira Yak54 hiçbir hatayı kabul etmez, hele hele motor stop yaşarsan kumandayı bırak modelide izleme artık derim, yok indireyim yok kurtarırım olayı biraz zor demeyeyim de, imkansız. Bu nedenle sana tavsiyem kanat alanı geniş bir 3d model seçmen olacak, Twist olabilir, stick olabilir artık karar senin, ama seni tekrar üzgün görmek istemiyoruz ;)