3D Yazıcı ile Basılabilen RC Uçaklar

Doğa Ak

Yeni Uye
İlgi Alanı
Hepsi
Herkese Merhaba,

Evimde 3D yazıcı var ve bir uçak basmaya karar verdim. Çünkü malum her şey çok pahalı, bu hobimden de vazgeçmek istemiyorum. Bu durumda kazada tamamen parçalansa bile muhtemelen 3 güne yepyeni bir uçak basabileceğim bir yönteme yöneldim. Bu tür basımlarda tüm basım dosyalarını alıyorsunuz ve tek yapmanız gereken yazıcıyı çalıştırmak, ardından mükemmel bir RC Fabrika :) Biraz yabancı kaynaklarda araştırırken şöyle bir uçak buldum:

Fiyatı da bu boyutlardaki bir RC uçağa göre elektronik donanımsız bile olsa çok uygun geldi bana. Bir fikrinizi alabilir miyim? Ne dersiniz denemeye değer mi?

Uçak bana çok dandik gözüktü anladığım kadarıyla sitede rastgele tasarımcıların girip yükledikleri tasarımlar. Yani tasarım düzgün mü yapımı kolay mı baskı için kalibre edilmiş mi? Daha önce uçuruldu test edilip revize edilmiş mi belli değil onun yerine biraz daha paraya kıyıp kaliteli kendini kanıtlamış tasarımcılarından alman daha iyi olacaktır diye düşünüyorum.

Bu sitelere bakabilirsin tasarımları gayet iyi youtube üzerinde birçok kişi bu modelleri deneyip beğendi
3dlabprint den daha yeni 1 ay önce iki forum kullanıcı bf109 yapmıştı onun konusuna bakabilirsin