4 kanal V9.. model almayı düşünüyorum

İlgi Alanı
Heli
Ben uzun zamandır 3.5 kullanıcısıyım ama artık bunlardan zevk almıyorum maksimum 3 hafta dayanıyor ve 4 kanallı helikoptere geçmek istiyorum İnternet üzerinde v9xx öneren çok olmuş ama Türkiye üzerinde hiç bir yerde bulamadım var mıdır yardımcı olacak? biri yardım ederse çok sevinirim.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Forumumuzda 4 kanal oyuncaklar icin destek vermiyoruz. Ozellikle de V9xx ile ilgili...

Forumu biraz inceleyin, indeks konulara goz atin, cok faydasini goreceksiniz. Asagidaki linklere ozellikle goz atin.

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari
Forum olarak kesinlikle 4 kanal önermiyoruz ve forum üzerinden destek vermiyoruz. Sebebine gelirsek.

Öneriniz öncelikle bir simülasyon kumandası alıp, bolca 6 kanal model uçurmayı öğrenmek için çalışmak

Sonra da ister büyük isterseniz de küçük 6 kanal bir model almak.

• Beğen
Tepkiler: Bugra Baysal
Forum olarak kesinlikle 4 kanal önermiyoruz ve forum üzerinden destek vermiyoruz. Sebebine gelirsek.

Öneriniz öncelikle bir simülasyon kumandası alıp, bolca 6 kanal model uçurmayı öğrenmek için çalışmak

Sonra da ister büyük isterseniz de küçük 6 kanal bir model almak.

anladım hocam cevabınız için teşekkür ederim. peki 6 kanallı küçük helikopter nereden alabilirim bir öneriniz var mıdır? v922 almak istiyorum ama onuda nereden alacağımı bulamadım :(

Son düzenleme:
anladım hocam cevabınız için teşekkür ederim. peki 6 kanallı küçük helikopter nereden alabilirim bir öneriniz var mıdır? v922 almak istiyorum ama onuda nereden alacağımı bulamadım :(
V922 mi kaldı..;D
:D

Abi çok pahalı ya :D o yüzden 911- 922 arıyorum
Eğer V950 pahalı geliyorsa ki doğrudur, ne yazık ki bu kurlar sonrası hiç bir şey ucuz değil :( bence yol yakından siz heliden uçağa geçiş yapın.

RC uçaklar heliler göre daha kabul edilebilir fiyatta ve özellikle Kırım sonrası daha uygun maliyete yeniden ayağa kalkabiliyor. Tek sıkıntı uçak uçurmak için özel ve uygun bir alan bulmak gerekiyor ;)

Bunu almayı düşünüyorum pervane ayarı yapılmalıdır derken neyi kastettiğini anlayamadım sizce güvenilir midir ve iyi bir model midir? ucuz bir fiyat için

Bunu almayı düşünüyorum pervane ayarı yapılmalıdır derken neyi kastettiğini anlayamadım sizce güvenilir midir ve iyi bir model midir? ucuz bir fiyat için
Forum ya da tanıdık birisi değilse, kesinlikle 2.El önermiyoruz.

Normalde pervane ayarı gerekmemesi lazım. Demek ki kurcalanmış ve buradan üründe bazı sıkıntılar olduğunu anlayabiliriz.. Şimdi bunu alınca büyük ihtimal düzgün uçmayacak ve sadece "Abi demiştim pallerini ayarlaman lazım" deyip geçecek :(

Biliyorum 4 kanallı modellere yardım etmiyorsunuz ama fikriniz benim için önemli bu yüzden sormak istiyorum. Ben çoğunlukla evde uçuracağım ve öyle takla atmasını vs. istemiyorum çünkü daha 4 kanallının zevkini hiç yaşamadım bu hobiye devam edip etmeyeceğimden de emin değilim sadece evde düzgün kırılınca yedek parçasını bulabileceğim zevk alacağım bir helikopter uçurmak istiyorum çünkü 3.5 kanallı alsam maksimum 1 hafta dayanıyor yedek parçasını da bulamıyorum neyse şimdi sizce dediklerimden sonra bu hobiye ne kadar devam edip etmeyeceğimi bilmediğim için ve doların durumu, gidişatı maalesef kötü olduğu için üstte attığım ürünü almak mantıklı mıdır?

Neden 4 kanal bir helikopter yerine hem 4 kanal helikopter heyecanınızı giderecek hemde "istemeniz durumunda " daha üst pilotaj heyecanı yaşayabileceğiniz bir multikopter almıyorsunuz ?
4 kanal bir helikopter ile o büyüklükte bir multikopter neredeyse aynı uçuş karakteristiğine sahiptir ve multikopter çarpma durumunda daha az kırılır .
Her ikisindede ana kanal sadece throttle dır .
Benim tavsiyem 4 kanal helikopter yerine bir mini multikopter almanız.

[TRY251.76 51% OFF]Eachine QX65 with 5.8G 48CH 700TVL Camera F3 Built-in OSD 65mm Micro FPV RC Drone Quadcopter RC Drones from Toys Hobbies and Robot on banggood.com
Böyle birşey mesela

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari
Fikrimi değiştirdim korona virüsü sağ olsun alır iken son anda tırstım :lollol: Türkiye'den bir SİM kumandası almayı düşünüyorum bu virüs geçene kadar bol bol sim çalışacağım ardından virüs geçtiği zaman v950, XK 130 almayı düşünüyorum.

Son düzenleme:
Eğer tecrübeniz yoksa k130 önermem çünkü k130 dediğiniz model fazla güçlü ve kırım yaşamanız muhtamel.
Olsun önemli olan öneriniz. Amacım en azından kendi rüzgar türbülansından çok fazla etkilenmemesi. Outdoor da kullanabilmemiz açısından hangisi avantajlı olduğunu öğrenmek isterim

• Beğen
Tepkiler: Taha KOÇAK