450L 6s 3gx v5.0 dx6 ayarlar

farshid

450L 6s 3gx - solo Pro 180 - v977
Selamlar, ben bittim olmuyor. Servo kar 90 ama RD mide da kanatlar 0 olmuyor subtrim ile de olmadı. Kuyruk servosu sağ sola verince çok az hareket ediyor. 3gx Status kırmızı yanıyor. Yardım istiyorum ben yapamiyorum galiba

bu forumdan beklentilerin nedir bilemiyorum ama bu forumdaki bir çok insanın beklentisi buradan faydalanmak isteyen insanların önce bir selam verip kendisini tanıtmasıdır, bunun amacı ise sana daha iyi yardımcı olmak yönlendirmektir. ondan dolayı öncelikle senden isteğimiz şu konuyu okuyup ona göre devam etmendir.

daha sonrada buradaki videolu anlatımları birebir uygulamınız sorunuzu çözecektir eminim

Selamlar. haklısınız çok üzür delerim.
aslında İranlı olduğum için biraz türkçen iyi değil kusura bakma.
gonderdiğin linkler için çok teşekkurler.

Farsid bey, Mustafa arkadasimizin verdigi linkteki videolari guzelce inceleyin. Yine de takildiginiz ve anlasilmayan bir yer olursa elimizden geldigince yardimci olmaya calisiriz :RCKolik:

iyi akşamlar

aynı sorun bende var 3gx üniteyi futaba kumandaya bağlayınca status lambası yesil.spektrum kumandaya baglayınca status lambası kırmızı oluyor .sebebi ne olabalir

tufanacay' Alıntı:
iyi akşamlar

aynı sorun bende var 3gx üniteyi futaba kumandaya bağlayınca status lambası yesil.spektrum kumandaya baglayınca status lambası kırmızı oluyor .sebebi ne olabalir
Peki manualde bu isik icin aciklama yazilmamis mi ? Manual kontrol ettiniz mi ? Spektrum kullanirken alici+Satellite mi yoksa sadece 2 adet Satellite mi kullaniyorsunuz ?

Status ışığının ünite kendini kurduktan sonra kırmızı yanması kuyruk gyro'sunun " Rate Mode " da olduğunu ifade ediyordu diye hatırlıyorum.

Gyro gain değerini kumandadan ayarlayarak " Headlock Mode " a alınca status ışığının yeşile döndüğünü göreceksiniz diye düşünüyorum.

Şu konuya bakmanızda fayda olabilir. ;)

Gunaydın

Mehmet bey ilk olarak 3gx uniteye 2 adet Satellite ile baglantı yaptım yanan lamba kırmızı olunca .spektrum alıcı ve 1 adet Satellite ile baglantı yaptım degisen bisey olmadı.sonra futaba kumandaya sbus ile bagladım ısık yesil oldu.

Gunaydın

Türker Bey gyro içim DX9 kumanda hangi degeri degiştirmem gerekiyor .(status ısıgının yesl olması icin).

tufanacay' Alıntı:
Gunaydın

Türker Bey gyro içim DX9 kumanda hangi degeri degiştirmem gerekiyor .(status ısıgının yesl olması icin).
Tufan bey ne yaptığınızdan tam olarak emin değilmişsiniz gibi hissettim :( Yeşil veya kırmızı yanması sadece Gyro Mode bilgisini veriyor " Rate Mode veya Head Lock Mode " asıl önemli olan sizin ayarlamanız gereken gain değeridir. O renk sadece bir bilgilendirme yapıyor size. Yani ışık yeşil yanınca tamam kırmızı yanınca problem var gibi bir durum yok. Ben sizin yerinizde olsam forumdaki kuyruk gyro'ları ayar konularını tarardım.

Sorunuza gelince kumandanızından Gyro menüsünden gain değerinizi yükselltiğinizde ışığın kırmızıdan yeşile döndüğünü göreceksiniz. Tabi eğer bir önceki mesajımda söylediğim konuya dikkat etmiş ve gain sinyalinizi doğru bir şekilde üniteye taşıyorsanız olacak bu. :saygilar:

Sonunda ayarladım çok teşekkürler. Benim kumandam dx6 o yüzden mecbur 6 kanal alıcı kulandım ve gear kanala duzelttim. Status yeşil oldu.her şey hazır uçuş başlasın