ALIGN T-REX 450L/500L/550L/700L Dominator KIT Olarak Satışda

Mehmet Kucuksari

Administrator
İlgi Alanı
Heli
Evet ALIGN yıllardır direndiği şeyden vazgeçiyormuş. Çok yakında "T-REX 450L/500L/550L/700L Dominator" serilerini + MOTOR şeklinde KIT olarak satışa çıkaracakmış.

Bu değişiklik iyiye mi yoksa kötüye mi işaret ediyor emin olamadım :rolleyes: :rolleyes: İnşallah kötüye gittiği için böyle bir son hamle yapmak zorunda kalmamışlardır :embarras:

KIT'in içine Dominator Serisi Motor da dahil olacakmış. Fiyat konusu elbette en çok merak edilen kısım ??

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Amanınn :) Hazır elde 100A esc ve 515m servolar varken... Kit+motor güzelmiş... Fiyata bakmak lazım yine de :)

İnşallah dediğin gibi iyiye alamettir abi.
biz yinede diğer markaların yapmış oldukları satış politikalarına benzetip(kit+motor, kit+ motor+ esc...) yüreğimize suyu serpelim :laugh:
zira gerileme durumu varsa da bunlar son çırpınışlarsa, düşündürür bizleri :saygilar:

Uzun vadede iyimi kötü mü bende bilemedim. :-\

Bir yenilik yapmadan sadece pazarlama stratejileriyle işlem hacmini arttırmaya çalışmak anormal bir çaba değil elbette. ;) Ayrıca amaç müşterilere opsiyon sunmaksa, bu da güzel. :bravo:

Ama Align'ın kalıcı olmaya devam edebilmesi için üretkenlik yönünü de kaybetmemesi gerek. :rolleyes:

İs drone doğru gidiyor heli hem mesakkatli hemde belli kesime hitap ediyor, oysa drone 15 yaşında sonra herkes ucurabilir gözüyle bakılıyor. dji gibi bir firma nin reklamı da bunu destekliyor parası olana çok güzel bir eğlence kamera kayıt felan gibi evleri gece izlemek gibi cin fikirlerde katılınca haliyle herkesin aklına yatıyor 2 binlira mi veririm bakarim 4.kattakiler ne yapiyor. bilmiyorum nereye gidiyoruz ama iyiye gitmiyoruz bence. heli de yapacak kalmadiki hepsini yaptı aling, alın bir heli ucun hepsi Tic tok funnel felan.

SM-G900F cihazımdan gönderildi

Aligin a bisey olmaz yedek parcasi bol her yerde var.

Yan sanai desen oda bi dunya ucuz.

Kit olarak satilmasi zira daha iyi aligin elektroni genelde olumsuz yorum aldigindan. Satislari azalmis olabilir. Bu sekilde daha fazla satilacagina inaniyorum.

HTC One_M8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ali yanlız' Alıntı:
Aligin a bisey olmaz yedek parcasi bol her yerde var.

Yan sanai desen oda bi dunya ucuz.

Kit olarak satilmasi zira daha iyi aligin elektroni genelde olumsuz yorum aldigindan. Satislari azalmis olabilir. Bu sekilde daha fazla satilacagina inaniyorum.

Bana göre Align'ın tek sıkıntılı elektroniği 3gx ünitesiydi ama update yaparak onu da iyileştirmişlerdi.
Yoksa Align'ın efsane motorları, çok iyi servoları var.
Kalitesiz demek bence biraz haksızlık olur :saygilar:

Align , piyasaya giriş yaptığında , karşısında Thunder Tiger , Hirobo gibi baba firmalar varken bile , yaptığı tasarımlar ve uygun fiyatlı combolarla piyasayı silip süpürmüş , ve bir anlamda heli sektörüne kendine has bir tarzla yön vermiş firmadır.Bu nedenle satış grafikleri çok yüksek , yaptığı modellerin çakmalarının da çakmaları çıkan bir bir marka olduğu için senelerdir üretim ve satış politikasını değiştirme gereği görmemişti...Şimdi bu kararı almasına mutlaka düşen satış grafiklerinin etkisi de olduğu kaçınılmaz bir gerçek...Öte yandan artık drone teknolojisi o kadar ilerliyor ki , bu pastada payınız olmazsa işiniz ticari ve ekonomik kariyer olarak da oldukça zor...Thunder Tiger da drone işine yönelmişti , bir de hala araba sektöründe azcık canlı gibi...Devir değişiyor , çok gönül vermemize rağmen , heli hobisi tüm dünyada kan kaybediyor ,sebebi basit , daha ileri teknoloji ekipman ve donanımlar çıkmasına hatta Sab gibi , Oxy gibi gerçekten kaliteli ve ileri teknoloji tasarımlar çıkmasına rağmen , fiyatları gerçekten zorlayıcı , icra etmesi zaten zorken , daha da karmaşık ve emek vermesi gereken bir hobi oluverdi...

Drone öyle değil tabii ki , pili tak uçur , hatta kumandayı da bırak sistemler ile , iyice çoğaldı ve helinin cazibesini de kırıyor mu .....Kırıyor....
Align bu kararı almakta geç bile kaldı , eldeki stoklar bitinceye kadar durum ne olur bilinmez , ama Align artık bırakıyorum derse , heli piyasası ne olur , sanırım koca memlekette aktif olarak en fazla 50-60 kişinin yaptığı bu hobi ,15-20'lere düşer , bu kullanıcı sayısı dünyada da aynı oranda düşer diye düşünüyorum....Böyle düşünüyorum çünkü bu hobiyi ekonomik olarak yapılabilir kılan firmalardan birisidir Align...

Hayırlısı olsun , biri gider bir diğeri gelir...Hayat devam eder ve sürekli yenilenir , yeni şeyler çıkar , eskiler dinozor olur...Bu böyledir her zaman... Görelim bakalım zaman ne gösterecek.. :saygilar:

Align kitleri piyasaya cikmaya basladi. Ilk cikan kitimiz "Align 450 L Domitor". Gerci henuz en ucuz site olan Helipross da ses yok ama bazi siteler satisa baslamis. Helipross $30-$40 daha uygun olacaktir diye dusunuyorum.

Kitimize pal ve motor dahil. Keske motoru da cikarip fiyati daha dusuk yapsalardi diye dusunuyorum :rolleyes:

-- ALIGN T-Rex 450L DOMINATOR Super Combo (6S)- [ALI-RH45E21XW] : $465

-- ALIGN T-REX 450L Dominator KIT 6S- [ALI-RH45E23XW] $277

En yakin rakibi GAUI X3 kit+pal fiyatinin $219 oldugu dusunulurse, ne dersiniz Align bu fiyata piyasada yer edinebilir mi ??

rc711' fastlad'e göre biraz fazla fiyattan koymuş
Fastladde 450L +6s motor 249 dolar ,paskalya indirimsiz :laugh:

Tabi kit fiyatı açıkçası çok saçmaduruyor ;D

Gaui x3 kit 154 pound, Trex 450L kit 174 pound... Yanında verdikleri motor, 35 pound değerinde...

Yani bu açıdan bakınca gaui 15 pound daha pahalı aynı motorla... Paller Halo %p

Ben gaui tercih ederdim... Motor da scorpion 1580kv olanı alırdım 54 pounda veya uygun bi xnova da olabilir.

Align olmamış diyoruz ve kendilerini super combo bölümüne geri alıyoruz :laugh:

Bence Algin daha mantıklı gibi, 56 dolar daha verip + olarak motor ve esc alıyoruz. Dominator de fena model değil yani.

Edit: esc 1x demis ama ilanda varmi yokmu? Yoksa gaui tabiki[emoji1]

Palli kit +motor... Esc yok. O yüzden zaten gaui :)

Zamanında jr forza 450, kit pal motor esc servo... Hepsi 220 dolardı, ne günlerdi :rolleyes:

Selamlar arkadaşlar align helikopterleri alırken combo halde almanın daha mantıklı olduğunu herkes biliyo. Combo olarak çok uyguna geliyo alignler.
Ve bencede hiç bir firma align ile fiyat olarak başa çıkamıyo.
Zaten 450 sınıfı helikopter alan arkadaşlar da genelde hobiye yeni başlayan arkadaşlarımı ve ilk modelleri modelciliği öğrenme acemilik atma modeli olarak kullanılıyo.
Şimdi ne gerek var hobiye yeni başlayan bir arkadaşımızın trex 450 alıp ta mks servo takmasına veya xnova motor takmasına ? Bence çok gereksiz kit almak.
ki 450 dominatörün üzerindeki elektroniği kullanan çok memnun olan arkadaşlarım var fazlasıyla iş görüyo bence üzerindeki elektronik.
Ayrıca bu rc711 adlı siteden kaç kişi alışveriş yapmış bugüne kadar ismini pek duymadığın bir site ki birde fiyatları abartılı pahalı bir site. (bence)
Benim alışveriş yaptığım sitede bu helikopter çok daha uygun fiyata geliyo tutup kit almak ne kadar mantıklı ?