5 li şarj cihazı hakkında

İlgi Alanı
Hepsi
Merhabalar, şarj aleti ve şarj cihazı olarak arama yaptım ama bir sonuca ulaşamadım.
Elimde bir mini quadcopter'in 150mah lık lipo pillerini şarj etmek için kulanılan 5 li şarj cihazı var.
Bununla v977'nin 450mah pillerini şarj edebilir miyim ? Klavuzda sadece orjinal şarj cihazlarını kullanın vb. yazıyor ama, orjinal şarj cihazı aynı anda 2 pil şarj ettiği için sormak istedim. Teşekkürler. (not : cihazların üzerinde herhangi bir değer yazmıyor)

Her iki pilde 1S yani 3.7V değerinde olduklarını düşünürsek bence kullanmada bir sıkıntı olmaz.

Sadece 450 mAh pillerin 5'ni de aynı anda bağlarsanız muhtemelen sarj aletinin akım değeri düşük kalacağı için şarj süresi 50-55 dak fazla sürebilir.

Cevap için teşekkürler, şimdilik 3 tane pilim var zaten :D ama muhtemelen 5 leyeceğim :)
Bu arada sizi bulmuşken aklımda olan bir soru daha vardı , onu da sorayım. Lipo pillerin rodajıyla ilgili konuyu okudum. Tabii bunlar büyük piller için çok işe yarıyordur. 450'liklerde de böyle bir işleme gerek var mı :) çok minikler ama belki faydası olur ?

emrah ozdemir' Alıntı:
..... 450'liklerde de böyle bir işleme gerek var mı :) çok minikler ama belki faydası olur ?
450'lik derken V977 pillerinden bahsediyoruz herhalde, doğru mudur ? Valla zararı olmayacağı kesin. O yüzden yapabilirsiniz bence ;)

:RCKolik: Evet v977 pilleri. Teşekkürler Mehmet Bey. Kırımsız uçuşlar diliyorum herkese :)