50cm ve daha küçük frameler için taşıma çantası tasarımı

İzzet Camcıoğlu

Moderator
İlgi Alanı
Multikopter
Herkese merhaba bu sefer bir video yok sadece kendi yaptığım ve bir çok deneme sonrası en iyisi olduğunu düşündüğüm taşıma çantamı sizlerle paylaşmak istedim. Birilerinin de işine yarayabilir. Buna ihtiyacı araba ile şehir dışına çıkmaya çalıştığımda droneu bir türlü sabitleyemediğimde fark ettim sonrasında ilk olarak bir adet 80lt lik plastik kutu satın aldım. Bunu internetten araştırarak boyutları sizin mulitinize en uygun olan seçebilirsiniz. Ardından ulaştığım sonuç ile başlayayım :

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Şimdi de kullandığım parçaları yakından göstereyim. İlk olarak aşağıdaki resimdeki metal parçayı aldım (koçtaştan) el matkabı yardımıyla plastikte açtığım deliklere aralarına bir tane geniş somun koyarak monte ettim.

Sonrasında burayı kumanda bölümü olarak kullanmaya başladım.

Diğer tarafta köşeye sabitlenmiş sıkışık bölüm ve yukarı doğru uzayan L demiri monte ettim.

Dar olan bölüme Lipo çantasını yerleştirdim, diğer kısma ise video alımı altında ki tripod vida yerinde oturttum. Kullandığım tüm malzemeler metal olanlar koçtaştan alınmıştır.

Şimdi sırada droneun oturacağı yere geldi ayakları önden ve arkadan tutacak ismini bilmediğim parçalar ve sonrasında oturduktan sonra sallanmasını hareketini engelleyecek plastik pencere kilitlerinden kullandım.

Droneu aşağıdaki resimdeki gibi oturtuyorum.

Ardından kilit sistemini karşılıklı olarak kapatıyorum.

Son olarak mesajı bitirmeden en alta yine vidalar ile tutturduğum iki küçük bölmem var bunların birinde küçük parçalar telemetri gibi boyunluk gibi diğerinde ise büyük parçalarımı koydum. Antenler alyanlar gibi.

Sonuç olarak böyle bir kutum olmuş oldu. Umarım beğenirsiniz ve birilerine faydalı olur :)

Herkese merhaba bu sefer bir video yok sadece kendi yaptığım ve bir çok deneme sonrası en iyisi olduğunu düşündüğüm taşıma çantamı sizlerle paylaşmak istedim. Birilerinin de işine yarayabilir.
Ellerine emeğine sağlık, gayet başarılı ve güzel bir çalışma olmuş :thumbup::bravo::bravo:

• Beğen
Tepkiler: İzzet Camcıoğlu
Bence çok başarılı. Ekipmanları korumak, onlara sahip olmak kadar önemli. Elinize sağlık!
Çok teşekkür ederim begenmenize çok sevindim. Dediklerinize çok katılıyorum bence ekipmana iyi bakmak kontrol ve bakım yapıp iyice koruyabilmek çok önemli çünkü havada iken uçuşumuzu sadece bir kabloya borçlu olacağımızı unutmamak gerek :laugh:

• Beğen
Tepkiler: Hakan SAHBAZ