700 macerası, Goblin 700 ile devam ediyor ?

Malef haberler kötü, geçtiğimiz pazar yaptığım 5. Uçuşta, kuyruk kontrolünü kaybettim, Model bom üstüne yere çakıldı, detaylı yaptığım inceleme ve logolara baktığımda sorun mekanik gibi görünüyor, elektronik son ona kadar normal çalıyormuş, muhtemelen, kuyruk Rodu içindeki ufak metal parça çıktı bütün oklar onu gösteriyor (Rodu Erhan yılmaz toplamış ellememiştim)

Neyse cana gelmesin bizim işler böyle yapacak birşey yok tadına varamadık sadece ?

Model toplanmayacak seviye de değil ama toplarmıyım bilmiyorum, çünkü ağır kırımlar heleki mekanik sorunlardan yaptığım kurımlarda modele gıcık olma gibi bir huyum var. :(

Faremde sağda ve solda çatlaklar var, üst mekanik şaftına kadar sorunsuz, kuyruk tarafını unutun gitsin :D

Canopy de nispeten sağlam çıktı.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Malef haberler kötü, geçtiğimiz pazar yaptığım 5. Uçuşta, kuyruk kontrolünü kaybettim, Model bom üstüne yere çakıldı, detaylı yaptığım inceleme ve logolara baktığımda sorun mekanik gibi görünüyor, elektronik son ona kadar normal çalıyormuş, muhtemelen, kuyruk Rodu içindeki ufak metal parça çıktı bütün oklar onu gösteriyor (Rodu Erhan yılmaz toplamış ellememiştim)
Daha yolun başında iken böyle bir aksilik gerçekten de kötü olmuş :embarras: eğer kuyruk kayışı ve kuyruk servosu sağlamsa ve üstelik kuyruk Rodu yerinden çıkmışsa, aynen dediğin gibi olmuş Ali :(

Ne yapalım, senin de dediğin gibi sağlık olsun. ;) Bize bir şey olmasın yeter, model bir şekilde ayarlanır.

Geçmiş olsun Ali ,yolun başında böyle kırım olması gerçekten üzücü.:embarras:

• Beğen
Tepkiler: Ali Yalçın
Geçmiş olsun Ali hocam.

Ben birşey sormak istiyorum yanlış anlaşılmaz ise, bu heli videolarında neden kara sinek gibi uçuş yapılıyor? Ne yaptığı nereye gittiği belirsiz bir şekilde izleyemiyorum bile? (daha çok çok yeniyim sorumu mazur görün)
Yani heli nin uçuş kültürü bu mudur?

• Beğen
Geçmiş olsun Ali hocam.

Ben birşey sormak istiyorum yanlış anlaşılmaz ise, bu heli videolarında neden kara sinek gibi uçuş yapılıyor? Ne yaptığı nereye gittiği belirsiz bir şekilde izleyemiyorum bile? (daha çok çok yeniyim sorumu mazur görün)
Yani heli nin uçuş kültürü bu mudur?
3d ve scale diye ayrılır heli siz daha çok scale (gerçek uçuş) hissi ile uçmayı seviyorsunuz;)

• Beğen
Tepkiler: Mustafa YILDIRIM33
Geçmiş olsun Ali ? Üzüldük elbette ama cana gelmedi çok şükür demekten başka elden birşey gelmiyor.
Sağlık olsun, daha güzelini en kısa zamanda toplarsın eminim ?

• Beğen
Geçmiş olsun Ali, bu zamanda kırım yaşamak hiç bir modelcinin isteyeceği bir şey değil hele ki büyük olunca morali çok bozar. Üzüldüm ama umarım kısa zamanda seni tekrar havada görürüz kardeşim:saygilar:

• Beğen
Ali , çok çok geçmiş olsun , hobide aktif olarak birkaç kişi kaldı derken , bu tadı kaçan kırım frekansının yükselmesi , en az senin kadar bizlerin de canını sıkıyor.:(
Biz uçamıyoruz , resmen penguen olduk artık , zaten uçan birkaç kişinin de böyle talihsizlik yaşaması olayın sadece maddi boyutundan ziyade , manevi boyut olarak da korkutuyor açıkçası.Hoş maddi boyutu da artık göz ardı edilemez seviyelere geldi ya , neyse..... Allah sağlığımıza zeval vermesin , gerisi bir şekilde olup gider elbet.:saygilar:

• Beğen