700 tl Mini kumanda Tavsiyesi

Ahmet Kartal

Yeni Uye
İlgi Alanı
Multikopter
Jumper t lite yada iflight if8 yada beta fpv literadio 2 almayı düşünüyorum bütçem 700 tl gamepad tarzı kumanda tavsiyelerinizi bekliyorum.

Jumper t lite yada iflight if8 yada beta fpv literadio 2 almayı düşünüyorum bütçem 700 tl gamepad tarzı kumanda tavsiyelerinizi bekliyorum.
Söylediğiniz kumandalardan jumper t lite alinabilir diğerleri markaların bizimde bi kumandanız var demek için başka şirketlerden alıp üzerine logolarını bastıkları kumandalar.
Neden illa gamepad tarzı kumanda istiyorsunuz. Onun yerine daha uygun fiyata flysky i6x alinanilir.
Veya üzerine 300-400 tl daha koyulup frsky x9lite veya radiomaster potansiyometreli tx16s alınabilir

Birde sormak istediğim bir şey daha var jumper t lite neden bu kadar ucuz frsky x lite nin neredeyse aynısı ve yarısı fiyatına?

Başka bir mini kumanda öneriniz var mı ?
Mini tarz kumandalarda birde radiomaster ın kumandası var ama Jumperdan farklı değildir aslında jumper ve radiomaster tek şirketti Tx16 model kumandayı çıkarırken Fikir ve Çıkar anlaşmazlığı yaşayınca ayrılıp ikiside nerdeyse aynı olan kendi tx16 model kumandalarını çıkardılar.

Mini kumanda bildiğim frsky iyi ama onada pahalı dediniz. diğer markalarda da Bence aradaki boyut farkı fiyat farkına ve kalitesizliğe değmez. Boyut olarak da bir flysky i6x den farkı alt ve orta kısmı oyuk. Hacim olarak küçülse bile çantada kaplıcağı alan nerdeyse aynı olacaktır. Onun yerine başlangıç olarak flysky i6x veya i6 alın

Tum kumandalarimi elden cikarttim ve suan xlite pro kullaniyorum. Boyutuna kanmayin opentx ile herseyi fazlasi ile yapiyor.
T-lite ile Flysky kiyaslanmasi biraz komik olmus. Birisi opentx kullanan multiprotokol, hallsensorlu bir kumanda, flysky ise simulator kontrolcusunu alip modul takmislar sanki.
Boyutlari bana gore avantaj. Ele kolay oturuyor. Heryere sigiyor.
Bir arkadasima da tavsiye ettim onda T-lite aldi. Suan eski kumandasi olan T12FGH satilik.

• Beğen
Tepkiler: Berkan Gürsoy
Tum kumandalarimi elden cikarttim ve suan xlite pro kullaniyorum. Boyutuna kanmayin opentx ile herseyi fazlasi ile yapiyor.
T-lite ile Flysky kiyaslanmasi biraz komik olmus. Birisi opentx kullanan multiprotokol, hallsensorlu bir kumanda, flysky ise simulator kontrolcusunu alip modul takmislar sanki.
Boyutlari bana gore avantaj. Ele kolay oturuyor. Heryere sigiyor.
Bir arkadasima da tavsiye ettim onda T-lite aldi. Suan eski kumandasi olan T12FGH satilik.
Arkadaşınız jumper tlite tan memnun mu ?

Peki sizce 2. el frsky xlite s mi yoksa jumper tlite mı?

Üstad bu kumandayı sen kullanmayacak mısın? Neden kendin karar vermek istemiyorsun? Dediğin her kumandayı bir sürü kişi muhtemelen kullanıyor. Ve muhtemelen her biri kendince bir sebepten ötürü o kumandayı kullanıyor.
Sizde kendinizce bir sebep bulun ve ona göre istediğiniz bir kumandayı alın. :saygilar:

Üstad bu kumandayı sen kullanmayacak mısın? Neden kendin karar vermek istemiyorsun? Dediğin her kumandayı bir sürü kişi muhtemelen kullanıyor. Ve muhtemelen her biri kendince bir sebepten ötürü o kumandayı kullanıyor.
Sizde kendinizce bir sebep bulun ve ona göre istediğiniz bir kumandayı alın. :saygilar:
Evet fakat istediğim özelliklerde olan kumanda çabuk bozulur mu iyimidir kötümüdür anlamak için soruyorum.

Son düzenleme: