920 Kv Motor İçin Hangi Trainer Modeli?

İsmail Özkan

Yeni Uye
Web sitesi
www.nedirnasilkimdir.com
İlgi Alanı
Uçak
Arkadaşlar selamlar

Elimde 4 adet 920 kv motor ve 4 adet esc var bu motor ve esc ile sizce hangi başlangıç modelini uçurabilirim ?

Teşekkürler.

Hiç ayrıntı belirtmemişsin motorların modeline kullanılacağın piller kaç s bunlarla ilgili bilgi verirsen daha iyi yardımcı olabiliriz

Hocam teknik olarak hesaplandığımda 4s pil 8045 pervane ile 950g itki oluşturuyor gerçek de bu değer 800g-900g arası olur. Mini depron tarzı modeller yapılabilir ama başlangıca uygun demişsiniz bu boyutta motor için trainer varmı bilmiyorum

Hocam teknik olarak hesaplandığımda 4s pil 8045 pervane ile 950g itki oluşturuyor gerçek de bu değer 800g-900g arası olur. Mini depron tarzı modeller yapılabilir ama başlangıca uygun demişsiniz bu boyutta motor için trainer varmı bilmiyorum

Anladım hocam teşekkürler genelde dronelarda kullanılmış bu motor. Peki çift motorlu bir model olsa 2x920 kv nasıl bir sonuç verir ?

3s 2200mah pil ile o motorlar çok rahatlıkla en az 10x4,5 pervane çevirir ve ortalama 1kg'a kadar olan her türlü üstten kanat uçaklarda kullanılabilir.