a2212 10t motor ile lipo pervane ilişkisi

Burak17

Yeni Uye
İlgi Alanı
Uçak
İyi akşamlar yeni başlayanlardanım çift motorlu trainer model yapıyorum elimde a2212 10t 1400 kv motor iki tane paralel bağlı 30 A esc ve 8/6 pusher 3 palli pervane var acaba motorların yüksek performanslı çalışması için kaç s kaç mah kaç C lipo pil önerirsiniz?

Trainer modelleri hakkında bilgim yok çaylağım kusuruma bakmayın bi de söylediğiniz mah ve C değerlerini paralel bağlı 30 A esc ler kaldırabiliyor mu?

En az 40C ise kisa süreli olarak iş görür. İki ayri pil, iki ayrı esc kullan, sadece sinyal kablolarını Y kablo ile (paralel) ile alıcıya bağlarsan daha güvenli olur. Ama bu sefer de başka problemler ortaya çıkıyor. Ağırlık gibi.
Madem henüz acemisin, tekerleği yeniden keşfetmeye gerek yok. Konvansiyonel bir Trainer ile başla. Lipo kullanımı, rc elektrik şemaları hakkında daha fazla bilgi sahibi olunca daha kompleks sistemlere geçersin.

Son düzenleme:
Peki madem piyasada 3s 300mah 80c lipo pil buldum uygun olur mu sizce?Bi de dediğiniz gibi iki ayrı lipo pil iki ayrı esc kullanacağım

İyi akşamlar yeni başlayanlardanım çift motorlu trainer model yapıyorum elimde a2212 10t 1400 kv motor iki tane paralel bağlı 30 A esc ve 8/6 pusher 3 palli pervane var acaba motorların yüksek performanslı çalışması için kaç s kaç mah kaç C lipo pil önerirsiniz?
Motora fazla yüklenmiş olmaz mısınız acaba bu pervane ile ?
Bitirip, uçuş sağladıysanız paylaşma şansınız var mı verileri ?

Peki madem piyasada 3s 300mah 80c lipo pil buldum uygun olur mu sizce?Bi de dediğiniz gibi iki ayrı lipo pil iki ayrı esc kullanacağım
Bu soru gözümden kaçmış. 300mah bence çok ufak, en fazla 1, belki 2dk süre sağlar.
2212 motorların hakkı (6T, veya 10T, belki 14T) yüksek C kapasiteli (en az 40C) 1800-2200 mah lipodur bence. 1500-1600 de gayet uygun olur ama süreden feragat etmek gerekir.
2200'den büyük olanlar da ağırlık nedeniyle daha hızlı uçmayı gerektiriyor ve dolayısıyla daha fazla gaz vermek gerekir. Bu da bu nedenle gene süreye yansır. Ve ağırlık nedeniyle uçuş karakteri kötüleşir.