Abilerim, Arkadaşlarım Merhaba...

tranadolu

... Uslanmaz Havacı ...
Merhaba aranıza yeni katıldım, ufak ufak burdan bilgi edinmeye çalışıyorum... Bu başlık adı altında hem tanışmak hemde 4 kanallı 50-55 cm uzunluğunda nasıl bir helikopter almam gerektiğini sormak istiyorum siz değerli forum üyelerine... Herkese iyi uçuşlar diliyorum...

Bu arada tüm herkesin kandili mübarek olsun...

Hoş geldiniz serkan bey,

RC Heli ile ilgili aradığınız hemen hemen her sorunun cevabı :RCKolik: forumda mevcut.

Tek yapmanız gerek arama bölümünden arama yapmak, veya anasayfada ilgili bölümlerin altında konu başlıklarına göz gezdirmek...

4 Kanallı heli ile ilgili olarak sorduğunuz sorunun cevabını burada bulabilirsiniz:

Hoşgeldiniz Serkan Bey,

Keyifli Forumlar. :saygilar:

Aramıza ve forumuza hosgeldiniz, size de hayırlı kandiller Serkan Bey.

Forum olarak pek 4 kanal heli tavsiye etmiyoruz. Tavsiyemiz 6 kanal heli (450 sınıfı veya üstü ya da V922,V977 6 kanal micro) + Simulator.

Ama illa 4 kanal olsun diyorsanız da V911 başka tavsiyemiz yok. 50-55 cm büyüklüğünde olan 4 kanallar ne yazık ki biraz para tuzağı. Bu nedenle bu sınıfta forumda herhangi bir paylaşım bulamayacaksınız ;)

Diğer taraftan Bulut kardeşimizin verdiği linki mutlaka göz atın derim :saygilar:

Teşekkür ederim abim... Aslında amacım micro bir helikopter değilde bahsettiğim ölçülerde bir helikopter kullanmak... İşin açığı 6 kanallı helikopter korkutuyor beni kullanabilirmiyim diye... V913 modeline kafam takıldı... Sizce yeni başlayan biri için ideal midir... Teşekkür ederim yanıtlarınız için...

Serkan DAĞDEVİREN' Alıntı:
Teşekkür ederim abim... Aslında amacım micro bir helikopter değilde bahsettiğim ölçülerde bir helikopter kullanmak... İşin açığı 6 kanallı helikopter korkutuyor beni kullanabilirmiyim diye... V913 modeline kafam takıldı... Sizce yeni başlayan biri için ideal midir... Teşekkür ederim yanıtlarınız için...
Serkan dediğim gibi, ilk başlayan herkesin isteği benzer ama bu iş ne yazık ki öyle değil.

Şayet dışarda rahat uçsun diyorsan ilk seçenek 6 kanal. Başka forumlard V913 çok övenleri göreceksin ama bir de harcadıkları paraları, aldıkları yedekleri sormak lazım.

Bu hobide bazı şeyleri kesin ve net kabul edip, ispatlanmış ve %100 onaylanmış seçenekleri tercih etmezsen hem para hem de zaman kaybedersin.

Biz RCKOLIK olarak 4 kanal heli olarak sadece V911 öneriyoruz. Diğer modeller ise tamamen kendi tercihin olur ve bana sorarsan da hata olur ;)

Nasılsa büyüktür dışarda da uçar diye alırsan V913, en küçük rüzgarda bile alet zorlanıyor. Inan V922, 6 kanal micro, bile dışarda bunlardan daha başarılı uçuyor.

Diyeceksin ki V913 test ettin mi abi. Hayır test etmedim ama yurtdışı sitelere baktım bir de artık işin içinde olunca, uçurmadan bile bazı şeyler hakkında doğru tahmin de bulunabiliyorsun :)

Saol abicim aydınlattığın için... Uçuşa hazır 6 kanallı bir seti orta yollu kaça bulabiliriz... İnternette bakıyorum anlamadığım için ve marka vs. bilmedğimiz için kafamda canlanmıyor...

Saol abicim aydınlattığın için... Uçuşa hazır 6 kanallı bir seti orta yollu kaça bulabiliriz... İnternette bakıyorum anlamadığım için ve marka vs. bilmedğimiz için kafamda canlanmıyor...
Kafanın karışma normal ama şanslısın ki :RCKolik: var :laugh:

Şaka bir yana acele etmeden aşağıdaki konuları teker teker oku. O zaman zaten ihityacına göre kendin bir tespitte bulunacaksın. Nihai kara öncesinde de fikrimizi sormak için yeni bir konu açarsın, biz de yardımcı olmaya çalışırız ;)

Teşekkür ederim abim saol... Zaten izmitliyim ben... Hayırlısıyla Ağustosun sonunda gelicem... İnş bir buluşmaya falan denk gelebilirsem daha net bilgi alabilirim sanırım... Hayırlı geceler diliyorum...

Teşekkür ederim abim saol... Zaten izmitliyim ben... Hayırlısıyla Ağustosun sonunda gelicem... İnş bir buluşmaya falan denk gelebilirsem daha net bilgi alabilirim sanırım... Hayırlı geceler diliyorum...
O zaman hiç aceleme etme :thumbup: Gelince tüm detayları yüzyüze konuşuruz, ama sen yine de aralarda vakit buldukça konulara bak. En kısa süre içerisinde görüşmek dileğiyle :saygilar:

[dquote author=Serkan DAÐDEVÝREN link=topic=4148.msg32991# :RCKolik:msg32991 date=1401046556]
Merhaba aranýza yeni katýl :saygilar:dým, ufak ufak b :thumbup: :thumbup:u :saygilar:rdan bilgi edinmeye çalýþýyorum... Bu baþlýk adý altýnda hem tanýþmak hemde 4 kanallý 50-55 cm uzunluðunda nasýl bir helikopter almam gerektiðini sormak istiyorum siz deðerli forum üyelerine... Herkese iyi uçuþlar diliyorum... :RCKolik:
[/quote] :thumbup:

Slm.Serkan bey, %p Aramıza ve foruma hoşgeldin. :RCKolik: Keyifli forumlar dilerim.

teşekkür ederim Abicim... Saolun Siz değerli abilerime şunu sormak isterim... Sanırım v911 ile başlamaya karar verdim... Temin edebileceğim site vs. biliyormusunuz. Bildiğiniz, kullandığınız herhangi bir internet sitesi... Cvplar için teşekkür ederim şimdiden...

teşekkür ederim Abicim... Saolun Siz değerli abilerime şunu sormak isterim... Sanırım v911 ile başlamaya karar verdim... Temin edebileceğim site vs. biliyormusunuz. Bildiğiniz, kullandığınız herhangi bir internet sitesi... Cvplar için teşekkür ederim şimdiden...
Forum olarak pek 4 kanal tavsiye etmiyoruz. Zira belli bir süre sıkılıyor insan. Tavsiyemiz "Simulator+ 6 kanal micro" ;)

V911 diye nette aratırsanız, sahibinden dahil 1-2 yer çıkacaktır.