Ağırlık Merkezi - CG - Ölçüm Aleti

Ben bunlardan alışverişe başladığımda adları HobbyCity idi. Sonra nedense HobbyKing yaptılar. O zamanlar kargo çok makuldü. Hatta çok da hızlı idi. Abartmasız söylüyorum altı günde elime geçen paket oldu. Bu sene başında maliyat düşürmek için olsa gerek Fiji Post'a geçtiler ve çöktüler. Sonra Sing Post girdi işin içine ama pahalı oldu bu sefer de. Aslında çeşit bolluğu açısından Tower ile rekabet edebilecek tek yer orası. O nedenle yok olmalarını hiç istemem.

abilerim valla normalde ücretsşz kargo olan sitelere baktım oralarda var mı diye ama oralarda da aparat yok malesef bu sebeple hk dan alınacak gibi değil :) tahta kısmı demir çubuk işi onlar basit ama sümer abinin dediği gbii orada cetvel kullar var sanırım bir de tahtanın uç kısmında çivi tarzı bir kısma demir parçası koyuyor onları araştırmak gerekli genelde aliexpress den alışveriş yapıyorum ben

Sümer Yamaner' Alıntı:
Ben bunlardan alışverişe başladığımda adları HobbyCity idi. Sonra nedense HobbyKing yaptılar. O zamanlar kargo çok makuldü. Hatta çok da hızlı idi. Abartmasız söylüyorum altı günde elime geçen paket oldu. Bu sene başında maliyat düşürmek için olsa gerek Fiji Post'a geçtiler ve çöktüler. Sonra Sing Post girdi işin içine ama pahalı oldu bu sefer de. Aslında çeşit bolluğu açısından Tower ile rekabet edebilecek tek yer orası. O nedenle yok olmalarını hiç istemem.
Lipo kargo olayi sonrası toplayamadilar abi. Gecenlerde 1-2 kucuk bir sey alayim dedim, sadece $30 kargo secenegi cikti. Alacagim urun ise $20. Hal boyle olunca vazgectim.

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Lipo kargo olayi sonrası toplayamadilar abi. Gecenlerde 1-2 kucuk bir sey alayim dedim, sadece $30 kargo secenegi cikti. Alacagim urun ise $20. Hal boyle olunca vazgectim.

insan göz görerek ürün bedelinin 2-3 katı kargo parası ödemeye kimse yanaşmaz :) ben alacaktım bugün kargo ücretinden sonra marangozun biri ile anlaşmaya karar verdim :laugh: :laugh:

Bazen ödeniyor. Öyle deme...

ESM Sea Fury'yi hatırlayanlar vardır. İlk uçuşlardan birinde iniş sonrası tepetaklak olunca kanpisi parçalanmıştı. Üretici ile temasa geçtiğimde kanopi 9 dolardı kargosu ise (geçmiş gün, yalan olmasın ama) 25-30 dolar falandı. Ne olur ne olmaz diye iki kanopi birden sipariş vermiştim. Nasıl olsa kargo maliyeti aynı kalacak diye.

NOT: İlgili mesaja baktım. Kargo 33 dolarcıkmış! :D

Sümer Yamaner' Alıntı:

ESM Sea Fury'yi hatırlayanlar vardır. İlk uçuşlardan birinde iniş sonrası tepetaklak olunca kanpisi parçalanmıştı. Üretici ile temasa geçtiğimde kanopi 9 dolardı kargosu ise (geçmiş gün, yalan olmasın ama) 25-30 dolar falandı. Ne olur ne olmaz diye iki kanopi birden sipariş vermiştim. Nasıl olsa kargo maliyeti aynı kalacak diye.
Heli canopy siparislerinde biz hala ayni yontemi kullaniyoruz abi :laugh: :D

Sümer Yamaner' Alıntı:

Sümer abi kırılan kanopilerini ya da kaportanı dert etme , gönder bana ben tamir edivereyim.Her türlü polyester , fiberglass tamiri macunu zımparası astarı boyasını itina ile yaparım.Sen sadece kargo masrafını düşün....... ;) :D

Vayyy bu da güzelmiş. Aklımda bulunsun. Kargo masrafından kurtulmak için kendim getiririm... :D

Sümer Yamaner' Alıntı:
Vayyy bu da güzelmiş. Aklımda bulunsun. Kargo masrafından kurtulmak için kendim getiririm... :D
Sen yeter ki gel benim güzel abim ,başımın üstüne , Burdur'da bir evin var bunu kesinlikle bil abiciğim...... :saygilar:

Daha önce aynı olayı ben 500 lük kuyruk borusunda yaşamıştım.

2 usd lik boruya 32 usd kargo yazdılar bende gittim ebaydan 10 usd ye kargo dahil 2 tane almıştım.

Sümer Yamaner' Alıntı:

NOT: İlgili mesaja baktım. Kargo 33 dolarcıkmış! :D

sümer abi kargo 33 dolar ödeyecek olursan bir den fazla ürün almak gerekli ki kargo kurtarsın :D söylediğin gibi abi bazen almak zorunda kaldığım anlar oluyor burada parça bulunmayınca mecbur kalıyoruz

Celalettin Yazkan' Alıntı:
Daha önce aynı olayı ben 500 lük kuyruk borusunda yaşamıştım.

2 usd lik boruya 32 usd kargo yazdılar bende gittim ebaydan 10 usd ye kargo dahil 2 tane almıştım.
celalettin abi dogru söylüyorsun ücretsiz kargo olan sitelerde bulmak gerekli bu aparatı sürekli aliexpress den alışveriş yapıyorum orada yok malesef yada isim değişikliği var arıyorum ama

Tower'da 30 dolar. Nakliyeyi bilmiyorum...

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol