Aileronsuz dönüş

Hakan Akol

Yeni Uye
İlgi Alanı
Hepsi
Selamlar
Ailerons olmadan, sadece motorların gücünü azaltıp çoğaltarak dönüş yapacak bir model uçak yapmak istiyorum;
6 adet fırçalı motoru 2 adet esc ye bağladım.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Akü yü takar takmaz tüm motorlar çalışmaya başladı.
Bu normal midir?
Kumandaya nasıl bağlanacak ve ayarlar nasıl yapılacak konusunda yardım ve destek arıyorum.
Teşekkürler
Saygılarımla

Hakan bey, esc'lerin üzerindeki etikete göre, pil girişine motorları, motor girişine de pili bağlamış görünüyorsunuz. Esc'lerin zarar görmüş olma olasılığı da var, hiç birşey olmamış olma olasılığı da. Motorların özelliklerini bilemiyorum ama 3v'luk oyuncak motorlarına benziyorlar. 2s lipo voltajı 7.4v.
Merak ettiğiniz diğer hususlar en temel bilgiler olup, forumumuzdaki yeni başlayanlar konularını okuyarak rahatlıkla cevap alabileceğiniz bilgiler.

merhaba esc de iki çıkış fırçalı ,üç çıkış genelde fırçasız olmakta, resimde bec çıkışıda var bu ince silikon
üçlü kablo alıcıya bağlanacak yalnız iki esc olduğu için paralel yapmanız gerekecek isterseniz bu konuyu araştırın bi.
forumda sizin projeden yok zannedersem iki esc ile ilgili yalnız motor gücünü kesip azaltarak sağa sola dönemezsiniz ,
kart olmadan oda drone için kullanılan kartlardan yoksa alıcıyla tek başına yapamazsınız .saygılarımla.