ali express ten alınma basecam gimbal kontrol kartı fimewire yükleme sorunu

İlgi Alanı
Multikopter
mrhblr,

linkteki kontrol kartından elimde 2 tane var ikisinede fimewire yüklerken bir sorun oldu brick mi oldu ne oldu çözemedim bilgisi olan varsa yardım edebilir mi connect diyorum bağlanmıyor arayüzden ayarlara müdahale edemiyorum,

Sorunun tam olarak ne olduğunu anlayamadım ama usb ile arayüze giriş yapamıyorsanız ftdi ile yeniden firmware kurulumu yapabilirsiniz. Onu da mı yapamıyor kart onu anlayamadım

Mrb izzet bey,
O is ile ilgileniyorum uzun zamndr ama sanirim dogru baglantilari yapamadim bi aralar arduino ile falnda denedim yapadim

Elinizde eğer ftdi kartı varsa, sizin kartın üzerindeki Tx'i-RX'e; Rx'i TX'e; GND'yi GND ye bağlamanız gerekiyor ardından da karta başka bir kaynaktan pilden olabilir elektrik vermeniz gerekiyor sonrasında program ile versiyonu yükleyebiliyor olmalısın. Bağlantılarınızı nasıl yaptınız bu şekilde mi?

Ftdi kartm var evet dedginz seklde baglant yaprkta denedgm oldu Netten gordgm kadryla O seklide de denedim ama enerjiyi usbdn vermstm izledgm video da oyleydi yarin usb baglntisni kullnmdn pil ile besleme yapip tekrr deneycgm sonucu yazarm verdgnz bilgilr icn teskkrlr..

Yok normal şartlarda usbden de elektrik vermenizde bir sakınca yok, ama usb ile bilgisayara bağlayıp bağlanırsanız firmware yükleyemezsiniz. Ben bu karışıklığı önlemek için doğrudan pilden güç sağlanmasını öneriyorum. Bir de TX ve RX bağlantılarının çapraz olmasına dikkat ederseniz bence başarıyla yapacaksınızdır. Yarın haberini bekliyor olacağım bir sorunla karşılaşırsanız yardımcı olmaya çalışırım :)

Cok teskkrlr Evet capraz baglantiya dikkt edyrm dedignz gbi deneyip birkez de pille guc verip deneycgm insallah son durumu yazacgm aslinda bu sorundan once hava cekmlrmz kismna amator kisa bir video eklemk istedm ama basarli olamadmn nette bir sknti vardi yarin onada bakacgm :saygilar:

tekrar mrb izzet bey,

denemeyi yaptım şu anda hala deniyorum ftdi kart ile tx rx çapraz ve gnd yi bağlayıp pilden enerji verdim ilgili portu seçtm basecam arayüzü , xloader , arduver ile de denedim hiç bir şekilde görmüyor acaba nerde hata yapıyorum port sürücüleri yükledim bağlantı hızlarını falan da eşitledm :rolleyes: