Alıcı ışıgi yanmiyor

Pilimi şuan ölçtürdüm 3.7 çıktı

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Pili bugün ölçtürdüm 3.7 volt çıktı
Pilim 2S 7.4 volt orjinali yarı yarıya düşmüş
O zaman bir şarj aleti alacağım bildiğiniz bir marka varsa paylaşabilir misiniz?

Şarj aleti çeşit ve marka olarak çok da, malum döviz kurlarından fiyatları uçmuş durumda, ne diyim şimdi sizin bütçenizle doğru orantılı ve bu hobide ilerisini hedefliyorsanız ona göre iyi bir şarj aleti edinin derim, yoksa basit bir "imax b6" işinizi görür.
Ben "ISDT Q6 PLUS" kullanıyorum son 2 senedir ve çok memnunum tavsiye ederim ama şu an 600 TL. gibi fiyatları var.
Yada şöyle basit fakat işinizi görecek bir şeyle bir müddet idare edersiniz.

Tıkla:
:saygilar:

Şarj aleti çeşit ve marka olarak çok da, malum döviz kurlarından fiyatları uçmuş durumda, ne diyim şimdi sizin bütçenizle doğru orantılı ve bu hobide ilerisini hedefliyorsanız ona göre iyi bir şarj aleti edinin derim, yoksa basit bir "imax b6" işinizi görür.
Ben "ISDT Q6 PLUS" kullanıyorum son 2 senedir ve çok memnunum tavsiye ederim ama şu an 600 TL. gibi fiyatları var.
Yada şöyle basit fakat işinizi görecek bir şeyle bir müddet idare edersiniz.

Tıkla:
:saygilar:
İmax b3 işimi görür değil mi bir de bunların şarj süresi ne kadar

İmax b3 işimi görür değil mi bir de bunların şarj süresi ne kadar
İşinizi göreceğini zaten söyledim. ;)
Şarj bitince üzerindeki ledlerin rengi değişir, sizde anlarsınız şarjın bittiğini.
Şarj süresi pilin amperi ile doğru orantılıdır, yani şarj süreleri pillere göre değişir.:saygilar:

İşinizi göreceğini zaten söyledim. ;)
Şarj bitince üzerindeki ledlerin rengi değişir, sizde anlarsınız şarjın bittiğini.
Şarj süresi pilin amperi ile doğru orantılıdır, yani şarj süreleri pillere göre değişir.:saygilar:
Siparişimi verdim ? Arıza iinsAllah bundandir ?

Gökhan, pil zarar görmüş olabilir. Şarj cihazının siparişini iptal edin, onun yerine 2S pil alın. Ben size B3 gönderiyorum. Ücretsiz. Kargo size ait olmak üzere.
Valla doğru yani, oruçtan her halde, ben nedense bir hücre 3.7 ye düşmüş diye algılıyorum sabahtan beri.. Pil ölmüş malesef.:)

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari
Görünürde pil bitmiş, "arıza" denilebilecek bir durum değil, ammaa..
Deneme yaparken; kısa devre durumu yada kutupları yanlışlıkla ters bağlama durumu olduysa bilemem..
İnşallah değildir.:D
Ben normal bağlantısıni yapmıştım yani çalışıyordu birden kesildi kısa devre olsa öyle olmazdi galiba değil mi

Gökhan, bak levent abi sana şarj aleti gönderecekmiş, senin pil malesef ölmüş kardeşim, sen bir tane pil alacaksın, sonra da hücre başına 3.7 voltu geçirmemeye dikkat ederek kullanacaksın,:saygilar:

Hücre başına olması gereken minimum voltaj 3,7 olduğuna göre senin pilinde 2S yani 2 hücreli olduğuna göre ölçtüğün zaman 7.4 volt görmen lazım bitmiş halinde.
sen toplamda 3.7 volt gördüğüne göre hücre başına 3.7/2 = 1,85 volt gibi bir değer çıkıyor ama tabi bu tamamen matamatiksel hesap, yani hücrenin bir tanesi tamamen SIFIR lanmış da olabilir. Hücreleri ayrı ayrı ölçmek lazım. zaten 3 voltun altına inmiş hücreler genelde toparlanamaz. Evet bazı metodlar var hücreleri toparlamak için ama performans beklemek pek de mümkün olmuyor.
Bak sana daha önce okumanı önerdiğim linkleri okumanı tekrar öneriyorum.

Hücre başına olması gereken minimum voltaj 3,7 olduğuna göre senin pilinde 2S yani 2 hücreli olduğuna göre ölçtüğün zaman 7.4 volt görmen lazım bitmiş halinde.
sen toplamda 3.7 volt gördüğüne göre hücre başına 3.7/2 = 1,85 volt gibi bir değer çıkıyor ama tabi bu tamamen matamatiksel hesap, yani hücrenin bir tanesi tamamen SIFIR lanmış da olabilir. Hücreleri ayrı ayrı ölçmek lazım. zaten 3 voltun altına inmiş hücreler genelde toparlanamaz. Evet bazı metodlar var hücreleri toparlamak için ama performans beklemek pek de mümkün olmuyor.
O zaman şarj yapıp dolduktan sonra tekrar ölçeceğim o zaman belli olur ne olduğu herhalde