Aliexpress XK K110 Siparişi

Abilerim selam XK K110 siparişimde son takip güncellemesinde böyle bir durum var PTT de takip edemiyorum ama bir yurtdışı sitesinden takip edebiliyorum ve paket teslim edildi mi diyor edilecek mi diyor anlamadım lütfen yardım ederseniz çok sevinirim ve eğer teslim edildi diyorsa da ben ürünü teslim almadım ve paket galiba kocaeli izmite gitmiş ben İstanbul da oturuyorum. Paketin yanlış yere teslim edilme ihtimali yoktur değil mi çünkü pil siparişi söyledim aynı adresle bana ulaştı yaklaşık 2 hafta önce

,
23/05/2020
23:30:59
12 gün

Uçak yükleme

referans bilgisi
Hedef ülkeye gitmeden önce bir uçakta yükleme.
Ortalama olarak, bu operasyon 2 ila 7 gün sürer, ancak bazen bu operasyon daha uzun bir süre geciktirilebilir. Bu, uçuş rotalarının özelliklerinden ve onu uçakla taşımak için en uygun ağırlığın oluşmasından kaynaklanmaktadır. Örneğin, kargo uçaklarının en az 50-100 ton taşıyabildiği için Çin'den kalkışlar ertelenebilir.

Havayoluna devretmek

Cainiao

2020/05/29
17:27:00
18 gün

Müşteriden mal alan Gonderi musteriden alinmistir (OTS)

Çin (İç Diu)
Yeni Türkçe Mesaj (PTT)

Ağırlık: 750 gr.
06/02/2020
18:54:00
22 gün

Gönderme (çıkış) ve çözümler döviz bürosunda (Otb) Alınan öğenin merkezinde idi

Çin (İç Diu)
Yeni Türkçe Mesaj (PTT)

06/03/2020
04:28:00
23 gün

Gonderi disina yurt sevk uzantısı (Giden) mallar varış ülkesine (OTP) aktarıldı

Çin (İç Diu)
Yeni Türkçe Mesaj (PTT)

04.06.2020
23:10:00
24 gün

Yurtdışına gönderme gönderildi Yurtdışına ürün gönder (EDI alındı)

Çin (İç Diu)
Yeni Türkçe Mesaj (PTT)

06/12/2020
06:32:48
32 gün

Kalkışlar (varışlar) ve kararlar Döviz bürosunda alma kalemi merkezinde (Inb)

Türkiye
Yeni Türkçe Mesaj (PTT)

2020/06/15
07:07:42
35 gün

Gümrükten ayrılma, sol (itibaren) Gümrükten ürün iade (Inb)

Türkiye
Yeni Türkçe Mesaj (PTT)

2020/06/15
13:07:40
35 gün

Yurtdışında işyerine girilen posta varış kaydı olarak kabul edilir

ULUSLARARASI PİM İSTANBUL (AVR) BAŞAKŞEHIR
Yeni Türkçe Mesaj (PTT)

2020/06/15
13:07:42
35 gün

Gümrük Haftasonu

Yeni Türkçe Mesaj (PTT)

2020/06/15
16:49:12
35 gün

Fermuar işyerinde göründü ve işyerinde fermuar gönderildi

Yeni Türkçe Mesaj (PTT)

17.06.2020
3:40:19
37 gün

Bir gönderim merkezi gönderildi (saat:) Gönderim yeri ofisinde teslim (Inb)

Türkiye
Yeni Türkçe Mesaj (PTT)

17.06.2020
4:33:26
37 gün

Fiziksel teslimat için mal gönderme (MOS)

Türkiye
Yeni Türkçe Mesaj (PTT)

17.06.2020
9:40:19
37 gün

Posta işyerine geldi

CHAIROVA KOCAELIIZMIT
Yeni Türkçe Mesaj (PTT)

17.06.2020
10:33:26
37 gün

Distribütör Dali-Cihet№: 414208107

CHAIROVA KOCAELIIZMIT
Yeni Türkçe Mesaj (PTT)

17.06.2020
12:14:09
37 gün

Teslim Edildi

CHAIROVA KOCAELIIZMIT ATATUR

Bu da resimli olarak takip güncellemeleri dün yoktu öğlen girilmiş hepsi aliexpress sitesinde de Ülkeye geldiğne dair hiç bir şey yok bir sinir bastı beni

Kargon yanlış yere teslim edilmiş . Büyük ihtimalle kargonun üzerindeki adresi çinli firma yanlış girmiştir . Çinli firmadan kargonun üzerine yapıştırılan adresi iste mutlaka . O cihet numarası kargoyu getiren memurun numarasıdır . T. C kimlik no gibi sabittir . Ptt ye gidip cihey numarasını söyle ve memur arkadaşın telefon numarasınj iste . Alabilirsen kargonun verildiği adresten ürünü belki geri alabilirsin .

RB961625985SG bu abi takip numaram ben şimdi satıcıya tam olarak ne yazayım
My cargo was delivered to the wrong address. I talked to PTT, my cargo inquiry number is wrong, you need to send me a new one. Please solve this problem. bunu yazdım satıcıya

Son düzenleme:
Ve anlamadığım bir durum daha var sadece bu sitede böyle gözüküyor. acaba site mi yanlış veriyor anlamadım

• Beğen
Tepkiler: Taha KOÇAK
Birde böyle bir durum var ben satıcıya 15 haziranda mesaj atmıştım ürünüm nerede çinden ayrıldımı diye o da bana

Arkadaş, anlayışınız için çok teşekkür ederim. Parsel zaten çin'den ayrıldı, ama hala türkiye'ye ulaşmadı. Parseli yarı yolda Transmiting, lütfen birkaç gün sabır beklersiniz. Saygılarımla.

diye bunu atmıştı fakat bu sitede ürün zaten 15 haziranda başakşehir pimdeymiş gerçekten kafam çok karıştı bir yandan çokta sinirlendim ne yapacağımı bilemiyorum ilk siparişim olduğu içinde.

• Beğen
Bu ürünün kargo takip numarası ile ptt ye girilmii bir bilgi yok . En kötü takip edeceğin yöntem ürünü onaylamadan sürenin dolmasını ve ürünün eline ulaşmadığını beyan etmek olur . Normalde 17track isimli takip sayfasında kargo sürecini rahatça takip edebilmelisin . Ama ne ptt kargoda bilgi çıkıyor nede 17track te adam gibi bir takip bilgisi var . Hatta global caiano da bile bilgi yok . Diğer yerlere bakmana gerek yok çünkü bilgi doğru olsa bile ptt ye girilmiş herhangi bir EDI bilgisi olmadığından kimse kargoyu aldın ama yalan söylüyorsun diyemez . O cihet nolu kargo paylaşımı bilgisini göz önüne alırsan ozamanda daha evvel yazdığım üzere ürünün yanlış kişiye teslim edilmiş olur ki ozamanda dispute opsiyonu kullanırsın ama biraz bekle bakalım diğer takip sayfalarında bilgi güncellemesi yapılacakmı.

Son düzenleme:
Bu ürünün kargo takip numarası ile ptt ye girilmii bir bilgi yok . En kötü takip edeceğin yöntem ürünü onaylamadan sürenin dolmasını ve ürünün eline ulaşmadığını beyan etmek olur . Normalde 17track isimli takip sayfasında kargo sürecini rahatça takip edebilmelisin . Ama ne ptt kargoda bilgi çıkıyor nede 17track te adam gibi bir takip bilgisi var . Hatta global caiano da bile bilgi yok . Diğer yerlere bakmana gerek yok çünkü bilgi doğru olsa bile ptt ye girilmiş herhangi bir EDI bilgisi olmadığından kimse kargoyu aldın ama yalan söylüyorsun diyemez . O cihet nolu kargo paylaşımı bilgisini göz önüne alırsan ozamanda daha evvel yazdığım üzere ürünün yanlış kişiye teslim edilmiş olur ki ozamanda dispute opsiyonu kullanırsın ama biraz bekle bakalım diğer takip sayfalarında bilgi güncellemesi yapılacakmı.
Aynen abi benimde dikkatimi çeken nokta dediğin gibi burası. xk k110 ile aynı anda aynı adresle pil siparişim olmuştu Ülkeden çıktıktan sonra kargo takip nosu değişmişti yeni numarayı elime ulaştıktan sonra öğrendim fakat her bilgi ptte adım adım yazılmış sadece ben takip numarasını bilmediğim için takip edememişim ürün teslim aldıktan 3 saat sonrada teslim alındı olarak güncellenmişti ptt sayfasında fakat helikoptere gelirsek ptt sayfasında hiç bir şey yok bir umut belki track24 sitesinde hata vardır bakalım satıcı yarın ne cevap verecek çok teşekkür ederim hepinize yardımlarınız için.

• Beğen
Bu sabah satıcıyla konuştum ve birazda olsa şu anda rahatlamış gibiyim. Satıcı posta merkezini aradı ve ürün adresinin doğru olduğunu teyit ettirdi ardından Aliexpress çalışanı daha ürünün Ülkeye ulaşmamış olduğunu söylemiş. Satıcı da lütfen bu siteyi dikkate almayın site yanlış gösteriyor dedi ve bana CAİNİAO sitesinden takip etmemi söyledi birde kargonun üzerine yapıştırdığı adresi gönderdi adres numara posta kodu filan hepsi doğruydu artık bakalım inşallah elime ulaşır en yakın zamanda hepinize ayrı ayrı yardımlarınız için ilgilendiğiniz için çok teşekkür ederim RCKolik ailesi. :)