Aliexpressten alışveriş hakkında..

Sepete atar ödeyeceğiniz rakama bakarsınız.
Rakam makulse satın alırsınız.
Abi çok haklısınız da burda işin maddi kısmından çok mantık kısmı kafa kurcaladı onu tartıştık aslında. Yoksa dediğiniz gibi fiyat uyarsa ne kazandığı bizi alakadar etmez. Saygılar

Arkadaşlar bu iş bu kadar didik didik edilmeye değmez.
Bir ürüne ihtiyacınız vardır.
Aliexpress'ten bulursunuz.
Sepete atar ödeyeceğiniz rakama bakarsınız.
Rakam makulse satın alırsınız.
Bitti.
Satıcı nereden ne kazanmış niye ilgilendirir ki bizi???
Sümer abi çok özür dilerim ama ortada haksız kazanç varsa ilgilendiriyor.Ben en azından alışveriş yapmıyorum bu tip satıcılardan...

Sümer abi çok özür dilerim ama ortada haksız kazanç varsa ilgilendiriyor.Ben en azından alışveriş yapmıyorum bu tip satıcılardan...
Buralardan hiçbir şekilde bulamayacağın kritik bir parça varsa ya da aynı ürün bizim piyasanın yarı fiyatına maloluyorsa yine almazsın değil mi? Çok mantıklı...
Son kullanıcı olarak sana toplam maliyet makul düzeyde ise kazancın haksız olduğunu iddia etmek hiç kolay değil.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Deniz Tanrıverdi
N11'de de Çin'li satıcılar var. 2 hafta önce bir kaç servo aldım, bugün Aras Kargo ile geldi. Çok hoşuma gitti, vergi vs dahil fiyata. Tekrar sipariş verecektim, baktım ürün gelene kadar fiyat 2 kere artmış. Neyse yapacak bir şey yok.

konuyu uzatmadan fiyati düşük gösterip kargo ücreti ile kargo ucretsizlerle ayni fiyata gelmesinin yegane amaci kazanç değil, listelerde düşük fiyat kategorisinde başlarda yer almaktir. Fiyatlar aşaği yukari bellidir onemli olan saticinin guvenilirligi, gonderim sekli ve sizin ihtiyacınız..

Düşük fiyat siralamasi yapan müşterileri kazanmak istiyorlar.

• Beğen
Tepkiler: Gökhan Bilgiç
Pekala o zaman ben de müsadenizi alarak konuyu fazla dağıtmadan bu konu üzerinden şu soruyu sormak isterim. Bu pandemi sürecinde aliex’den sipariş veren arkadaşlar varmıdır? Var ise kargo gelme süresi kaç gün sürdü? Ve bir sorum daha olacak diyelim 100 $ bir sipariş verdim bunun bana burada ptt ne kadar gümrük vergisi çıkaracak? En en en son yurt dışı siparişim 7 sene önce infinity hobby di!!! Ama candı 10 günde gelirdi ??? Ahh eski günlerrrr

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari
Pekala o zaman ben de müsadenizi alarak konuyu fazla dağıtmadan bu konu üzerinden şu soruyu sormak isterim. Bu pandemi sürecinde aliex’den sipariş veren arkadaşlar varmıdır? Var ise kargo gelme süresi kaç gün sürdü? Ve bir sorum daha olacak diyelim 100 $ bir sipariş verdim bunun bana burada ptt ne kadar gümrük vergisi çıkaracak? En en en son yurt dışı siparişim 7 sene önce infinity hobby di!!! Ama candı 10 günde gelirdi ??? Ahh eski günlerrrr
Ali ve Banggood'dan alışveriş yaptım bu dönemde. Ali geliş süresi farksızdı. 44 liralık ürüne 18 lira vergi vs ödedim.
Banggood'dan 1300 liralık ürüne 120 lira vergi vs ödedim.

Ben sanırım çinden son 5 ayda çok sayıda sipariş verdim, Bizde işler ters gidene kadar sıkıntı yaşamadım. Mart 25den sonra verdiğim siparişlerin arasında bugün (yakşalık 2 ay sonra) gümrüğe giren de oldu, 10 içinde teslim adlığımda oldu. Yani benim görüşüm, çin siparişlerinde bir değişiklik yok. Eskiden olduğu gibi neyin ne kadar sürede geleceği hiç belli olmuyor. Gümrük konusuna gelince de, memur paketi açmaya üşenip içinde 250USD lik ürün olan pakete kafasına göre 20tl vergi yazıldığını da gördüm, ufacık içinde 5usdlik mal olan pakete 20 TL vergi yazıldığını da gördüm. Bu da aynı durumda gümrük konusu değiştiğinden beri neyin ne olduğunun belli olmadığı karmaşa devam ediyor.

selamlar
da 570 tl

ise yaklaşık 400 tl

sıkıntı ise 21 tane seçenek var ve sol el gazı ve 10 kanal alıcılı olan hangisi
ve güvenip getirtebilirmiyiz

Şimdi aklıma geldi. Gümrük vergisi ürün fiyatı üzerinden belirlenir. Ürün fiyatı düşük, nakliye yüksek olduğunda ödeyeceğimiz vergi de azalır.

Aliex’ den alıgn 450 pro flaybarlı ve 500 flybarlı sipariş vereceğim memnun kaldığınız bir satıcı varmıdır ? Link paylaşabilirseniz çok sevinirim.

Ve anladığım kadarı ile aliexp den ve banggood dan alışveriş yapan arkadaşlarım memnun.