Anahtarlık Kamera hakkında önemli bir bilgi

junkersju

Çalışkan Uye
herkese selam
malum multikopterle çekim furyası aldı başını gidiyor
önemli donanımdan bir tanesi çekim için kamera burda benim gibi bütçe kısıtı (içişlerinin şerhi)yaşayanlar için anahtartarlık kamera iyi bir seçim olabilir .ilk çekimlerim görültülü ve parazitli idi ve gene bir yirmiliğin boşuna gittiğini düşünürken görüntülerin motorları aktiv edildiğinde ortaya çıktığını farkettim. DİY mentalitesi harcımda olduğu için çözüm üretmeye başladım.

şimdi en iyi görüntüyü anahtalık kameranın üzerinde mic deliği var orayı çift taraflı bandla veya muadili bir bandla güzelce izole ederseniz parazitlenme ve gürültü yüzde doksan azalıyor ve hatırı sayılır çekimler yapılabiliyor.benim o şekilde başarılı çekimlerim var paylaşmak istedim, uygulamadan herkes kendi sorumludur.

anahtarlık kamera hakkında önemli birbilgi

Ümit bey, O hatırı sayılır çekimlerinizden bir kaç örnek alabilirmiyiz...

selamlar
tabiiki

şu yüklemeyi becerebilirsem

Ümit Piriştina' Alıntı:
selamlar, tabiiki

şu yüklemeyi becerebilirsem
Yükleme derken forumda paylaşmayı kasdediyorsanız : Öncelikle videoyu Youtube yüklüyoruz, sonrada aşağıdaki konuda anlatıldığı şekilde youtube linkini mesaj içinde paylaşıyoruz :)

Bu arada bildiğim kadarı ile çok değişik modelde ve versiyonda Anahtarlık kameralar mevcut. Hatta en iyisi şu Versiyon (Örneğin 808 #16 HD gibi) ve modeldir diye nette paylaşımlar olduğunu hatırlıyorum. Sizin kullandığınız hangisi. Link verebilir misiniz Umit Bey :)

selamlar
anahtarlıkkamera serileri konusunda pek bir bilgim yok ,tecrübem ucuz aldığım bu kameradaki parazitlenmeyi mic deliğini kapatarak yüzde doksan önledim.reklam değilse ki öyle olmasını istemem.ürün bu link

bunlarda onunla çekimlerim. uygun değilseler silin lütfen

Ümit Bey açıkçası ben mikrofon deliğini izole etmenden önceki kaydı da merak ettim. Çünkü gözüken o ki Jelly Effect şu durumda halen çekimnizi etkiliyor malesef.

Ne kadar fark ettiğini önceki halini gördüğümüzde çok daha iyi anlayabiliriz. Eğer böyle bir kayıt varsa eklerseniz faydalı olacaktır. ;)

Paylaşımınızdan anladığım kadarıyla gerçekten bariz bir azalma olmuş. %p Hiçbir yatırım yapmadan gayet basit bir izolasyonla yapılabilen sizin keşfettiğiniz bu bilgiyi bizlerle paylaştığınız için teşekkür ederiz. :saygilar:

silmediysem dosyalara bir bakayım olmazsa önce ve sonra çekim yaparım birde mehmet bey çok haklı kameranın kendi fotoğrafını ekleyim

Ümit Piriştina' Alıntı:
selamlar
anahtarlıkkamera serileri konusunda pek bir bilgim yok ,tecrübem ucuz aldığım bu kameradaki parazitlenmeyi mic deliğini kapatarak yüzde doksan önledim.reklam değilse ki öyle olmasını istemem.ürün bu link

Ümit Bey verdiğiniz linkteki kameranın fiyatı 20 TL. Benim söylediğim 808 #16 HD kodlu ya da benzeri anahtar kameralar $30-$40 civarı. Zannedersem sizin aldığınız HD değil.
Esas olan sizin işinizi görüp görmesi %p
Ama Türker katılıyorum görüntülerde hala Jelly Effect var. Bence kameranın montaj yeri ve şekli üzerinde biraz daha araştırma yapın. Vibrasyonu kameraya daha az iletirseniz, çok daha başarılı sonuç alırsınız.

Bu arada benim dediğim kameranın örneği, Ebay'da $39

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Buda dünyaca ünlü inceleme ve paylaşım forum sayfası. Dikkat edilirse konu tam 1113 sayfa :D

ümit bey videolar güzelmiş.paylaşımlarınız için teşekkür ederim.çekimi yapan helikopteri de merak ettim.
bu arada videoda dikkatimi çeken; 2 3 tane 19 plakalı ( çorum ) arabaları görünce sevindim :)
ve şaşırdım gerçekten. malum memleket hasreti. ;) :)
sevgiler,,,saygılar,,,selamlar..........

selamlar,
tahminin doğru

selamlar mehmet bey
benim satın aldığım kamera dış görüntü olarak resmini vermiş olduğunuz kameranın aynısı

yabancı bir forumda bu 808 16 ve 808 8 üzerine güzel bir paylaşım vardı geçen sene internette bir şekilde rastladım ordan aklımda bu tür kameralar kaldı sanırım. bu tür kameralar ne kadar hd ise benim kullandığım kamerada okadar.sonuçda bunlar
cmos ve ccd değil .biraz uğraş ile jelly effect olayını minimize edebilirim diye düşünüyorum aslında geçen kış evde, bina dış izolalasyon stroforundan yaptığım 125cm (plakalar 125cm uzunlukda ) kanatlı piper muadili uçağım için düşünüyordum.lensin yanındaki mic.deliği farkettiniz orayı kapattım ve bayağı bir düzelme oldu şimdi ben kamerayı açıp mikrofon bağlantılarını iptal etmeyi düşünüyorum artı birde enaz titreşimli yere sabitlersem yirmi liraya goprom olur ;D

yoruma açık :)

Umit bey, aynen biraz ugras ile daha iyi sonuc alabilirsiniz. Netice de sizin de dediginiz gibi 20 TL GoPro nuz var, daha ne olsun :thumbup:

sesli olan :coolxf:

sesli :coolxf:

Ümit Piriştina' Alıntı:
Bu arada küçük kızımızda sizi çekmiş ;) Inişte bir sıkıntı olduğu galiba, epey sert ve ani bir iniş olmuş gibi :)