Andruav Programı -4- (Sınırsız telemetri & FPV) Yer İstasyonu Kullanımı (Android - Qgroundcontrol)

İzzet Camcıoğlu

Moderator
İlgi Alanı
Multikopter
Herkese merhaba, geçtiğimiz haftalarda "Qgroundcontrol" programına genel bir giriş yapmıştık. Bu video ile birlikte andruav serisine kaldığı yerden devam ediyorum. Bu video içeriğinde andruav sistemini kullanarak multikopterdan aldığımız veriyi yer istasyonunda değerlendirmek için kullanılabilen iki farklı modu göstermeye çalıştım. İlkinde pasif telemetri ile andruav programını sadece bir aracı olarak kullanarak tüm veriyi Qgroundcontrol'e aktarmayı, ikinci aşamada ise aktif modunu kullanarak doğrudan andruav programının kendisini kullanmayı göstermeye çalıştım. Bu iki videoda uçuş örneği yok sadece programların yerde gösterimi var. Sebebide tüm bu özellikleri uçuşlar sırasında göstermek zor olacağı için. Bununla ilgili serinin son videosunda bu özellikleri hızlıca kullandığım bir uçuş videosu da paylaşmaya çalışacağım. Umarım faydalı olmuştur. Yorumlarınızı bekliyorum :)

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu iki videoda uçuş örneği yok sadece programların yerde gösterimi var. Sebebide tüm bu özellikleri uçuşlar sırasında göstermek zor olacağı için. Bununla ilgili serinin son videosunda bu özellikleri hızlıca kullandığım bir uçuş videosu da paylaşmaya çalışacağım.
Her ne kadar yapacağını bilsek de, canlı model üzerinde bunları görüyor olmak insana ayrı bir keyif veriyor :thumbup:

Tekrar ellerine, emeğine sağlık Izzet kardeşim :bravo:

Her ne kadar yapacağını bilsek de, canlı model üzerinde bunları görüyor olmak insana ayrı bir keyif veriyor :thumbup:

Tekrar ellerine, emeğine sağlık Izzet kardeşim :bravo:
Mehmet abi bir başka itiraf gelsin :) Program son güncelleme sonrası daha stabil bir hal kazandı. Öncesinde özellikle hem telemetri akışı hem video akışı yaparken sorun yaşıyordu ve arka arkaya gönderilen komut olunca program takılıyor sonra bir anda o komutları cihaza aktarıyordu bu da sıkıntı oluyordu. Program yapımcısı çok ilgili kendisi ile görüştüm bunları halletti diyebilirim ama bu süreçte tabi ben çekimlerini yapamadım şimdilik o yüzden yerden özelliklerine bakıyoruz en kısa zamanda uçuş örneklerini halletmeye çalışacağım :)

Eline sağlık İzzet hocam, ilgi çekici gerçekten. :)
Çok teşekkür ederim ilginizi çekmesine çok sevindim :saygilar::thumbup:

Mehmet abi bir başka itiraf gelsin :) Program son güncelleme sonrası daha stabil bir hal kazandı. Öncesinde özellikle hem telemetri akışı hem video akışı yaparken sorun yaşıyordu ve arka arkaya gönderilen komut olunca program takılıyor sonra bir anda o komutları cihaza aktarıyordu bu da sıkıntı oluyordu. Program yapımcısı çok ilgili kendisi ile görüştüm bunları halletti diyebilirim ama bu süreçte tabi ben çekimlerini yapamadım şimdilik o yüzden yerden özelliklerine bakıyoruz en kısa zamanda uçuş örneklerini halletmeye çalışacağım :)
Süper haber %p Böyle ilgili geliştiricilere ulaşıp, geri bildirim almak harika bir şey :thumbup:

• Beğen
Tepkiler: İzzet Camcıoğlu