Ankara model uçak pisti uçuş yasağı?

İlgi Alanı
Hepsi
Selamlar Mamak model uçak pistini seçmeme rağmen sgmh 'da "Yeşil taralı alanlar hariç sportif amatör uçuş yapamazsınız." uyarısı çıkıyor. İşin garibi Ankarada yeşil taralı alan yok. Konu hakkında bilgisi olan var mı?

Son düzenleme:
Ankara valiliğinin uçuşa yasak bölgelerle ilgili genelgesi şu:
Bu genelgeye göre oluşturulmuş şöyle bir yasak bölge haritası var:

Bu haritada belirtilen kırmızı alanların dışında kalan bölgelerde hobi amaçlı uçuş yapmak için izin alınma zorunluluğu yok bildiğim kadarıyla.
500gr üstü modelinizi kaydettirdiyseniz izin almaksızın Mamak pistinde yasal olarak uçuş yapma izniniz var.

Ankara valiliğinin uçuşa yasak bölgelerle ilgili genelgesi şu:
Bu genelgeye göre oluşturulmuş şöyle bir yasak bölge haritası var:

Bu haritada belirtilen kırmızı alanların dışında kalan bölgelerde hobi amaçlı uçuş yapmak için izin alınma zorunluluğu yok bildiğim kadarıyla.
500gr üstü modelinizi kaydettirdiyseniz izin almaksızın Mamak pistinde yasal olarak uçuş yapma izniniz var.

Benim bildiğim şu şekilde, yeşil alan dahi olsa sisteme girip izin almamız gerekiyor. Zaten yeşil alanlarda izin aldığınızda size bir kaç dikkat sorusu soruyor sonra direkt izniniz çıkıyor.

Ama ben Ankarada hiç yeşil alana denk gelmedim.
Siz değerli üyelerin bildiği bir yeşil bölge varmı ankara da?

Bursa da bu amaca açılmış birçok alan mevcut, keşke Ankarada da olsa da korkusuzca uçuşlarımızı yapabilsek. Ar-Ge çalışmalarımıza da bu sayede rahatça ilerletebiliriz.

Benim bildiğim şu şekilde, yeşil alan dahi olsa sisteme girip izin almamız gerekiyor. Zaten yeşil alanlarda izin aldığınızda size bir kaç dikkat sorusu soruyor sonra direkt izniniz çıkıyor.

Ama ben Ankarada hiç yeşil alana denk gelmedim.
Siz değerli üyelerin bildiği bir yeşil bölge varmı ankara da?

Bursa da bu amaca açılmış birçok alan mevcut, keşke Ankarada da olsa da korkusuzca uçuşlarımızı yapabilsek. Ar-Ge çalışmalarımıza da bu sayede rahatça ilerletebiliriz.
Bursa’ da ki yerleri yazabilir misiniz lütfen?

Bursa’ da ki yerleri yazabilir misiniz lütfen?

Mesudiye, mudanya ve kestel de gözüküyor. Bursayı çok bilmiyorum ama böyle yerlerin kazandırılması güzel birşey.

Keşke Ankaradaki vecihi hürkuş pisti gibi yerler de bu yeşil bölgelere eklense..

Ben hangi modeli uçuracaksam araca koyuyorum.Uçurduğum alan bir tarlanın kenarı Pilini tak trim ayarlarını gözden geçir havalan ve in toplam 15dk sürüyor.Bir başka model varsa 15dk da ona olduda bitti maşallah.:)???

Çok mantıklı Erdoğan bey :D bende aynı şekilde 10-15 dk içerisinde uçup kaçıyorum :D ama tedirgin oluyor insan.. Birde hobi dışında ar-ge uçuşlarım oluyor onlarda bilgisayarla uğraşmam gerekiyor. Bu gibi durumlar için insanın içi rahat olur en azından.