Ankaradan Selamlar

sancos

Yeni Uye
Merhaba Arkadaşlar. Öncelikle kendimi tanıtayım.

Adı : Serdar
Soyadı : ÖNAL
Nereden : Ankara
Mesleği : İnşaat Mühendisi
Hangi RC Model ile ilgileniyorsunuz (Heli/Uçak/Quadro/FPV/Araba..) : Şimdilik off road ama cesaret edebilirsem heli
Var ise Modelcilik Tecrübeniz: 5 ay
Forumumuzu Nerden Duydunuz ? : Arama motoru
Kullandığım Model(ler) : hpi trophy truggy flux

Çocuğuma oyuncak araba araştırıken acaba biraz daha hızlısı varmı derken bu hobiyi keşfettim. Sonra ilk arabamı 1. ayın sonunda 1/16 e revo aldım ve 2. ayın sonunda 1/8 trophy şase alarak devam ettim. Şuan tek aracım trophy. Açıkcası gözüm çok korktu. Elektronik kısmı tam bir muamma. Neyse forumda fazlaca soru soracağım. Herkese iyi günler diliyorum.

Ankaradan Selamlar

Aramıza Hosgeldin Serdar :)

Heli ile ilgili her türlü sorunda elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışırız. Araç konusunda ise cok fazla deneyimli arkadasımız yok ne yazık ki. Üyelerin %99 ucan modeller ile ilgileniyor. Ama yine de temel sorularında elimizden geldiğince, bildigimiz kadarı ile yardımcı olmaya çalışırız :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ankaradan Selamlar

Serdar aramıza hoşgeldin , :saygilar: , araba kullanan üyemiz az gibi görünse de , sana yardım edecek kadar bilgili ve tecrübeli arkadaşlarımız olabilir yine de...
Ancak arabanın heyecanından da daha güzel bir heyecan ararsan , işte o konuda seve seve yardım edebiliriz... :evil: Keyifli forumlar.. :saygilar:

Ankaradan Selamlar

Hoşgeldiniz Serdar Bey,

RC arabalardan anlamam ama 1/8 epey büyük birşey olsa gerek. :laugh:

Keyifli forumlar. :saygilar:

Ankaradan Selamlar

Serdar Bey hoşgeldiniz;

Sizi de yavaş yavaş aramıza çekelim o zaman. "Yerden yukarı doğru" :D

Keyifli forumlar :saygilar:

Ankaradan Selamlar

Arkadaşlar merhaba. Arabada açıkcası aradığımı bulamadım. Bunun için çok etken var. Piyasada tecrübeli insan çok az ve bir çoğu bu işi paraya dökmüş durumda.

Helikopter kullanmak istiyorum. Fakat gördüğüm kadarıyla heli ler çok pahalı. Arabam 1500 TL civarında ederi var. Bu fiyatlara (üzerine biraz daha çıkabilirim) heli bulma şansım nedir?

Ankaradan Selamlar

Serdar Bey aramıza Hoşgeldiniz.

Ankaradan Selamlar

1500 tl biraz üstü 2000 tl gibi bir bütçe çok rahat helikoptere giriş yaptırır Serdar.Bir tane simülatör kumandası , bir adet v977 mikro , bir adet 500 tl civarı kumanda (demirbaş olacak) bir adet de kendin toplayacağın ya da 2.el güvenilir elden alacağın 450 veya 500 sınıf heli.Batarya , şarj aleti , birkaç tane de önemli el alet edavat...Bu kadar...Başlangıç için yeter , hatta orta derece pilotaja kadar yeter bu ekipman.İlerisi için biraz daha harcama gerekir , o da hedefe , pilotaja , almak istediğin modele göre değişkenlik gösterir. :saygilar:

Ankaradan Selamlar

Hakan Ülgenalp' Alıntı:
1500 tl biraz üstü 2000 tl gibi bir bütçe çok rahat helikoptere giriş yaptırır Serdar.Bir tane simülatör kumandası , bir adet v977 mikro , bir adet 500 tl civarı kumanda (demirbaş olacak) bir adet de kendin toplayacağın ya da 2.el güvenilir elden alacağın 450 veya 500 sınıf heli.Batarya , şarj aleti , birkaç tane de önemli el alet edavat...Bu kadar...Başlangıç için yeter , hatta orta derece pilotaja kadar yeter bu ekipman.İlerisi için biraz daha harcama gerekir , o da hedefe , pilotaja , almak istediğin modele göre değişkenlik gösterir. :saygilar:
Hakan kardeşime katılmakla beraber şu aşamada sadece 2 şey alıp, çalışmalara başlamanı öneririm.
Zira belki de heli uçurmak zor gelecek ve bu kadar vakit ve nakit harcamak istemeyeceksin. O zaman az bir yatırım ile hobinin diğer taraflarına geçiş yapabilirsin.

1- Simulatör Kumandası edinip, sim çalışmalara başlamak
2- V977 micro heli ile simde yaptıklarını canlı olarak test etmek