Antalya - THK Karain Ucuş Pisti ve Koordinatları

Mehmet Kucuksari

Administrator
İlgi Alanı
Heli
Istanbul, Ankara, Kocaeli :laugh: ve Burdur şehirlerindeki uçuş alanlarını görmek ve bir kısmında da uçmak nasip oldu çok şükür :D

Bundan yaklaşık 2,5 sene önce, modelciliğe henüz yeni başlamışken forum ortamı sayesinde Tuğra abimiz ile tanıştım. Kendisi de sağolsun ilk Antalya ziyaretim sırasında vakit ayırıp, beni "Antalya - THK Karain Ucuş Pisti" ne götürdü. Beraberce uçtuk açıldık ve hala unutamadım güzel bir gün geçirdik.

İtiraf edeyim şu ana kadar gördüğüm en büyük asfalt pist ve hangara sahip uluslararası standardlarda bir uçuş alanı. Belki bazı değişlikler olmuştur ama buluşma sırasında çektiğim resim ve videoları fikir vermesi amacı ile paylaşıyorum ;)

NOT: Bu arada o ziyaretim sırasında, 1 gün önce de yine üyelerimizden Volkan ve Sinan ile tanışma imkanım oldu. Onlarla beraber de Antalya içerisinde bir noktada buluştuk, uçtuk ve eğlendik.

Google Map'den 37 5 56.93 , 30 38 37.83 koordinatları girilerek çok kolaylıkla ulaşım sağlanabilir.

Google Map için :

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Herkese selam,
Yeni bir rc ucak meraklısı olarak hobbyking den bix3 marka ucağı sipariş verdim ve suan ucagım antalya pimde gözüküyor. Tahminime görede birkaç gün içerisinde elimde olur.
Antalya'da rc uçak ile ilgilenen arkadaşlar sadece bu karain uçuş pistine mi gidiyorsunuz? Yoksa daha başka merkeze yakın uçuş alanları var mı? Yeni başlayacağım için kimseye zarar vermek ve rahatsız etmek istemem. Bildiğiniz bir yer var ise tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkür ederim.

Eskiden bazi arkadaslar sehir icinde musait yerlerde ucuyorlardi diye biliyorum ama son durum nedir bilgim yok.

Bence en guzeli Ozellikle baslarda bence Karain mutlaka bir gidin. Zaten oradaki arkadaslar sizi en dogru sekilde yonlendirme yapacaklardir ;)