[Aranıyor]: v922 receiver board

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Rasim Öztürk

RcFanatik
İlgi Alanı
Heli
Arkadaşlar v922 receiver board gerekli... Elinde olan ya burdan yazsın yada 5067893345 whatsapp tan yazsın...

Gül gibi modelim kart problemi üzünden yatıyor, acill :)

Rasim Öztürk' Alıntı:
yok mudur kimsede???
Belki Deniz'in elinde 1 tane daha kalmış olabilir Rasim, istersen kendisi ile bir temasa geç.

Elimdeki sıfır v922 anakartını yolladım hayırlı olsun sorunun çözülür inşallah kardeşim

Kart bulundu, Muammer beye teşekkürler ;)

Montajını bu akşam fırsat bulursam yapacağım. Havalar güzel olacakmış pazar, araba+heli yapasım var :)

Kartı taktım. ilk başta bir hayalkırıklığı yaşadım v922 'mle ilgili, sonrasında geçti :)

deneme1

Düz bir zeminde bir süre bekleyerek bindingin bitmesi, ardından hold çekili iken servo hareketlerini gözlemleme, throttle her üçü yukarı, elevator aileron tamam, servolarda takılma vs yok, davranmaları gerektiği gibi davranıyorlar...
Ardından holdu indirip gaz vermeye başlıyorum ve servoların ikisi yük altında üçüncüyü bastırıyorlar ve yerde daha bir yöne yatmalar başlıyor.

deneme2

başlangıçtaki mekanik aşırı titreşim haricinde bir sıkıntı yok yerden havalanması ve odada hover... sorun yok...

bind için yeterince bekledim ve düz bir zemindi, demek ki rodajı var yeni kartın :) çünkü ilk taktığımda bir servo hiç hareket etmiyordu, ona deneme0 diyebiliriz yukarıda yazmadım :)

titreşim sorunu

yeri gelmişken sorayım. eskiden yapmıyordu ama bir süredir yapar oldu :) gaz kolunu yavaş yavaş arttırıyorum ve yerden yumuşak bir havalanma umuyorum. Bir noktada rotorda aşırı bir titreşim oluyor pallerin sesinden de net duyuluyor. heli yine de zorlanarak havalanıyor, çok yükselmeden bu titreşim bölgesinden çıkıyorum (gaz vermeye devam ederken), heli atıyorum 30 cm yüksekte iken titreşim geçiyor ve irtifa kaybediyor hatta yere konuyor, artık rahatsız edici titreşim yok ve daha normal bir şekilde havalanıyor (zorlanmadan). Artık havada normal tepkiler veriyor.

Belli bir noktada, belli bir pitch açısında ne bileyim rezonansa mı giriyor, bir titreşim yakalıyor, muhtemelen tracking de oluyor pallerde. Sol stick yukarı çıktıkça, bir açıda bu durum geçiyor ve normale dönüyor sesi uçuşu vs...

Neden olabilir bu titreşimsel sıkıntı???

Ana dişlinin aşağı kaymasından olabiliyormuş bu titreşim %50 gaz civarlarında. Aslında dişli yerinde gibiydi fakat biraz daha zorladım. Tık dedi yerine yerleşti, artık sorunlarım bitti sanırım. Pilleri şarjdan alayım günlüğüme son cümlelerimi de yazarım burda :D

v922 aktif hale gelmesine sevindim o sorunu bende yaşamıştım ben anadişliyi taktıktan sonra alttan bir pul ve vida ile main shafta sabitliyorum artık dişlilin aşşağıya kayıp uçuş problemi yaşatma şansı kalmıyor vida olarak main shaftın deliğine uygun herhangi bir vdida olur ben pc hd sini şkmüştüm ondan çıkan kendinden pullu bir vida kullandım

Hadi gözün aydın o zaman :):) Madem tüm sorunlar bitti, gelsin keyifli uçuşlar :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Hadi gözün aydın o zaman :):) Madem tüm sorunlar bitti, gelsin keyifli uçuşlar :)

v922 sağolsun keyiften çok endişe veriyor Mehmet hocam :) Güven vermiyor tam... İki pil şarj ettim geçtim hobi odama... İlk pili taktım yine yerde bir yöne doğru aşırı yatma eğilimleri... Israrlı denemelerden sonra o pilden vazgeçiyorum ikinci pile geçiyorum. Bunda çok sorun yok. Neyse oda çok geniş değil, hover biraz da pitch pump ımsı hareketler oda içinde artık ne kadar dikey verebilirsem. Sorunsuz diyebileceğimiz bir uçuş (az sola kayma vardı sağ aileron trim verdim iki tık falan mesele edilecek bir sıkıntı yok).. Sonra yine ilk pile geçiyorum bu sefer daha normal davranıyor falan... Belki uçuşunu kesin engelleyecek bir sorunu yok ama bir güvensizlik oluyor hep :)

Neyse yarın akşam iş çıkışı bi bahçede temiz havada görürüm.

Haftasonu da Kyosho DRX VE ile keyifli sürüşlerden sonra aralarda v922 ile stres yüklenirim :D

Rasim V922 genel problemini sen de yaşıyorsun. Bazen nedense, bence haberleşme bazlı, bir sorundan dolayı ana kart ya da kontrol ünitesi tam olarak görevi yerine getirmiyor.Bende de defalarca oldu.

Tek çözüm, ilk enerji verdikten sonra, hold çekili iken servoları ve hareketleri kontrol edeceksin.

Bu arada kesinlikle açık alanda uçmanı tavsiye ederim. Özellikle mümkün ise çim üzeri. Baktın kontrol edemiyorsun, çek HOLD tusunu ver gazı max, heli zaten pamuk gibi çimlerin üzerine düşecek ve herhangi bir zarar görmeyecektir.

Sende biraz şansızlıklar üst üste geldi. Inşallah bundan sonra her şey yoluna girer ve heli camiası senin gibi değerli bir üye daha kazanır ;)

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Tek çözüm, ilk enerji verdikten sonra, hold çekili iken servoları ve hareketleri kontrol edeceksin.

Bu arada kesinlikle açık alanda uçmanı tavsiye ederim. Özellikle mümkün ise çim üzeri. Baktın kontrol edemiyorsun, çek HOLD tusunu ver gazı max, heli zaten pamuk gibi çimlerin üzerine düşecek ve herhangi bir zarar görmeyecektir.

yaz geldi akşam iş dönüşü hala aydınlık.. fırsattan istifade bahçeye çıkayım dedim. fazla büyük değil ama etrafı çevrili, yerler çimlendirilmiş güzel bir mekan. heli şekilden şekle giriyor :D bir pili takıyorum yağ gibi havalanıyor diğerini takıyorum yatmalar falan... pilden pile fark ediyor mu bilmiyorum ama güvensizlik aynen devam...

ama eğlence de vardı yalan olmasın, v922 yi öldür hakkını yeme :) 6 katlı apartmanın neredeyse çatı seviyesine kadar yükseldiğim zamanlar oldu (irtifa olarak 20 metre falan vardır) Etraf çitle çevrili olmasına rağmen yan apartmanların bahçelerinin hava sahalarını işgal ettiğim zamanlar oldu.

hava v922 yi etkileyecek kadar rüzgarlıydı, kuyruk zaman zaman sağa sola titredi gözle görünür şekilde. yine de hakim olmayı başardım çoğu zaman...bir seferinde biraz rüzgardan biraz fazla irtifadan hakim olamadım, başka bahçeye de düşsün istemedim sert hareketlerle yönlendirdim tekrar benim mekana, tam kurtaramadım biraz duvara sürttü sonra da ağaç fidanına takıldı... paller sağlam, sadece pil yuvadan kurtuldu ve iniş takımının bir ayağı gövdeden çıktı. kalıcı hasar hiç yok...

bi taraftan da 5000mah lar şarjda, yarın asfalt ağlatasım var... arada tabi v922 ;)

Bu arada heli heyecanı bitmedi Mehmet hocam, nadasa bıraktım bu sene, kopmamak için v922 ye sarıldım bi yandan... seneye 450 de değil, 500 den dalasım var tekrardan... bu yaz mümkün görünmüyor pek maddi olarak başka planlarım var.

sim ve v922 ye devam :D

Rasim Öztürk' Alıntı:
Bu arada heli heyecanı bitmedi Mehmet hocam, nadasa bıraktım bu sene, kopmamak için v922 ye sarıldım bi yandan... seneye 450 de değil, 500 den dalasım var tekrardan... bu yaz mümkün görünmüyor pek maddi olarak başka planlarım var.

sim ve v922 ye devam :D
O zaman sorun yok Rasim :halay: :yuppi:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...