arazide dört saat

junkersju

Çalışkan Uye
selamlar

biraz önce arazide dört saat aramadan döndüm --
bugün aküleri fulledikden sonra yeni projeme geçmeden önce güzel bir uçuş ve çekimler yapayım dedim
naza m lite lı multi sürekli yükselerek uzaklaşdı flyaway değil zannedersem rüzgar ani şiddetlenmişdi ,kumandaya hiçbir şekilde tepki vermedi tahminimce 4kmlik bir alanda ama
nerde. rc ekipmanlarımın çoğu üzerinde idi 2x3amper 3s pil iki kamera iki alıcı vs.yani ekipmanlarımın çoğunu kaybettim
akşam olmasını bekledim belki çakan ledi görürüm diye nafile işe yarar set ekipmanım kalmadı.
yarın aramaya devam edeceğim.

arazide dört saat

Çok geçmiş olsun üzücü bir olay umarım bulabilirsin bence hava çekimi yapan başka bir arkadaştan yardım istesen daha faydalı Olurmu acaba

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

arazide dört saat

teşekkürler
burası küçük bir yer.burda maalesef rc ile değil b.şahin ile ilgileniliyor
birileri multiyi bulursa hudacıya götürür endişesi içindeyim işin kötü tarafı iki alıcılı uçuyordum şimdi elimde iki tane alıcısız kumanda var birkaç motor ve esclerim var ama set değiller kontrolcu olarak saç baş yolduran kk5.5 ve kk2.0 var quad tipi uçak projem vardı yattı

arazide dört saat

Geçmiş olsun. Birisi bulup hurdaya satarsa o kadar ekipman çöpe gider. Hemen bulursunuz inşallah :-\

arazide dört saat

Geçmiş olsun Ümit Bey. :(

Umarım bulur ve bize güzel haberi müjdelersiniz buradan.

Sizden başka bulan hiçkimse için anlam ifade etmeyecek ekipmanlar, başkası bile bulsa umarım size ulaştırır bir şekilde.

arazide dört saat

teşekkürler türker bey
üç ay uğraş, ekonomik ve kullanışlı hale yeni gelmişdi altı esc beş tane motor yakdım kırdığım pervaneler elliyi geçmişdir
şuan hesapda olmayan sebebden yeniden aynı şekilde set toplamak beni biraz sarsar bir model kullanmak için e-sky 35mhz
kumandam kaldı yedekde .
yarın aramaya devam edeceğim

arazide dört saat

tam burda[attachimg=1]

Ekli dosyalar

• hari.png
    hari.png
    32.5 KB · Görülme: 160
arazide dört saat

Kaybın ne demek olduğunu bilirim, geçmiş olsun! Umarım en kısa zamanda bulunur.

arazide dört saat

Bir modelcinin basina gelebilecek en kotu seylerden birisini yasamissiniz Umit Bey :-\ Insallah bugun yapacaginiz araştırma sirasinda bulabilirsiniz :embarras:

arazide dört saat

Hocam büyük geçmiş olsun. Umarım bulursunuz...

arazide dört saat

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Ümit Bey geçmiş olsun. Umarım bulabilirsiniz. Kumandalı modellerin bizim verdiğimiz kontrollere cevap vermemesi bazen insanın canını çok sıkıyor, bazende bu şekilde üzücü şekilde sonuçlanabiliyor. Umarım bulabilirsiniz.

O değilde harita da çocukluğumun geçtiği yeri görünce heyecanlandım. Lise yıllarına kadar Sungurlu'da yaşadım. O bölgede yaşayanların çoğu bu hobiye çok uzak. Bulan kişi büyük olasılıkla ne olduğuna anlam veremeyecek. Bazı arkadaşlarda gördüm. Modelin görülebilir bir yerlerine iletişim için telefonlarını yazıyorlardı. Bu gibi durumlarda belki işe yarayabilir.

arazide dört saat

Gerçekten çok can sıkıcı bir durum. Çok geçmiş olsun.

Nesimi Beyin dediği gibi Telefon numarası yazmak işe yarayabilir. Olur da hayırsever bir insan bulur.

İnşallah aramalarınız sonuç verir.

inşallah en kısa zamanda bulunur ve sahibine teslim edilir.çok geçmiş olsun.acaba modelin üstünde alarm,buzzer veya benzer birşey varmıydı.belki bir ihtimal sesten bulunabilirmi acaba? :(

arazide dört saat

selamlar
bitik halde döndüm,nafile
aramaya başlamadan önce polise gittim tabii bu tür ilgi alanları olmuyor fakat yol üstü jandarma devriyesi yakaladım çok ilgiliydiler
telno.alışverişi oldu ilgileneceklerini söylediler
tabiiki multiyi gözden kaybettiğim saniyede bütün söyledikleriniz bir bir aklımdan geçti kendi ihmalliğim.
tanışmada anlattığım gibi otuz sene üzeri biraz aralıklarla modelciyim burda yaşadığım yerde modern davranışlar garipseniyor fakat alışıldıktan sonra doğal oluyor tam da geniş bir çevre yakalamışdım, garipsemiyen bir çevre.
bu olay maalesef beni bir kaç ay duraklatacak
bu konuda tavsiye yazan kardeşlerime çok teşekkür ederim
arkadaşların yazdıkları tedbir tavsileri çok önemli mutlaka uçuş başlamadan önce buzzer ,failsafe ve telefonnumarası aracın görülür bir yerine sağlam bir şekilde konumlandırmalı.aramaya devam edeceğim bulamazsam şoku atlattıkdan sonra forumda aranıyor ilanları kısmında satınalacağım malzeme listesi belirteceğim parça parça
ekipmanlarımı geri toplamayı düşünüyorum
bütün forum arkadaşlara candan teşekkür ederim

arazide dört saat

Ümit Bey şahsen bu akşam bir süpriz bekliyordum ama nasip böylemiş diyelim :-\ Olay gerçekten moral bozucu ama allah sağlık sıhhat versin. Dediğiniz gibi 2-3 ay sonra inşallah her şey yeniden yoluna girer %p Belki de 2-3 sonra bir mucize olur, kim bilir.