Arducopter v dji naza

• Konbuyu başlatan Guest
  • Başlangıç tarihi
  • 1,228
G

Guest

Guest
Arkadaslar su anda aklima takılan tek soru var 450 quadcopter yapacagım arducopteri arastirdimkurulumu basit bir cok özelligi var cok iyi biliyorum fakat dji nazayla ilgili bir bilgim yok fakat dji naza daha cok kullaniliyor gibi gözüküyor sorum su siz hangisni tercih edersiniz ve arducopterde mesela bilgisayardan izleyebiliyorsunuz yada konum girebiliyorsunuz yani bilgisayardan kontrol edebiliyorsunuz veya tabletten telefondan modülle dji nazadada böyle bir özellik var mı? Yardımcı olabilir misiniz?

Arducopter v dji naza

Arducopter hakkında bilgim yok fakat naza hakkında bildiklerimi söyliyeyim size

Dji naza'da herşey para üzerinde kurulu m lite 1 alırsanız 2ye yükseltmeniz gerekecek yükseltmesenizde olur fakat ekranda uçuş bilgilerini görebilmek için pmu ve osd alacaksınız nereden baksanız ikisi 400-500 tl

ya da direk naza 2 alarak osd satın alarak bu bilgileri görebilirsiniz

nazanın kumanda ayarlarını hala ayarlayamadım mesela :D kolay gibi gözüksede bilmeyene hepsi zor

Yaklaşık 5-6 aydır araştırıyorum Naza'yı çok kişi öneriyor özellikle naza 2 veya naza 1 ise 2ye yükseltmeyi öneriyorlar

naza m litede öyle koordinat falan görme yok, bilgisayar üzerinden izleme yok, fpv usb kablosu ile görürsün fakat sadece pc ekran işlevini görür yani komut vs verme olmaz
naza da go home var (gpsli modemde tabi) kumandanın sinyali kopunca falan gps'de uçuyor iseniz kalktığı konuma geri dönüyo

Arducopter v dji naza

berke kalınbaçoğlu' Alıntı:
Arkadaslar su anda aklima takılan tek soru var 450 quadcopter yapacagım arducopteri arastirdimkurulumu basit bir cok özelligi var cok iyi biliyorum fakat dji nazayla ilgili bir bilgim yok fakat dji naza daha cok kullaniliyor gibi gözüküyor sorum su siz hangisni tercih edersiniz ve arducopterde mesela bilgisayardan izleyebiliyorsunuz yada konum girebiliyorsunuz yani bilgisayardan kontrol edebiliyorsunuz veya tabletten telefondan modülle dji nazadada böyle bir özellik var mı? Yardımcı olabilir misiniz?

Her ikiside çok kullanılıyor naza daha fazla tabiki. Her ikisinde de saydığın tüm özellikleri yapabilirsin. Apmde full set alırsan söylediklerini yapacak şeyler beraberinde geliyor yani bedavadan biraz fazla fiyata diyelim. Naza da ise iyi bir masraf yapman gerek ekstra satın almalar yapacaksınki dediklerin olacak, ground station kuracaksın ve ayrıca birde IPOD lazım ios işlemcili... APM de Android herhangi bir cihaza Otg Kablo ile bağlanılabiliyor Telemetry modül sayesinde. NAZA Masraflı ama harika bir kart. Apm ekonomik ve bir çok şey vaadeden bir kart. 450 için soracak olursan APM den şaşma

Arducopter v dji naza

Teşekkür ederim bilgileriniz için.