Arslanbey'de havadan video çekimi

• Konbuyu başlatan maydin67
  • Başlangıç tarihi
  • 1,732
M

maydin67

Guest

çakmak kamera sanırım değilmi ? hangi modeli 808 mi ? görüntü güzel ama jelly oluşmuş motor yüzünden

Mehmet Abi çok iyi yapmışsın havadan çekim yapmakla, eline sağlık.

Bence arabaların yerleşimi ve pilotların olduğu yer gayet uygun olmuş böyle. %p Uçuşu izlediğimde modeller evlere veya mahalleye yaklaşmadan rahatlıkla uçabilirler bence. :thumbup: Biraz dikkat eder, kendimizi alıştırırsak bence hiçbir sorun çıkmayacaktır.

Bu arada pistinde maşallahı var. ;)

Mesut AKIN' Alıntı:
çakmak kamera sanırım değilmi ? hangi modeli 808 mi ? görüntü güzel ama jelly oluşmuş motor yüzünden
Merhaba Mesut bey
Kamera HK wing camera ve evet jelly var kamera pek kaliteli değil.(You tube upload sonrası düzenleme yaptığı halde)

Türker Akgün' Alıntı:
Mehmet Abi çok iyi yapmışsın havadan çekim yapmakla, eline sağlık.

Bence arabaların yerleşimi ve pilotların olduğu yer gayet uygun olmuş böyle. %p Uçuşu izlediğimde modeller evlere veya mahalleye yaklaşmadan rahatlıkla uçabilirler bence. :thumbup: Biraz dikkat eder, kendimizi alıştırırsak bence hiçbir sorun çıkmayacaktır.

Bu arada pistinde maşallahı var. ;)
Teşekkür ederim.Sağolsunlar Taner bey ve Altan bey çalı tırpan mk. ile araçlar için yer açtılar.Aslında bu çekimi pistin son durumunu göstermek için yaptım.Arslanbey model uçak pisti ülkemizde bir elin parmakları kadar az olan rc pistler arasında yerini aldı.Emeği geçenlere tekrar teşekkürler.Söylediğin gibi köylülerle sorun yaşamamak için belirlediğimiz hava sahasında tüm ekip olarak uçmakta fayda var zira bir kişinin ihmali herkeze olumsuz yansıyabilir.Eski modelcilerin de bildiği gibi Çayırköy pisti ,köylülerin şikayeti üzerine iptal edildi.

maydin67' Alıntı:
Teşekkür ederim.Sağolsunlar Taner bey ve Altan bey çalı tırpan mk. ile araçlar için yer açtılar.Aslında bu çekimi pistin son durumunu göstermek için yaptım.Arslanbey model uçak pisti ülkemizde bir elin parmakları kadar az olan rc pistler arasında yerini aldı.Emeği geçenlere tekrar teşekkürler.Söylediğin gibi köylülerle sorun yaşamamak için belirlediğimiz hava sahasında tüm ekip olarak uçmakta fayda var zira bir kişinin ihmali herkeze olumsuz yansıyabilir.Eski modelcilerin de bildiği gibi Çayırköy pisti ,köylülerin şikayeti üzerine iptal edildi.
Benim gibi geçen haftasonu gelemeyenler için güzel bir paylaşım olmuş abi, eline sağlık :thumbup:

Pist kullanımı hakkında söylediklerine birebir aynen katılıyorum %p Umarım uzun yıllar, sorunsuz bir şekilde kullanmak nasip olur :) Başta THK Turgut Bey, Ömer ve Taner abi olmak üzere Kartepe Belediyesi ve Arslanbey Sivil Havacılık Fakültesine sonsuz teşekkürler :saygilar:

Mehmet, teşekkürler. Pist yapıldıktan sonra ilk kez Aslanbey SHYO uçuş alanını havadan gördüğümüz çok iyi oldu. Özellikle doğu yönü (piste dik durduğumuzda sol taraf) yakın mesafede herhangi bir yerleşim yeri açısından daha rahat görünüyor. Ayrıca kuzey batı bölgesi de daha boş. Yerden, eğimden dolayı, oraları bu kadar ayrıntılı görme şansımız yoktu. Böylece doğu tarafındaki evlerin üzerine gitmekten kaçınabiliriz.

Mehmet abi geçen hafta sonu gelememiştim ve pistin durumunu çok merak ediyordum bu video sayesinde görmüş oldum.

Arabaların durduğu yerde gayet güzel.

İnşallah bu hafta sonu gelmek nasip olur