Art Tech E-FLY 100C 40 mhz 6 Kanal kumanda

İlgi Alanı
Uçak
Merhaba arkadaşlar. Hali hazırda kullandığım kumandam flysky fs i6x. bunu 2 alıcımla ucaklarımda kullanıyorum. kenarda duran dagınık dronu toplamaya karar verdım. ancak alıcılar ateş pahası olmuş. bir ilanda yasadıgım yerde 200tlye baslıkta belırttıgım kumanda pili şarj aleti alıcı dahil satılık buldum. ancak kumanda 40 mhz. daha once 27 mhz bı araba kullanmıstım arkadasımın ama o da drift aracıydı mesafeyi anlayamadık haliyle kumandanın. size sorum acaba bu kumandayı alsam ucağa taksam mesafe acısından sıkıntı olur mu. kumandayı nasıl bilirsiniz. siz değerli dostlarıma soruyorum.

Almayı düşündüğünüz kumanda 35 MHz versiyonu benim ilk kumandam idi. O zamanlar tekne için kullanıyordum. Hem kendi alıcısı hemde Futaba alıcı ile sıkıntı yaşamadım.
Anten boyunda kısaltma yapılmaz ise sıkıntı olacağını düşünmüyorum. Hatta 2.4 GHz kumandalarda araya giren engelde sinyal kaybı olurken MHz kumandalar daha iyidir.

Peki Emre bey alıcısını bulabilir miyim ilerleyen süreçte acaba sanıyorum thknın mağazasında satılıyormuş ama korona sebebiyle web sitesi de kapalı.

Bulunabilirlik durumunu bilemiyorum. 35 MHz 4 kanal alıcı verici takım yakın zamana kadar elimde vardı. Uçak merakı olan yeni başlayan bi arkadaşıma hediye ettim.
Küçük antenli kumandalara alışınca 1 metrelik anten ile kumanda kullanmak zorluyor. :)

• Beğen
Tepkiler: Uygar BULUT
Merhaba arkadaşlar. Hali hazırda kullandığım kumandam flysky fs i6x. bunu 2 alıcımla ucaklarımda kullanıyorum. kenarda duran dagınık dronu toplamaya karar verdım. ancak alıcılar ateş pahası olmuş. bir ilanda yasadıgım yerde 200tlye baslıkta belırttıgım kumanda pili şarj aleti alıcı dahil satılık buldum. ancak kumanda 40 mhz. daha once 27 mhz bı araba kullanmıstım arkadasımın ama o da drift aracıydı mesafeyi anlayamadık haliyle kumandanın. size sorum acaba bu kumandayı alsam ucağa taksam mesafe acısından sıkıntı olur mu. kumandayı nasıl bilirsiniz. siz değerli dostlarıma soruyorum.
hocam merhaba. kumandayı aldınız mı?