ASP 52 - Carb Kılavuz Açma

Mesut AKIN

RcFanatik
İlgi Alanı
Uçak
Arkadaşlar selam,

Daha önceki bir kırımımda ASP 52 motorumun karbüratör iğnesi kırılmıştı , iğneyi bir arkadaşımdan (Gökhan Erim Teşekkür ederim kendisine :laugh: teğmin ettikten sonra dün akşam karbüratörü yerine takayım ve motora bakım yapayım dedim ancak kırım esnasında iğne kırılırken karbüratöre yük binmiş ve karbüratörü sağdan ve soldan tutan 2 vida deliğindeki dişler yalama olmuş, bu sorunu fark edince hemen aklıma daha önce farklı işlerde uyguladığım bir şey geldi aklıma , normal vida kullanarak bir boy büyük vida için kılavuz açıp yeni vida takmak :)

bunun için asıl vida m3 ten bir boy büyüğü olan m4 vida kullandım , vidayı önce ucunu sivriltiyoruz bir miktar , bunun amacı eski deliğin içine girip diş kapsın ve vidanın 2 veya 4 kenarına dremelle fotoğraflarda görüldüğü gibi boyuna olacak şekilde çentik atıyoruz, bunun amacıda diş açarken çıkan çapakların bu kanalda toplanması ve dışarı atılması aksi taktirde çapaklarla beraber vida dönerken kendi açtığı yuvayıda yalama eder, orjinal kılavuzlarda bu şekildedir zaten.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Elinize sağlık gerçekten yol gösterici bir bilgi.

iPhone 'den aracılığı ile gönderildi

Emre Kol' Alıntı:
Elinize sağlık gerçekten yol gösterici bir bilgi.

iPhone 'den aracılığı ile gönderildi

Teşekkürler Emre bey :)

Ya üstad ne adamsın valla. Elinden her iş fazlası ile geliyor. :thumbup: Kılavuz mı lazım, yaparız hemen bir tane :D

Müsadeb olursa sana bundan sonra sana "Macgyver" demek istiyorum ;)

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu arada faydalı paylaşım için ayrıca teşekkürler %p Sence de uygun ise konuyu "Modifikasyon/ Tamir/Bakım" kısmına taşıdım

Eline sağlık üstad, sende herşeyin bir çözümü var. :bravo:

Mehmet abi pratik zeka olmaz güzel bişye :D mesleğim gereği kafa bunlara çalışıyor :lol: :lol:

eskiden derlerdi zaten ama uzun süredir diyen çıkmamıştı sağolasın abi :bravo: :thumbup: :thumbup: :thumbup: ;D :laugh: :laugh: :laugh:

Türker Akgün' Alıntı:
Eline sağlık üstad, sende herşeyin bir çözümü var. :bravo:

Sağol Türker yeni karbüratör alacak değiliz 2 delik yüzünden :D yada kılavuz takımına 50 60 tl para verecek değiliz bide gecenin bi yarısı nerden bulucaz :D :lollol: :lollol:

Sümer Yamaner' Alıntı:
Mesuuuuttt! En son buna benzer yöntemle diş açarken ne olmuştu?! :lol: :lollol:

abicim ozaman dremelimiz yoktu kanal açamadık vidaya :D bide vidayı yağlamadık o gün :( vida yağlı iken daha iyi gidiyor vida :D

bu arada başına iş açtım sanırım o gün halledebildinmi peki abi ?

Mesut, eline sağlık kardeşim! :bravo: Bayılıyorum böyle pratik çözümlere! Sağol!