Auto pilotun faydaları

• Konbuyu başlatan altan
  • Başlangıç tarihi
  • 3,134
A

altan

Guest
Video bu gün konusu geçen fpv esnasında motoru kaybedersek ne olurdu sorusunu cevaplıyor.FY31AP adındaki otomatik pilot yükseklik ve mesafenin de marifetiyle modeli pilotun üzerine kadar getiriyor.Motorun stop etmesi halinde manual olarak devreye alınıp modeli kurtarmaya yarayan bu sistem bu gün aramızda tartıştığımız konuyada açıklık getirir nitelikte...
Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Ynt: Auto pilotun faydaları

motor durunca neden sallanıyor anlamadım?

Ynt: Ynt: Auto pilotun faydaları

Hüseyin GENCER' Alıntı:
motor durunca neden sallanıyor anlamadım?
Hüseyin Abi benim tahminim adam motoru firewall'a flexible mont ile bağlamış, motor adamın gaz trimini sonuna kadar kapatmasına rağmen vuruntu yapa yapa durmamak için inat edince durana kadar epey bi sallanmış mountta. :laugh:

Altan Bey, öncelikle güzel paylaşım için teşekkürler :thumbup:

Gelelim videoya ; Motor durmamak için uğraşıyor :lol:. Zavallı auto pilot motoru hala çalışıyor zannediyor :lollol:. Uçak arada bir Stall oluyor. :laugh: Bu durumda seçilen fon muziğin korku filmi tadında olması gayet normal. ;D Fakat auto pilot yine de çok başarılı. FPV yapacaklara duyrulur %p

helikopterlere neden yapmıyorlar auto pilot olayını. havada stabil felan dursa düğmeye basınca çok şekil olurdu.

Ynt: Ynt: Auto pilotun faydaları

barış altun' Alıntı:
helikopterlere neden yapmıyorlar auto pilot olayını. havada stabil felan dursa düğmeye basınca çok şekil olurdu.
Yapıyorlar ama biraz tuzlu :laugh: Mesela en iyisi ve güvenilir olanı $600 civarı. Onun harici yeni FBL (cubuk olmayan modelerde) unitelerde düzeltme özelliği de çıkmaya başladı yavaş yavaş ;)

Heliler için en cok tutulan Auto pilot sistemi bildiğim kadarı ile "Helicommand HC3-SX"

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

pahalı bi heli de kullanılabilir aslında

Şöyle 5000-6000 dolara malomuş güzel bir scale de kullanmak güzel olur.Ucuz bişey olsa hepsinde kullanılabilir ama , çok tuzlu be kardeşim... :laugh:

demo yu şimdi seyredebildim süper bişey ya

Heliler için süper bir ekipman!! 1 kırımı kurtarsan kaç tanesinin parası çıkar :) Süpermiş!!