avometre yardım resim eklendi

Ynt: avometre yardım resim eklendi

dogru ayarlamissin , 6.13 ile alici yanmaz , alicilar genelde 9 volta kadar dayanir , servo testirin varmi ?

LG-D802 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Ynt: avometre yardım resim eklendi

Mesut AKIN' Alıntı:
dogru ayarlamissin , 6.13 ile alici yanmaz , alicilar genelde 9 volta kadar dayanir , servo testirin varmi ?

LG-D802 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi
Yok malesef
dediğin gibi servo da olabilir sorun. Her 2alıcıda da kısa sürekli
Servo çalıştı. Hatta himoto alıcıda takıldığında esc yi OFF On yaptığında
Kısa süreli çalışıp servo komut almıyordu. Ama araç ileri geri gidiyordu.
peki servo alıcıya ne gibi zarar verebilir...

Güncel

hilalhobbyland da yani ürünü aldığım yere bildirdim.servoyu esc yi her 2 kumadanyıda istediler gerekli kontrolleri yapacaklar.
ürünü aldığımdan beri hertürlü geri dönüşüme anında cevap verip aradılar.bu hobbyde karşılaştığım en iyi satıcı diyebilirim...

servo arada yüksek akım çekiyormuş buda alıcıyı yakıyormuş.
yeni servo aldım.ama bu servoda metal dişli felandı atmaya kıyamıyorum.tamiri mümkün mü acaba...

Servonun ana motorunda bir sıkıntı olsa gerek. Bildigim kadarı ile servolarin kasa ve dişli seti hariç diğer parçaları ne yazık ki satılmıyor. Bu nedenle tamiri cok zor :(

Cep telefonundan Tapatalk 2 aracılığı ile gönderildi.

avometre yardım

son yaptığım tamiya bronco kitte esc bin etme aşamasında turnigy 9x in alıcısı bozuldu daha sonra himoto kumandanın alıcını denedim o alıcıda iptal .
sorunun esc de olduğunu düşünüyorum
Nasılda denk geldi, aynı esc bende de var. Voltaj dengesizliği var hocam, ölçümlerde sırasıyla ilk ölçümden sonra 2.4/5.70/4.50/7.2/10.6 volt enerjide kaldığı sürece verdiği akım değişiyor benimde himoto alıcımı yedi

avometre yardım

Yaptığın ölçümde 5 veya 6 volt gerilim görmelisin eğer fazla ise esc bec çıkışi arizalidir.

Escnin bec çıkış voltajı seçilebilir tip ise bunun beci entegrelidir bu entegreyi zor bulursun.
Fakat esc özelliklerinde 5 volt yazıyor ise bunun bec çıkışında LM7805 voltaj regulatoru vardır.
Elin havya tutuyor ise bunu degistirebilirsin piyasada kolay hulunur 1/ 2 tl civarında bir parcadir.

Yok yapamam dersen escnin alıcıya takılan kablosundan kırmızı kabloyu söküp aliciyi harici bec ile besleyebilirsin tabiki escnin motor beslemesi sağlam ise.

Samsung Galaxy'den Gönderildi
Levent bey regülatör neresinde ?

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol