Balsa levha ve çıta

Emre Büyükok

Çalışkan Uye
İlgi Alanı
Uçak

Linkini verdiğim yerde balsa malzemeler (5'li ve 10'lu olarak fiyatlandırılmış) fiyat olarak bana uygun geldi.
Daha önce buradan alışveriş yapan yada bu marka balsa kullanmış olan varmıdır aramızda. Balsada bildiğiniz gibi ağırlık vs gibi etkenler değişiyor.

Istediğiniz ağırlıkta levha gönderebilirler mi bilmiyorum. Balsa levhanın ağırlığına, kesimine dikkat edip seçerek almak iyi olur. Bu mağaza için söylemiyorum, ama bükülmüş veya çatlamış levhalara rastladım. Seçerek gönderebilirler mi isterseniz bir sorun.

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari
Yeni konu açmamak için bu konu altına devam ediyorum.

Birçoğumuzun 2mm kontraplak konusunda sıkıntıları var. Piyasada bulunanlar genelde A4 boyutunda ve pahalılar.
Model teknede kullanmak üzere aşağıda link verdiğim yerden 15 tabaka İzmir gurubu olarak alım yaptık. 2mm kalınlığında Huş kontraplak. Malzeme kalitesi çok iyi. Firma İstanbul'da. Tek dezavantaj 5 adetten aşağı kargo yapmıyorlar. 15 gün önce adedi 100TL'den alım yapmıştık. Firma ile hiçbir bağım yoktur. İhtiyacı olanlara duyurulur.

• Beğen
Tepkiler: Deniz Tanrıverdi
Yeni konu açmamak için bu konu altına devam ediyorum.

Birçoğumuzun 2mm kontraplak konusunda sıkıntıları var. Piyasada bulunanlar genelde A4 boyutunda ve pahalılar.
Model teknede kullanmak üzere aşağıda link verdiğim yerden 15 tabaka İzmir gurubu olarak alım yaptık. 2mm kalınlığında Huş kontraplak. Malzeme kalitesi çok iyi. Firma İstanbul'da. Tek dezavantaj 5 adetten aşağı kargo yapmıyorlar. 15 gün önce adedi 100TL'den alım yapmıştık. Firma ile hiçbir bağım yoktur. İhtiyacı olanlara duyurulur.

Hocam bu huş kontraplağın normal kavaktan ne gibi avantajları oluyor. Fiyatları bir tık daha yüksek genelde

Istediğiniz ağırlıkta levha gönderebilirler mi bilmiyorum. Balsa levhanın ağırlığına, kesimine dikkat edip seçerek almak iyi olur. Bu mağaza için söylemiyorum, ama bükülmüş veya çatlamış levhalara rastladım. Seçerek gönderebilirler mi isterseniz bir sorun.
Ağırlık ve sertlik konusunda tek çare gidip görerek seçmek. Ama hobi24 gönderdiği malzemeyi çok güzel ambalajlıyor ve kırıksız çatlaksız geliyor.

hobi24'ün balsaları fiyat olarak hesaplı (5'li-10'lu paketler) ama ben 10 mm likleri beğenmedim, hafif kavisliydi. THK'nın balsaları biraz daha kaliteli gibi ama diğeri de iş görüyor. Malzeme problemsiz kargolanıyor. Bazı çıtalar 50 cm, sipariş verirken dikkat etmek lazım.

• Beğen

Linkini verdiğim yerde balsa malzemeler (5'li ve 10'lu olarak fiyatlandırılmış) fiyat olarak bana uygun geldi.
Daha önce buradan alışveriş yapan yada bu marka balsa kullanmış olan varmıdır aramızda. Balsada bildiğiniz gibi ağırlık vs gibi etkenler değişiyor.
Son alışverişimi geçen yaz "Model uçak uğraş evi" ile yapmıştım. 2.5 ve 3 mm balsa levhalar (10x100 cm) kalite iyi, fiat makul gelmişti. Ayrıca hızlı kargo vs.

• Beğen

2mm huş olarak ben de şunları buldum. Denemedim ama fiyatları bana makul geldi.
Alternatif olabilecek linkler. Fakat boyutları küçük olduğundan tekne yapımında ek yapmak gerekir.Uçak için kullanılabilir.

• Beğen