Balsa mikro talon yapimi

Hocam bu kanatlardaki izlerin çıkmaması için bir çözüm var mı ağırlığı fazla artırmadan?

Hocam elinize sağlık bir sorum var müsadenizle, balsa levhaları piyasada 100mm*1000 mm ölçülerinde görüyorum daha geniş balsa bulma imkanımız var mı acaba? Bir de balsa planı kaprondan imal etsek (destek çıtaları hariç) sorun olur mu?

Hocam elinize sağlık bir sorum var müsadenizle, balsa levhaları piyasada 100mm*1000 mm ölçülerinde görüyorum daha geniş balsa bulma imkanımız var mı acaba? Bir de balsa planı kaprondan imal etsek (destek çıtaları hariç) sorun olur mu?
malesef balsa citalar 10*100cm seklinde , daha buyuk ebatta hic rastlamadim.
komple kaprondan yapabilirsin tabiki

• Beğen
Tepkiler: atilla can kara
merhaba
evden cikamadigimiz icinde bulundugumuz şu zor gunlerde boyle bir hobimizin olmasi buyuk avantaj , bos bos oturmaktansa bir ucak yapayim dedim elimde yeterince malzeme vardi ve basladim .
elimdeki elektroniklere uygun ne yapiyim ne yapiyim derken gozumun onunde duran mini talonun biraz kucugunu yapmaya karar verdim .
kafama gore olceklendirip balsalari kesip yapistirmaya basladim , her hangi bir plan olmadigindan biraz zor oldu acikcasi .

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

govde

govdeyi tamamladiktan sonra kanadi bitirdim kanadi yapmak govdeyi yapmaktan zor ve bunalitici

ucagin hersey dahil agirligi 720 gr oldu 4s 3000 mah li-ion pil ile .
ayruca ucus kontrolcusu ekleyip inav yukledim , eger dengeli bir ucusu olursa solid ile lazer kesime uygun hale getirmeyi dusunuyorum.

telefondan yazdigim icin resimlerin siralamasi karisti kusura bakmayin .
herkese saglikli gunler dilerim

hocam bende yapmak istiyorum çizimi planı varsa gönderebilirmisiniz
yada kanat kuyruk kanatları uzunlukları ve açısı gönderirseniz sevinirm
iyi günler

hocam bende yapmak istiyorum çizimi planı varsa gönderebilirmisiniz
yada kanat kuyruk kanatları uzunlukları ve açısı gönderirseniz sevinirm
iyi günler
Cizim ve plan yok kanat 100cm , 20cm genislik.
Kuyruk 12cm genislik 18cm yukseklik govde uzunlugu 70cm .

Burak, test uöuş videosunu geç gördüm. Sanırım 2300 kv motoru ve 3 pal pervane kullandın.
Eline sağlık. Güzel oldu ve uçtu.?
Eleştiri anlamında değil; Yüksek kv motor sanki bu modellere pek uygun değil. ve düşük vitesle giden araba gibi ses anlamında kıyamet kopuyor.:) FPV modellerde daha sakin motor + pervane kombinasyonu daha mı iyi olur? 4S sistemle 900-1000 kv civarı motor ve 8-9 inc pervane daha uzun uçuş süresi vs. gibi.

Burak, test uöuş videosunu geç gördüm. Sanırım 2300 kv motoru ve 3 pal pervane kullandın.
Eline sağlık. Güzel oldu ve uçtu.?
Eleştiri anlamında değil; Yüksek kv motor sanki bu modellere pek uygun değil. ve düşük vitesle giden araba gibi ses anlamında kıyamet kopuyor.:) FPV modellerde daha sakin motor + pervane kombinasyonu daha mı iyi olur? 4S sistemle 900-1000 kv civarı motor ve 8-9 inc pervane daha uzun uçuş süresi vs. gibi.
Abi amacim hafif olmasiydi elimde de bu motor bosta oldugundan kullandim ancak sadece bir kez test ucusu yapabildim bazi ayarlamalar yapmam gerekiyor ucus kontrolcusu dikkatsizligim sonucu yandi , yerine apm takmak zorunda kaldim .
Ucaga inis takimi ekleyip sunnysky 2216 1250kv motorla son haline getirmeyi dusunuyorum haliyle agirlikta 1000gr i gececek , bunu zaten prototip olarak yapmistim bir sonraki planim govdeyi 3mm kontradan yapip ebatları ozellikle kanadi biraz buyutmek .

Abi amacim hafif olmasiydi elimde de bu motor bosta oldugundan kullandim ancak sadece bir kez test ucusu yapabildim bazi ayarlamalar yapmam gerekiyor ucus kontrolcusu dikkatsizligim sonucu yandi , yerine apm takmak zorunda kaldim .
Ucaga inis takimi ekleyip sunnysky 2216 1250kv motorla son haline getirmeyi dusunuyorum haliyle agirlikta 1000gr i gececek , bunu zaten prototip olarak yapmistim bir sonraki planim govdeyi 3mm kontradan yapip ebatları ozellikle kanadi biraz buyutmek .
Tekrar eline sağlık:saygilar: Güzel bir çalışma oldu. Geliştikce izlemek keyifli olacak. Tam bitmiş halini bekleriz.?

• Beğen
Tepkiler: Deniz Tanrıverdi