Bilgisayar PİXHAWKI (2.8.4) Görmüyor

İlgi Alanı
Hepsi
Merhabalar,

Normalde çalışan pixhawk ım bir anda üstünde beyaz ışık ile sabit kaldı. Bilgisayara usb ile bağladığımda bilgisayar da bağlantı sesi bile çıkmıyor. Aygıt Yöneticisinde gözükmüyor ve hiç bir türlü bağlanamıyorum. Sorun ne olabilir ? Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Teşekkür ederim.

Kontrol Kartınız
Pixhawk
Model Sınıfı
2.4.8
Motor, Pervane ve ESC
Emax Motor, Skywalker Esc
Kumanda Alıcı ve Verici
FS-İ8
Extra Ekipman
yok
Merhabalar,

Normalde çalışan pixhawk ım bir anda üstünde beyaz ışık ile sabit kaldı. Bilgisayara usb ile bağladığımda bilgisayar da bağlantı sesi bile çıkmıyor. Aygıt Yöneticisinde gözükmüyor ve hiç bir türlü bağlanamıyorum. Sorun ne olabilir ? Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Teşekkür ederim.
Hocam burada birkaç ihtimal var:
1. Usb kablonuzun kabloları hasar görmüş olabilir kablonuzu değiştirin
2. Pixhawkın usb girişi bozulmuş olabilir ama pek sanmıyorum.
3 Pixhawk ın sd kartın da sorun olabilir eğer sd kartı görmüyorsa içinde hiçbir işletim sistemi olmadığı için hiçbir tepki vermicektir
4. Pixhawk ınız bozulmuş olabilir.
Bana en olası ihtimal 3 veya 4 geliyor. Fakat en iyi çözüm yeni bir pixhawk almak

• Beğen
Tepkiler: Üye silindi 8682
Hocam burada birkaç ihtimal var:
1. Usb kablonuzun kabloları hasar görmüş olabilir kablonuzu değiştirin
2. Pixhawkın usb girişi bozulmuş olabilir ama pek sanmıyorum.
3 Pixhawk ın sd kartın da sorun olabilir eğer sd kartı görmüyorsa içinde hiçbir işletim sistemi olmadığı için hiçbir tepki vermicektir
4. Pixhawk ınız bozulmuş olabilir.
Bana en olası ihtimal 3 veya 4 geliyor. Fakat en iyi çözüm yeni bir pixhawk almak
öncelikle çözümleriniz için teşekkür ederim .Yazdıgınız her maddeyi farklı durumları içinde testleri sağlandı içindeki donanımsal testleride yapıldı ve sorun görünmedi.Tedarik ettiğimiz yerle görüşme saglandı ve protokol hatası dendi. Malesef pixhawk orjinalini aldık.

• Beğen
Tepkiler: Üye silindi 8682
USB kablosunu değiştirin, büyük olasılıkla çalışacak. Bazı USB kablolarda data konnektoru gözükmesine rağmen data kablosu yok.
Benim de ilk kullanımda başıma gelen bir durumdu bu olay. Özellikle ilk defa bağlanacak olan arkadaşlar için USB kablosunda data kablolarının da olduğundan emin olunmalıdır. Normal telefon, bluetooth kulaklık ve hoparlör gibi bu ekipmanlara bağlanılan sadece şarj amaçlı kullanılan USB kablolar bu cihazları çalıştırmamaktadırlar.