Okulda ki bilgisayardan foruma girdiğimde konularda paylaşılmış olan fotoğraflar görünmüyor

SAFA ALPARSLAN

Yeni Uye
İlgi Alanı
Hepsi
Merhaba okulda ders saatlerinde araştırma yapmak istediğimde forumu ziyaret ediyorum ancak paylaşılmış hiçbir fotoğraf görünmüyor. Fotoğrafların olması gerektiği yerde bir küçük resim (fotoğraf olmadığında görünen yeşil ve beyaz renkli olan küçük resim) yanında o resmin ismi ve uzantısı yazıyor. Bunun sebebinin okulda ki internetin güvenli internet olmasından kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Ancak farklı bir sebebi de olabilir, çözümü varsa yardımcı olabilir misiniz?
Forum resimsiz olmuyor :)

Muhtemelen okuldaki internet servisi, resimlerin bulunduğu IP'lere izin vermiyor. Bu güvenli internetten çok, kontrollü internet demek oluyor ki bence okul ortamında hiç de tuhaf değil.

Bunun ne yazık ki tek çözümü VPN kullanmak. ;)

Ya da, eğer uzun süre önce yapılmış paylaşımlara ait fotoları göremiyorsan çok normal, o fotoları barındıran alanlar artık kullanılmıyor.

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari
Aynısı bende yaşıyorum. Fatih ağı resimlerin bulunduğu sunucunun ip adresini engelliyor. Ben görsellerin önemli olduğu durumlarda telefonundan erişim noktası açıyorum.

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari