Bir GASSER da benden. "TREX 700 TO 800 & GASSER CONVERSION"

Eveeet, uzun zamandır güncelleme yapmamışım, biraz bilgi aktarayım dedim.
2. kiti de yine yurt dışına verdik. Mısırlı bir arkadaş satın aldı ve kurulumu tamamladı.:D
Bu arada henüz bizim helicilerden "TIK YOK".. :lollol:
Neyse zaten binlerce satalım derdinde değilim. :coolxf:
Bu arada GOBLİN 700 için kitide bitirdim. Muadilleri ile fazlası ile yarışır.
Bütün bunlarla birlikte, helileri benzinli motorla kullanmak durumu olunca malesef piyasada tak kullan şeklinde
motor bulmak imkansız. Satılan motorların standart halleri ile yeterli BEYGİR gücünü sağlamak biraz zor oluyor.
Örneğin; Standart 26cc. bir motor 1,5 beygir güç üretirken, bu motor modlanırsa 3,5 - 5 beygir arası güç verebiliyor.
29 - 32 cc makinalarda ise bu iş 6 - 7 beygir seviyelerine kadar çıkabiliyor.
Bu arada bu mesele sadece heliler için değil 1/5 ölçekli araba meraklıları içinde önemli bir mesele ki zaten bu motorları
çoğunlukla da arabacılar kullanıyor.
Bu motorların standart hali 100 - 300 US$ gibi satılırken Modlanmış olanları 300 - 500 US$ seviyelerinde.
Kendi motorunuz var da modlama yaptırmak isterseniz de maliyet 150 - 250 US$ seviyelerinde değişiyor.
Tabi ki bu fiyatlar yurt dışı fiyatları, Türkiye maliyetleri malesef böyle değil.
Az bir zaman sonra bu işlerin tamamını burada yapacağız ve fiyatlarıda çok daha uygun olacak, atölye yakında bu sinemada.. .;)
Motor meselesi için ayrıca bir konu açacağım daha sonra. (LİNK: )
Şimdilik GOBLİN 700 çevrim kitinden resimler ile devam edeyim.

Kalın sağlıcakla..:saygilar:

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Son düzenleme:
Eveeet, uzun zamandır güncelleme yapmamışım, biraz bilgi aktarayım dedim.
2. kiti de yine yurt dışına verdik. Mısırlı bir arkadaş satın aldı ve kurulumu tamamladı.:D
Bu arada henüz bizim helicilerden "TIK YOK".. :lollol:
Helal olsun abi, yüreğinize, ellerinize sağlık :thumbup: Keşke bu işe 4 sene önce başlamış olsaydınız :embarras:
Az bir zaman sonra bu işlerin tamamını burada yapacağız ve fiyatlarıda çok daha uygun olacak, atölye yakında bu sinemada.. .;)
Merakla detayları bekliyoruz abi :eek::hoppa:
Şimdilik GOBLİN 700 çevrim kitinden resimler ile devam edeyim.
Harikasınız abi :bravo:

Levent Bey

Sahiden yaptıklarınızı beğenerek takip ediyorum. Elimde ikinci Vario için alıp sonra toplamadığım 29 cc Zenoah RC style motor yatmakta. Motor modifikasyonu işi sahiden çok güzel bir iş 3.5 beygir motoru ikiye katlayabiliyorlar. Yurt dışında bu işleri yapan Toxic AL ve Bruce Hanson gibi kişi ve firmalar mevcut. Lakin dediğiniz gibi motorların fiyatları yüksek ve Türkiye erişimi çok zor. Konuyu heyecanla bekliyorum.

Saygılar;

Çok güzel bir haber. :bravo: Emeği geçen herkesin ellerine sağlık. Çalışan birşeyler üretmek gerçekten büyük iş, helede uçan. :saygilar:

Yalnız motora ne yapıyorlarmışta güç iki katına çıkıyormuş çok merak ettim doğrusu. :eek:

Motor konusunu sabırsızlıkla bekliyorum.