Bir GASSER da benden. "TREX 700 TO 800 & GASSER CONVERSION"

Bir sonraki sefere beraber gideriz.
Aslında size oldukça yakın Özgürcüğüm, Şamlar dan baraja doğru giderken bir çok uygun yer var.:D
Abi okadar gitmeye gerek yok . Benim evin arka tarafı müsait bomboş arazi . Hem çay içeriz hemde heli uçururuz ?

Levent bey, eline sağlık, gayet başarılı olmuş. Sormak istediğim şey, kabüratör ayarını yaparken neye göre yaptınız? Başka bir deyişle, neyi gözlemleyip de zengin/fakir deyip iğne ayarı yaptınız?

• Beğen
Tepkiler: LEVENT UYGUN
Levent bey, eline sağlık, gayet başarılı olmuş. Sormak istediğim şey, kabüratör ayarını yaparken neye göre yaptınız? Başka bir deyişle, neyi gözlemleyip de zengin/fakir deyip iğne ayarı yaptınız?

Ömer abi teşekkürler, ayar yaparken yaklaşık olarak 10800 ila 11200 devir arasında kalabilmek için (telemetriden takip ederek) ayar yaptım çünkü motor bu devirler arasında sağlıklı olarak gereken torkda kalıyor, ayrıca bu devirlerde motor ısısı da 115 - 127 derece aralığında kaldı hep ki gayet iyi bence.
Yani abi biraz kıstım, biraz açtım derken oldu.:lol:
Alçak devir iğnesi tam 1.5 turdayken, Yüksek devir iğnesi 1.5 turun biraz altında benim için gayet verimli iş görüyor şu an.

Şunu da eklemek isterim, Kullandığım motor 23cc ve modlanmamış. aslında daha düşük bir performans ve daha hassas bir ayar gerektireceğini düşünüyordum.. fena değil .
Fakat bir müddet sonra 32cc. modlanmış bir motor ile devam edeceğim. ( )

Son düzenleme:
Bunun içinde bu uçuşların tamamını PİXHAWK PX4 ile yaptım.
Öncelikle hayırlı olsun abi. İşin zor kısmı bitmiş, en keyifli kısımları kalmış :thumbup:

İlerleyen günlerde model hakkında daha detaylı paylaşım bekliyoruz abi, özellikle şahsen Pixhawk helide nasıl kullandığınu çok merak ediyorum ;)

• Beğen
Ellerine sağlık abi ,çok güzel olmuş.Yeni motorla daha da performanslı olacaktır muhakkak.Kırımsız, keyifli uçuşlar.:thumbup::halay:

• Beğen
Büyük emek Levent abi ,eline sağlık bir zaman benimde gasser 600 conversion ve zenoah vardı.ama işe kendinden birşeyler katmak ustalik ister.bunu scale olarak düşünemiyorum müthiş bir model olur.

• Beğen
Ömer abi teşekkürler, ayar yaparken yaklaşık olarak 10800 ila 11200 devir arasında kalabilmek için (telemetriden takip ederek) ayar yaptım çünkü motor bu devirler arasında sağlıklı olarak gereken torkda kalıyor, ayrıca bu devirlerde motor ısısı da 115 - 127 derece aralığında kaldı hep ki gayet iyi bence.
Yani abi biraz kıstım, biraz açtım derken oldu.:lol:
Alçak devir iğnesi tam 1.5 turdayken, Yüksek devir iğnesi 1.5 turun biraz altında benim için gayet verimli iş görüyor şu an.
...

Yani, bu devirler üreticinin verdiği yük altındaki devirler mi, yoksa deneme yanılma mı?

Yok, demek istediğim üreticinin verdiği değerler mi, yoksa senin kendi belirlediğin en iyi sonucu aldığın değerler mi?
Evet abi üretici de yaklaşık aynı devirleri salık veriyor, ama zaten 11500-12000 devirden sonra bu motorlar uzun süre aynı devirlerde çalışırsa sıkıntı çıkartıyor, en başta ısı problemi baş gösteriyor.

İlk siparişimizi filipinli bir arkadaştan almıştık yaklaşık 2 ay gibi bir posta süreci sonrası yerine ulaştı hayırlısı ile..:lollol:
Alan arkadaş kurulumu tamamlamak üzere, son durumun videosunu atmış. Paylaşayım dedim.:saygilar:
Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol