Blade 130x Hakkında.....

is@_gs

Kargadan baıka kuı tanımam
Arkadaşlar yeni helimi aldım ve ilk uçuşumu gerçekleştirdim. Gerçekten çok stabil bi uçuşa sahip hover da elimi stiklerden yaklaşık 4sn çekiyorum ve stabil bi şekilde duruyor performansı çok iyi ve seri en kısa zamanda bi video paylaşacağım. :RCKolik:

Blade 130x Hakkında.....

Hayırlı olsun İsmail Bey, kırımsız uçuşlar. :thumbup:

Videoyu merakla bekliyoruz. :)

Blade 130x Hakkında.....

Türker Akgün' Alıntı:
Hayırlı olsun İsmail Bey, kırımsız uçuşlar. :thumbup:

Videoyu merakla bekliyoruz. :)
Teşekkürler Türker bey

Blade 130x Hakkında.....

Sonunda forumumuzun da 1 tane Blade 130x oldu :halay:

Öncelikle hayırlı olsun Ismail Bey %p Bu model ne zamandır Türker ve benim aklımızda olan bir model. Şimdiye kadar 9 defa alacaktık ama zor tuttuk kendimizi :laugh: Daha ne kadar dayanırız onu da bilmiyorum :D

Ürün incelemesi olsun, uçuş videoları olsun güzel paylaşımlar bekliyoruz Ismail Bey ;)

Blade 130x Hakkında.....

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Sonunda forumumuzun da 1 tane Blade 130x oldu :halay:

Öncelikle hayırlı olsun Ismail Bey %p Bu model ne zamandır Türker ve benim aklımızda olan bir model. Şimdiye kadar 9 defa alacaktık ama zor tuttuk kendimizi :laugh: Daha ne kadar dayanırız onu da bilmiyorum :D

Ürün incelemesi olsun, uçuş videoları olsun güzel paylaşımlar bekliyoruz Ismail Bey ;)
Mehmet bey çok teşekkürler kesinlikle tavsiye ederim Mehmet bey en kısa zamanda 130x için hem kumanda ayarları hemde uçuş videosu hazırlayacağım :saygilar:

Blade 130x Hakkında.....

redbull versiyonu amainhobbies de 125 dolara indirimde satılıyordu, normal olanı halen 200 küsür dolara satılıyor, kendim kullanmış olduğum bir model olduğundan mcpx bl ile mukayese edersek boyut açısından aralarında trex 500 ile trex 450 serisi kadar fark var,, ama kırım maliyeti de ona göre 130x in parçaları çok pahalı ve bir çok parçada upgrade e gitmek gerekiyor, bu size da olan bir helikoptere bu kadar yatırım yapmak ne kadar mantıklı iyi incelemek lazım.

Blade 130x Hakkında.....

kadir kocaman' Alıntı:
redbull versiyonu amainhobbies de 125 dolara indirimde satılıyordu, normal olanı halen 200 küsür dolara satılıyor, kendim kullanmış olduğum bir model olduğundan mcpx bl ile mukayese edersek boyut açısından aralarında trex 500 ile trex 450 serisi kadar fark var,, ama kırım maliyeti de ona göre 130x in parçaları çok pahalı ve bir çok parçada upgrade e gitmek gerekiyor, bu size da olan bir helikoptere bu kadar yatırım yapmak ne kadar mantıklı iyi incelemek lazım.
Kadir Bey siz kullandığınız için bizden daha iyi biliyor olabilirsiniz ama gördüğüm kadarı ile sadece kuyruk dişlisinin metal upgrade edilmesi yeterli oluyor, yanılıyor muyum :rolleyes:

Tabii ki bu söylediklerim zevk için yapılan metal upgrade malzemeleri kapsamıyor. Başka bir değişle eski bir kullanıcısı olarak sizce performans açısından nelerin mutlaka upgrade edilmesi gerekiyor. Bunu sormamdaki sebep, bir gün dayanamayıp biz de alacağız bundan bir tane, böyle giderse :laugh:

Blade 130x Hakkında.....

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Kadir Bey siz kullandığınız için bizden daha iyi biliyor olabilirsiniz ama gördüğüm kadarı ile sadece kuyruk dişlisinin metal upgrade edilmesi yeterli oluyor, yanılıyor muyum :rolleyes:

Tabii ki bu söylediklerim zevk için yapılan metal upgrade malzemeleri kapsamıyor. Başka bir değişle eski bir kullanıcısı olarak sizce performans açısından nelerin mutlaka upgrade edilmesi gerekiyor. Bunu sormamdaki sebep, bir gün dayanamayıp biz de alacağız bundan bir tane, böyle giderse :laugh:

Mehmet Abi,
öncelikle arkadaki dişlilerin dediğin gibi metal olanını almak lazım öndeki, torq tube e hareket veren dişliyi de metal yapmak gerekiyor.. Birde kuyruk servosu çok çabuk gidiyor onuda değiştirmek lazım.. Kırımlar da maliyeti oldukça fazla çıkıyor yedekleri uçuk rakamlarda satılan bir helikopter, mikroların kullanım amacı şahsi kanaatime göre canlı similatör olması ve uçurmak için ufak bir yer bile yeterli olabiliyor olması. Ama 130x için bütçeyi gerçekden zorlamak lazım izmir ekibinden bir arkadaşım 130x ine neredeyse 500 -600 tl ekstra masraf yaparak oldukça güzel bir alet çıkardı ortaya ama bu iş maddi imkanlar ve beklentilerle alakalı tabi. Şahsi kanaatim bir trex500 parasını bu helikoptere yatırım yapmak pek mantıklı gelmiyor, çünkü elinize aldığınız da belli bir yerden sonra 450-500 boyunda ki bir helinin zevkini vermiyorlar gözden biraz kaçınca kayboluyorlar havada :) tekrar ediyorum bu görüş tamamıyla şahsi düşüncem ....MCPX BL neden aldın derseniz o helikopterin yedekleri upgradeleri oldukça uygun,130 un yapabildiği bir çok şeyi yapıyor ve upgrade e gidilirse motor v.s. 130 dan bile kabiliyetli olabiliyor, uçurduğumuz uzaklaklıkda her ikisi helikopter içinde neredeyse aynı mesafe :)....